AK срещу 3bet

• masteraproto
      masteraproto
      Бронз
      Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.1 Tournament, 200/400 Blinds 50 Ante (5 handed) - Full Tilt Converter Tool from http://flopturnriver.com/

Button (t14,245)
      SB (t20,319)
      BB (t15,429)
      Hero (UTG) (t18,313)
      MP (t15,456)

Hero's M: 21.54

Preflop: Hero is UTG with K, A
      Hero raises to t1,000, 1 fold, Button raises to t1,600, 2 folds, Hero calls t600

Flop: (t4,050) A, 5, K (2 players)
      Hero checks, Button bets t1,200, Hero calls t1,200

Turn: (t6,450) 8 (2 players)
      Hero checks, Button checks

River: (t6,450) J (2 players)
      Hero bets t3,600, Button calls t3,600

Total pot: t13,650

Results below:

Button had J, A (two pair, Aces and Jacks).
      Hero had K, A (two pair, Aces and Kings).
      Outcome: Hero won t13,650

Тук и двамата сме над 35bb и този минрейз реших просто да го платя. Мисля, че ако 4-бетна, ще ме колват или рейзват само ръце, които ме доминират, затова просто колнах. На флопа съм с 2 чифта и само чек/колнах. На търна може би трябваше да направя залог към 1/2 пота и останалото да го бутна на ривъра. Иначе там бях почти сигурен, че съм с най-добрата ръка- не го слагах на флъш и очаквах да ме плати дори с дами.
  • 10 отговора
    • vinixxx1
      vinixxx1
      Бронз
      според мен си извлякъл максималната стойност :nh
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Много пасивно си играл ръката.
      Префлоп е ОК/ само срещу по агресивен противник бих надул пота, не си казал този какъв е /
      Флопа можеш чек/рейз да направиш ,като той супер често ще има някво слабо Ах, а в твоя случай даже си има прилично Асо. Отделно с такъв мин бетс рибите играят флъш дроус и трябва да се предпазиш.
      Търна след чек/рейз е стандартен бет 60-65 % пот. Ривера по-малък бет да не го уплаши пиката 40-50% .
      Много малко стойност си взел според мен.
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Това е "инфо" 3-бет. Мега явния...Тук не виждам друг вариант, освен 4-бет. Най-вече е с високи Аса, понякога с Валета или ТТ. Проблема е, че ти блокира Асото (или Попа, ако е с Поп и Дама). За това бих играл 4-бет и бет на всеки флоп.
      Така, както си играл, постфлоп е безмислено да го бавиш. Или е ударил и ще се стакне, или е миснал и повече нищо няма да вземеш. Най-много да си удари малкото аутове на търна.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      В 10 от 10 ситуации бих играл 4бет префлоп и максимум на търна да сме се стакнали.
      Няма смисъл да му даваш безплатни карти.
      Ако наистина има някакви боклуци като 53/74 и т.н постфлоп няма какво да му вземеш на следващите улици. На флопа имаш А , К , и 2 пики , екшън флоп си е , така изиграно най-много да ти удари някакъв сет QQ/JJ на някоя от следващите улици .
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Първоначално публикувано от Miro777
      Това е "инфо" 3-бет. Мега явния...Тук не виждам друг вариант, освен 4-бет. Най-вече е с високи Аса, понякога с Валета или ТТ. Проблема е, че ти блокира Асото (или Попа, ако е с Поп и Дама). За това бих играл 4-бет и бет на всеки флоп.
      Така, както си играл, постфлоп е безмислено да го бавиш. Или е ударил и ще се стакне, или е миснал и повече нищо няма да вземеш. Най-много да си удари малкото аутове на търна.
      Мега явното е, че такова нещо като инфо 3бет няма.
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Къде няма? В статиите на този сайт? Еми, тогава се извинявам! Извинявам се и от името на рибата с "инфо рейза". Сигурно няма и минимален залог. То не е по правилника, нали? Уникален форум...
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Къде няма? В статиите на този сайт? Еми, тогава се извинявам! Извинявам се и от името на рибата с "инфо рейза". Сигурно няма и минимален залог. То не е по правилника, нали? Уникален форум...
      Мен в тоя форум не ме интересува какво има, само че инфото е следствие, а не причина да направиш нещо.
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      :facepalm: Разкажи ми за твоята болест, Мр 150 IQ. Който искаше да ме разбере, мер разбра. Ти тролвай, не ми пречиш.
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      :facepalm: Разкажи ми за твоята болест, Мр 150 IQ. Който искаше да ме разбере, мер разбра. Ти тролвай, не ми пречиш.
      То не е въпроса да тролвам или не (което и правя), а че някой начинаещ ще реши от скъпоценния ти коментар, че инфото е причина да рейзне,3бетне,4бетне и т.н. и ще прави глупости заради това.
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Първоначално публикувано от koi4inka
      То не е въпроса да тролвам или не (което и правя), а че някой начинаещ ще реши от скъпоценния ти коментар, че инфото е причина да рейзне,3бетне,4бетне и т.н. и ще прави глупости заради това.
      Ама Г-н Всезнайко, не всеки играе с поляризиран рейндж. Дори и на микро лимитите. Има хора, които рейзват точно за инфо/стойност/фе с деполяризиран рейндж. Но това не е за тази тема. Имах предвид, че тази линия е много често срещана при рибите. И обясних защо не е добре да колваме срещу такъв рейз. А и щом тролваш, не виждам смисъл да ти отговарям и по нататък. С други хора май е редно да разговаряш.