54o

• azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Poker Stars, $3.11 Buy-in (75/150 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 2,997 (20 bb)
      Hero (BB): 2,705 (18 bb)
      UTG: 1,285 (8.6 bb)
      MP: 3,487 (23.2 bb)
      CO: 2,460 (16.4 bb)
      BTN: 5,080 (33.9 bb)

Preflop: Hero is BB with 5 4
      4 folds, SB raises to 300, Hero calls 150

Flop: (600) J 5 Q (2 players)
      SB bets 150, Hero calls 150

Turn: (900) 6 (2 players)
      SB bets 150, Hero calls 150

River: (1,200) 9 (2 players)
      SB bets 150, Hero raises to 750, SB calls 600

Results:
      2,700 pot
      Final Board: J 5 Q 6 9
      SB showed K J and won 2,700 (1,350 net)
      Hero showed 5 4 and lost (-1,350 net)

Здравейте.
      Тук се чудя дали на ривъра трябваше да рейзна, да пушна или само да колна малкия бет на лошия. По време на ръката нямам много инфо за него, само знам, че три барела ги прави за трети път, а и тези малки бетове на мен ми изглеждаха като блъф. Рейзът ми си мисля, че репрезентира флъш поне. Как бихте играли вие ?

Статистиките не разбирам защо не се показват, може би някой ще обясни как да копирам ръката правилно от ХМ2 за да изглежда добре във форума, със статистиките, колко ръце имам за играчите и колко ББ имаме. Ще бъда безкрайно благодарен.

П.С. Ще пусна ръката и в раздела за дискусии, за да видя мнения и на други играчи, но тук е също и за да разбера какво ще каже професионалния анализатор ;)
  • 2 отговора
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Ами 1во, аз не бих се защитавал с тая ръка, освен, ако не са от една боя. След като вече сме играли, ако ще блъфираме, смятам че е ок това да стане като рейзнем флопа и после да се предадем, ако колне. Такива малки залози обикновено не са блъф, а някаква слаба ръка, като най-нисък или в най-добрия случай среден чифт, с които не иска да играе за голям пот, но и не иска да фолдне. Така, както е изиграно, след като само колваш на подобен борд, е ясно че имаш нещо много слабо и аз бих ти колнал тука. С топ чифт или по-силна ръка на подобен борд няма да искаш да ми даваш да дроувам евтино, като само плащаш, а ще рейзнеш за защита, както и с флъш дроу би играл по-агресивно. Така изиграно, аз щях или да рейзна флопа и после да преценявам(най-вероятно ще се предам), или директно да фолдна на този флоп, щото трудно ще фолднем много комбинации с флъш или стейт дроус, както естествено и много чифтове, които ни поставят на дроус и ще колнат поне веднъж, ако не и до края.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Префлоп:

Фолд. Ако играча предава лесно флопа и е пасивен, можем и да защитим.

Флоп:

Един кол е ОК.

Търн:

Страннно е че опонента ни пак мин бетва. Може да е с някакъв дроу или да си бетва с асо хай. Бих платил пак мин бетчето.

Ривър:

Завърши се почти всичко от флопа. Само асо хай бием и до там. Бих фолднал тук дори с одса, който получаваме.
      Не ми харесва като цяло идеята за рейз. Слаб играч може да ни колне с всякаква глупост, както и се е случило. Няма нужда да блъфираме по този начин рибите.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: