98о

• azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Poker Stars, $2 Buy-in (300/600 blinds, 70 ante) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: 9,012 (15 bb)
      BTN: 3,034 (5.1 bb)
      SB: 720 (1.2 bb)
      Hero (BB): 4,015 (6.7 bb)
      UTG+1: 10,733 (17.9 bb)
      UTG+2: 9,471 (15.8 bb)
      MP1: 8,708 (14.5 bb)
      MP2: 14,202 (23.7 bb)
      MP3: 10,061 (16.8 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 9
      4 folds, MP3 raises to 1,200, 2 folds, SB calls 350 and is all-in, Hero calls 600

Flop: (3,680) 9 A 3 (3 players, 1 is all-in)
      Hero bets 2,745 and is all-in, MP3 calls 2,745

Turn: (9,170) 7 (3 players, 2 are all-in)
      River: (9,170) Q (3 players, 2 are all-in)

Results:
      9,170 pot
      Final Board: 9 A 3 7 Q
      SB showed 7 T and lost (-720 net)
      Hero showed 8 9 and lost (-4,015 net)
      MP3 showed 4 A and won 9,170 (5,155 net)

Тук се опитах да направя някакво "отиграване" заради мъртвите пари в пота, ама май нещо не се получи. Турнира е турбо. Преди 2 ръце ме премести на тази маса и нямам инфо за играчите, както и те за мен.
      С този стак какво да правя? Фолд префлоп май беше по-доброто решение? Но все пак като колна, на този флоп имам ли примерно чек/фолд? Как мислите?

Статистиките не разбирам защо не се показват, може би някой ще обясни как да копирам ръката правилно от ХМ2 за да изглежда добре във форума, със статистиките, колко ръце имам за играчите и колко ББ имаме. Ще бъда безкрайно благодарен.
  • 4 отговора
    • TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Здравей azsumsiaz,
      Аз бих фолднал ръката. Ако реша да играя щях да пушна пре-флоп. Така имам макс. фолд вероятност и съответно да прибера пота.

Според мен отиграваненто ти е доста неприятно, защото се ангажираш към пота и на флопа трябва да удариш сет или два чифта за да продължиш с пуш.

Поздрави!
    • eridanski
      eridanski
      Бронз
      И според мен няма съмнение, че трябва да играеш пуш или фолд с този стак. Доказателството го получаваш на флопа, където с влизането си ол ин не можа да трогнеш противника, защото твоят стак е прекалено малък.
      Според мен си за фолд още префлоп.
      П. С. Все пак не съм турнирен играч (ама давам акъл без пари :D ).
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Отиграване с 89о и 7 блинда? Уау.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, azsumsiaz

На мен пък най-много не ми харесва отиграването, точно защото и СБ е в ръката. Не знам как го виждаш като мъртви пари при положение, че ще трябва да играеш с него за почти целия пот, ако отиграването ти сработи и МП фолдне.

С този стак какво да правя? Фолд префлоп май беше по-доброто решение? Но все пак като колна, на този флоп имам ли примерно чек/фолд? Как мислите?

Фолд според мен си е стандартно префлоп. Като си решил да колнеш, може и да не е чак толкова лошо, но ако беше само срещу един опонент и то с идеята да пушнеш всеки флоп ( защото противно на останалите колеги които са се изказали по темата) според мен така ще имаме повече фолд екуити отколкото ако пушнем префлоп. Според мен с толкова малки стакове на блиндовете, почти никой няма да рейз/фолдне...А така имаме шанс да изгоним доста ръце които са по-добри от нашата ако тотално пропуснат борда.
      Кол с идеята да чек/фолднеш ако пропуснеш определено не е добър.

Поздрави,
      Иван