изграждането на банка

• Mitsarkin
      Mitsarkin
      Бронз
      с кои формати : sit and go , tournaments, hands-up ,cash game е наѝ-лесния начин и подходящ един начинаещ с добри начални познания да изгради добра банка.Знам,че въпроса е мн . относителен...,искам да видя различните мненията.
  • 8 отговора
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей ! Зависи в коя зала играеш. Аз лично бих ти препоръчал кеш ( за начало фул ринг )
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      СНГ(сит енд го) на 1 маса е най лесния формат според мене и главно 9ман - играеш тайд и сваляш от сайта ИСМ трйнера и учиш пуш фолд етапа с него и си готов.Можеш да почнеш с нормална скорост докъто научиш пуш фолд етапа защото блиндовете се качват доста бавно и можеш да пропускаш някой пуш или кол на олин ако не си сигурен.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Според мен е най-добре е да изградиш банка с формата, в който искаш да се развиваш. не виждам особен смисъл да хвърлиш часове учене и игра, за да изградиш банка, примерно, с кеш, за да играеш турнири.

Поздрави

Елена
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей,

Аз мисля, че с добри познания, би трябвало да знаеш на кой формат ще се справиш най-добре с изграждането на банка...
      Като цяло на всеки формат може да се изгради такава, стига да имаш нужните умения и търпение.Аз бих ти препоръчал да се спреш на формата който ти е най-интересен и да се развиваш в него.Като не бих ти препоръчал МТТ . това според мен е най-Не подходящия вариант за тази цел.Ако случайно това е играта която най-много ти допада, бих те посъветвал да се спреш на СНГ турнири на повече от една маса, докато не вдигнеш банката, като естествено колкото по-малко хора толкова по-малко вариация (по-малък риск за банката).
      Това естествено, зависи най-вече от теб и времето с което разполагаш.

Поздрави,
      Иван
    • donvesss
      donvesss
      Бронз
      Първоначално публикувано от AApostolov
      Здравей ! Зависи в коя зала играеш. Аз лично бих ти препоръчал кеш ( за начало фул ринг )
      ABC Покер на възможно повече маси(с 9 човека) почваш с 25-30$ на НЛ2 на 100$ качваш на НЛ5 и си готов, после става вече по-спожно.
    • Mitsarkin
      Mitsarkin
      Бронз
      благодаря ви
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      За мене лично наи добрия формат за изграждане на банка си си остава сит го 45-90 човека нормална структура на блиндовете като този от 90 човека си иска доста свободно време.Аз лично от тоя формат съм дигал от 3$до към 80$ и нагоре като естествено със качване на банката съм и вдигал лимита.Иска си търпение и подбор на ръце като във краина сметка всичко си идва на мястото.На мене лично играта много ми върви на 3-4 маси! :nh :nh :nh
    • nsavov
      nsavov
      Сребро
      ^ Много е прав. За изграждане без особен риск - 90мен $1.50 КО с бавна структура (15мин) са нътс!
      Другите добри турнири са в тилта $1.10 rush с 18+ човека. По принцип тези ръш турнири се водят турбо, но всъщност са по-малко вариативни даже от 90мен КО, защото средно на турнир можеш да правиш по 600 ръце като фаст фолдваш бая преди да започне антето. И ако имаш чувството че имаш едж върху над 90% от играчите е добре да ги записваш двойно.

Ако предпочиташ кеш, NL2 zoom FR - играта е почти толкова слаба колкото на нормалните маси, затова няма смисъл да тейбъл селектваш, ами направо отваряш 4 маси зуум и си чакаш асаците или сета :) На НЛ5 и нагоре обаче играта изисква повече познания и по-голяма банка. Препоръчително е да играеш зуум при 12% или повече players/flop.

1.5 6,9,18 man SNG не ги препоръчвам, защото са също толкова печеливши, ако не и по-малко от зуум кеш, и не си струва вариацията в тях.

HU ти препоръчвам да го изучиш и да го разцъкваш, даже и да не е играта която си избрал. Знанията, които ще придобиеш ще ти помогнат в абсолютно всяка игра от останалите :)

Успех!