KQs срещу капнат рендж на ривъра?

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $600(BB) Replayer
      Hero ($55,747)
      BB ($26,470)
      UTG ($44,981)
      UTG+1 ($20,572)
      UTG+2 ($22,828)
      MP1 ($28,956)
      MP2 ($24,556)
      CO ($29,498)
      BTN ($26,610)

Dealt to Hero K:club: Q:club:

fold, UTG+1 raises to $1,200, fold, fold, fold, CO calls $1,200, fold, Hero calls $900, fold

FLOP ($4,830) J:club: A:heart: J:diamond:

Hero checks, UTG+1 checks, CO checks

TURN ($4,830) J:club: A:heart: J:diamond: 9:heart:

Hero bets $2,285, UTG+1 calls $2,285, CO folds

RIVER ($9,400) J:club: A:heart: J:diamond: 9:heart: 5:diamond:

Hero bets $9,555,

Здравей Бах,

Играча, който отваря е някакъв рег. като цяло по-тайт. 14/12 за 244 ръце с 19% УТГ оупън, което по-време на ръката не го погледнах, но мисля, че спрямо цялостните му защити статистики, това не е много. На практика трябва да се пада, че от тези 12%, които рейзва като цяло, 19% от тези ръце е отварял от УТГ, нали така?

CO е някакъв фишак по-скоро. 27/12 за 100 ръце с 1.8% 3бет. Принципно не е лоша ръка и за скуииз, но пък не ми се играеше срещу тайт ренджа на първия, а и съм извън позиция и реших само да колна, защото ръката ми е добра, а и имаме и риба в ръката.

Търна и ривъра?

Как играеш ривъра срещу капнатия му рендж?

То не е изключено и да съм блъфирал с най-добрата ръка, защото той самия може да е имал нещо като QT купи, или подобна ръка. Най-често си чек/предавам, ама последно време си правя някакви такива експерименти.
  • 1 отговор
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      Тук мисля, че и 2-те опции, които си споменал не са лоши.
      А иначе, 19% значи, че лошия отваря 19% от А(А е всичките пъти, когато е бил УТГ и е имал възможност да е 1-я отворил пота). Така че всъщност лошия е по-лууз от УТГ, отколкото от МП(предполагам).
      Знаейки това може би 3бет е малко по-добре, за да се изолираме с/у рибата.

Флоп:
      Чек с идеята да видим какво ще стане е ОК.

Търн:
      Решили сме да си превърнем ръката в блъф, което не очаквам толкова често да е печеливш бет сам по себе си.
      Не съм съгласен, обаче, че лошия има капнат рендж, защото на този борд може да е чекнал доста силни ръце, а той има АА/JJ/AJ. Докато ние по-скоро нямаме тези ръце...

Ривър:
      Явно и ти си изпробвал оувърбетовете! :s_biggrin:
      На теория с този бет си поляризираш ренджа на Jx+, което значи че лошия може би по-лесно може да те колне с QQ+/Ax. На практика, обаче, аз съм забелязал, че този бет генерира доста повече ФЕ и определено очаквам да фолдва доста по-често Ах на този бет, отколкото на ~1/2 пот бет.

Поздрави,
      Бах