55 извън позиция срещу агресивен рег.(?)

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $50(BB) Replayer
      Hero ($4,275)
      BB ($4,060)
      UTG ($3,955)
      UTG+1 ($3,279)
      UTG+2 ($3,807)
      MP1 ($4,410)
      CO ($3,463)
      BTN ($8,491)

Dealt to Hero 5:heart: 5:club:

fold, UTG+1 raises to $100, fold, fold, fold, fold, Hero calls $75, BB calls $50

FLOP ($300) 7:spade: 4:diamond: 3:heart:

Hero checks, BB checks, UTG+1 bets $200, Hero calls $200, BB folds

TURN ($700) 7:spade: 4:diamond: 3:heart: 2:club:

Hero bets $325,

Здравей Бах,

Играча е бая агресивен. 31/28 с 10% 3бет за 90 ръце. До тоя момент нямах чак толкова ръце за него, но nick-a му ми беше познат и подозирах, че е агресивен.

На флопа се чудех, кое е най-доброто отиграване. Има ли резон в чек/рейз за защита? Принципно най-често чек/колвам. Замислих се и за лийд, но реших да му дам шанс да сбетне.

Първоначално мислех да пробвам с чек/рейз, но след сайзинга на бета му реших само да колна, защото не знаех дали бетва така целия си рендж на тоя борд?

Търн?
  • 1 отговор
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      Стандартно

Флоп:
      Определено бих предпочел да започна с чек, защото борда е доста сух и очаквам да бетне почти целия си рендж. С/у този размер бих предпочел по предпазливата игра. Ч/к е добре. Ч/р може да ни вкара в трудни решения постфлоп, най-вече ако не ти се блъфира още от 1-во ниво.

Търн:
      Този донк не съм сигурен дали ми харесва...
      Една от най-добрите карти за нас на търна и сякаш бих предпочел да играя ч/к, за да задържим всичките му блъфове. Очаквам често да барелва Ах, ако твърдиш че е по-агресивен. Най-големия проблем за мен тук е, ако лошия реши да ни рейзне, което ще е пълно фиаско за нас...
      От една страна толкова рано не би трябвало да ни рейзва на блъф, но пък от друга с/у силния му рендж имаме не малко аутове.
      Хубавото на залога е, че лошия все още може да колне с по-слаба ръка, но пък на нас ще ни е трудно да вземем 3 улици стойност с нашата ръка.
      Бих предпочел този донкбет една идея повече, ако сме с 66, а не с 55, което е ОЕСД на търна.

Поздрави,
      Бах