99 юбилейния

• 10 отговора
    • x7hund3rx
      x7hund3rx
      Бронз
      Да
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Един от най-лесните кол-ве, не знам защо се чувстваш несигурен в подобно отиграване и пускаш чак цяла тема.
      Тук диапазона на противника дори и ТАГ е сууупер широк. 22+, A2s+, K9s+, QJs+, JTs, A6o+, KTo+, QJo+ - нещо такова.
      поздрави
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Първоначално публикувано от hrstoilkov
      Един от най-лесните кол-ве, не знам защо се чувстваш несигурен в подобно отиграване и пускаш чак цяла тема.
      Тук диапазона на противника дори и ТАГ е сууупер широк. 22+, A2s+, K9s+, QJs+, JTs, A6o+, KTo+, QJo+ - нещо такова.
      поздрави
      Ами не бях сигурен за диапазона на опонента и затова пускам цяла тема. Нали за това е форума - да дискутираме и да се учим... ?( ?(
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Не ме разбирай погрешно. Естествено ,че за това е форума, но ако всички пускаме тема " АА кол ли е от ББ на пуш от СБ" някак пада нивото според мен и стойностните теми се губят. Иначе разбира се , че можеш да пускаш всякакви теми има си модератори ,който следят за реда :)
      Поздрави.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Изи кол, от чифтовете тук може би ще фолдна двойки и тройки и ще колна всичко нагоре.
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от niksy79
      Изи кол, от чифтовете тук може би ще фолдна двойки и тройки и ще колна всичко нагоре.
      Всъщност защо ще фолднеш какъв да е чифт тук? Дори и с 22 имаме ~50% очакван дял срещу диапазона му, което с чиповете по средата прави кола съвсем ОК.

@hrstoilkov Точно затова са отворените дискусии, така че няма проблеми.

Поздрави,
      achko
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      Всъщност защо ще фолднеш какъв да е чифт тук? Дори и с 22 имаме ~50% очакван дял срещу диапазона му, което с чиповете по средата прави кола съвсем ОК.

Поздрави,
      achko
      Защото сме фифти-фифти срещу всяка нечифтова ръка и сме много назад срещу всеки чифт. Ако имаше анте щяха да са по-ок нещата. С 44+ поне доминираме няколко слаби аса А2/3/4, както и сме доста напред срещу двойки и тройки. Не казвам, че е грешка да се колне, но лично аз, след като имам комфортен стак за това ниво на играта, не ми се иска да разиграя на тото 1/3 от него.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз

Поздрави,
      achko
      Двойките нямат 50% срещу рейнджа му, който е пеър хеви, дори срещу доста широк рейндж, сме около 42-43, а тук имаме тайт играч и не им давам повече от 40% Вярно че имаме по добри одс от 1:1, обаче кол с двойки е -ЕВ, да не забравяме, че макар и малко имаме и някакъв ИСМ. 44 е около БЕ, според мен и всичко нагоре е +ЕВ.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз

Поздрави,
      achko
      Защото сме фифти-фифти срещу всяка нечифтова ръка и сме много назад срещу всеки чифт. Ако имаше анте щяха да са по-ок нещата. С 44+ поне доминираме няколко слаби аса А2/3/4, както и сме доста напред срещу двойки и тройки. Не казвам, че е грешка да се колне, но лично аз, след като имам комфортен стак за това ниво на играта, не ми се иска да разиграя на тото 1/3 от него.
      Аз си имам някви странни разбирания за кол в такава ситуация. В смисъл, че бих колнал 77+ тук, колкото и нити да звучи. Точно, че не ми се вземат такива рискове на този етап от играта, а ми е комфортно в този стак и мога да изчакам по-добра ситуация за флипове.. Това е и причината да се чудя за деветките, защото има много ръце, които ни доминират..
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      В такъв случай самото ти мислене за играта е погрешно. В покера няма понятия като комфорт, предчувствия, правилен момент за флип и т.н. Единственото, което има значение е дали решението е +ЕВ, или -ЕВ. Всеки път, когато пропускаш да вземеш +ЕВ решение, поради някакви субективни фактори, губиш пари. Да пропускаш +ЕВ решения е точно толкова лошо като да вземаш -ЕВ решения.