Icm ??

• 6 отговора
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей,

В интерес на истината не съм се замисляла, за да попитам :)

Ще проверя обаче с нашите покер експерти (тъй като аз самата не съм МТТ експерт) и ще ти отговоря.

Поздрави,
      Надя
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей,

Попитах образователния ни отдел:

За съжаление не може да се каже нито твърдо да, нито твърдо не, защото:

- размерите на стаковете са различни (в един МТТ те са много по-големи от един SNG турнир
      - в SNG на една маса само трима играчи влизат в парите, докато на финалната маса на МТТ всички играчи вече са в парите
      - в МТТ има анте, а в SNG не.

Разбира се, един SNG играч би могъл да адаптира принципите и да се прави по-добре от кеш играч.

Не забравяй, че има и специална статия за играта на финална маса, която сигурно ще ти е от полза.

Поздрави,
      Надя
    • jikev
      jikev
      Сребро
      За съжаление не може да се каже нито твърдо да, нито твърдо не, защото: - размерите на стаковете са различни (в един МТТ те са много по-големи от един SNG турнир - в SNG на една маса само трима играчи влизат в парите, докато на финалната маса на МТТ всички играчи вече са в парите - в МТТ има анте, а в SNG не.

Хм, май не съм съгласен...
      В МТТ стаковете били големи- големи, големи колко големи? В един момент сте около и под 10Б, и тогава е редно да се ползва.
      В С&Го има анте, дето аз играя!
      В МТТ които играя (30-50души), никога всички от Финалната не вземат пари!

Та за мен е редно да се ползва ИЦМ, като окъсее финалната маса < 7 играчи и стаковете станат около 10-на блинда!
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Първоначално публикувано от jikev
      Та за мен е редно да се ползва ИЦМ, като окъсее финалната маса < 7 играчи и стаковете станат около 10-на блинда!
      То е ясно, че ще се използва ИСМ, но не и ИСМ трейнър заради различната структура на изплащане ;)
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Злато
      От казаното по- горе разбирам, че диапазоните от ръцете не са същите, но са приблизително еднакви. Правилно ли съм разбрал?
    • bah22
      bah22
      Треньор
      Треньор
      Първоначално публикувано от kkki4uka2
      От казаното по- горе разбирам, че диапазоните от ръцете не са същите, но са приблизително еднакви. Правилно ли съм разбрал?
      Диапазоните са доста близки! Затова повечето добри МТТ играчи са започнали със СНГ, защото те ти дават доста добра подготовка за финална маса в МТТ. Няма как да не се взима ICM и $ЕВ под внимание.