Малко помощ за начинаещи

• palamarov
      palamarov
      Бронз
      Искам да ме посаветвате в коя посока да почна да развивам капитала да натрупам банкрол за каде е по подходящо да се ориентирам към турнири към кеш маси ли каде какви са вашите наблюдения за началният капитал от 50 долара за каде е по благоприятен за кои маси моля да ми садействате в ФУЛЛ ТИЛТ каде мога да трупам банкрол по правилата и стратегиите за каде благоприятства някой ако има опит да помогне

Предварително благодаря, но сам начинаещ и още не мога да се ориентирам каде да играя и каде би ми било по лесно отначало и по безопасно
  • 11 отговора
    • DonSimon86
      DonSimon86
      Злато
      Аз ти препоръчвам фихед лимит.На 10/20 има достатъчно риба, само да следваш стратегията, а и вариацията е сравнително малка и няма голяма опасност от тилт.Успех :)
    • IcoPetrov
      IcoPetrov
      Бронз
      Аз мисля обаче че тя е много по трудна от стратегията на малкият стак или греша е и много по трудна и по сложна много риба ама играят и на търн и ривар като им дойде нещо и те вземат може и да греша но мисля че СМС е по добра и по лесна за усвояване и практикуване или
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      То предполагам ,че всеки ще си каже тук любимия формат.Аз ти препоръчвам Сит анд Го за предпочитане да не е турбо с 1$ вход.

Залата предполагам,че ти си имаш предпочитания.Всъщност аз исках в покерстарс отначало,оказа се че си имам друга сметка там и нестана.Избрах Еверест.После пойсках фулл тилт.Ама си останах в Еверест и несъжелявам никак даже.Вярно софтуера не е един от най-добрите,но това няма чак толкова голямо значение, свиква се бързо.За добро или за лошо там американци каточели неиграят.Предимно хора от Франция,Испания,Англия,Италия,Германия,Русия та даже и от Куба има :D .

Мисля ,че едно важно нещо е ,че там не сам засичал някакви откачени манияци който да влизат алл ин на всяка втора ръка както съм виждал такива в покерстарс.

На мен като начинаещ играч ми харесва и формата който играя и залата.

Поздрави.
    • stakatabg
      stakatabg
      Бронз
      здр,
      за съжаление няма еднозначен отговор на въпроса ти.Всичко е строго индивидуално - като залата, така и формата.Така, че не приемай който и да е съвет като чиста монета, просто се пробвай и сам ще намериш решението.
    • pseal
      pseal
      Бронз
      От гледната точка на начинаещия всяка стратегия е трудна, пък било то и най-лесната от гледна точка на напредналите. В зависимост от начина на мислене, човек в последствие решава, коя игра и коя стратегия повече му допадат. Като за начало и аз ще препоръчам fixed limit поради по-малките вариции. Всеки начинаещ има проблем с определяне на ръката, както и с възможните ръце при търна и ривъра. Много полезно е и упражнението: Като гледам търна, какво би могъл да има моя опонент? или след ривъра: Коя ръка прави нътс?
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      LOL @ вариацията е по-малка в Fixed Limit
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      LOL @ вариацията е по-малка в Fixed Limit
      +1
      Хора,не знам от къде идва тая заблуда,но вариацията във ФЛ е много по-голяма от където и да било другаде.
      За начинаещ играч плюс е,че не може да загуби големи суми в едно раздаване-иначе,както са казали по-горе всеки сам избира формата,който най много му пасва на стила на игра.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от palamarov
      Искам да ме посаветвате в коя посока да почна да развивам капитала да натрупам банкрол за каде е по подходящо да се ориентирам към турнири към кеш маси ли каде какви са вашите наблюдения за началният капитал от 50 долара за каде е по благоприятен за кои маси моля да ми садействате в ФУЛЛ ТИЛТ каде мога да трупам банкрол по правилата и стратегиите за каде благоприятства някой ако има опит да помогне

Предварително благодаря, но сам начинаещ и още не мога да се ориентирам каде да играя и каде би ми било по лесно отначало и по безопасно
      Здравей palamarov и добре дошъл при нас!

Според мен това също е въпрос на лично мнение и предпочитание. Нормално е всеки да ти препоръча варианта, който той сам е избрал.
      Мога да ти препоръчам да прочетеш всички мнения и после сам да прецениш кой вариант е най-добър за теб.

Пък и предполагам, че ти вече си избрал стратегията, прочел си нашите статии и си получил началния капитал, щом си със статус Бронз.

Не знам дали ще е добре сега да промениш стратегията и тепърва да започнеш да четеш за нова стратегия, тъй като това често води до объркване и оттам - загуба или на цялата банка, или на значителна част от нея.

Предлагам ти да прочетеш и тази статия от стратегическата ни секция, където са показани основните разлики, със сигурност ще ти е от полза.

Поздрави,
      Надя
    • pseal
      pseal
      Бронз
      :D Интересно ми е как човек, който никога не е играл покер, може да разбере кое му подхожда най-много. :s_mad: Нормално е да пробва от всичко, но това, според мен, трябва да стане чак след като е разбрал основните неща за покера - не говоря за стратегии, а неща, като сила на ръцете. Защото четенето е едно, но като ги видиш пред теб - съвсем друго. Във фикс лимита може да загубиш малко за една ръка, но много при но лимит - разликата я изпитах на собствен гръб.

А има и доста безплатни турнири, както и такива със символична такса.

Успех, каквото и да избереш :) :f_biggrin:

И нека картите да бъдат с теб :s_thumbsup:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Започни с нещо по-консервативно и лесно за усвояване. Примерно игра на пълни маси или СнГ. Нещо с което да се стремиш да играеш по-малко карти = да усвоиш tight aggressive стила. Хем ще хванеш основите, хем ще си изградиш дисциплина (и банка). Много хора твърдят, че СнГ е добре за старт и бързо ще увеличи началната ти банка.
      Най-важният въпрос е "Кой формат ти допада най-много за игра?"
      Хората могат да ти препоръчат какво ли не, но като не ти доставя удоволствие...
    • pseal
      pseal
      Бронз
      moodkiller като каза СНГ се сетих, че преди си умножавах капитала с double-or-nothing. Добри турнирчета, в който ако играеш достатъчно (не е задължително да е много) добре, няма начин да не печелиш поне 80-90% от тях :) . Ей затова не успях да зануля банка :D Но имай предвид, че турнирната игра изисква време - понякога 4-5 (и повече) часа, за да стигнеш до финалната маса, докато при кеш игрите - ставаш, когато решиш.