Zografov's NL5-NL100 struggle

• Zografov92
      Zografov92
      Бронз
      Здравейте :)

Накратко за себе си 2-3 думи : Казвам се Георги, на 21 години съм от Пловдив. Играех покер около 2-3 години, всякакви МТТ до 5$ вход и кеш до НЛ25, както и доста live, но в последствие спрях :f_biggrin: . Отскоро се завърнах към покера и правя този блог с цел да подобря играта си, като ще гледам да качвам ръце и интересни ситуации тук редовно, както и разигравания, които са ме затруднили.

След известно лутане по форматите, реших, че за мен явно е кеш играта.

Реших да започна на чисто, от началото и в момента играя на 6max NL5, като за цел на блога си поставям изчакването до NL50/NL100 около края на лятото.

Взех си ХМ2 преди около седмица и все още се боря с цялостното му разбиране, но напредвам :) )

Ще качвам редовно ръце, най - вече тези, с които съм загубил най-много или имам най - голяма EV$ Diff .

Изключително ще съм ви благодарен за отзиви/коментари/обратна връзка/статии/видео материали, които биха ми били от полза :)

Поздрави!
  • 8 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Георги,

Успех с постигане на целите и на блога ти. И успех на изпита :)

Поздрави

Елена
    • Zografov92
      Zografov92
      Бронз
      Здравейте :)

За последната седмица 12.05-днес, не успях да играя много, тъй като вече съм в сесия и се налага да отделям малко повече време за учене :/

По - късно следобед/довечера също не е изключено да направя някоя сесия :)

Качвам една ръка, която не съм сигурен дали съм изиграл правилно. Бетвах за стойност, мислех, че аз съм човека :D

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $9.68
      SB:
      $11.91
      BB:
      $3.32
      MP2:
      $6.30
      MP3 (Hero):
      $5.41
      CO:
      $3.61

Preflop: Hero is MP3 with A, J.
      MP2 raises to $0.17, Hero raises to $0.30, CO calls $0.30, BU folds, SB calls $0.28, BB folds, MP2 calls $0.13.

Flop: ($1.25) 2, 8, A (4 players)
      SB checks, MP2 checks, Hero bets $0.80, CO folds, SB folds, MP2 calls $0.80.

Turn: ($2.85) 3 (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $1.60, MP2 raises to $3.20, Hero raises to $4.31, MP2 calls $1.11.

River: ($11.47) K (2 players)

Final Pot: $11.47.

Results follow:

MP2 shows three of a kind, eights(8 8).
      Hero shows a pair of aces(A J).

MP2 wins with three of a kind, eights(8 8).

Ще се радвам на мнения ! :f_biggrin:

• s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Пре флоп - по-голям 3бет до 40-50 цента .
      Флоп - размера на залога ти за стойност е добър .
      Търн - на търна залога пак е добър , позволява ти да шъвнеш ривър и той да има добри оддс да те колне , обаче след като те чек рейзва в повечето случаи си точно срещу подобен тип ръка , която опонента ти е показал - сет . Затова там след чек/рейза е най-добре да хвърлиш ръката си , защото само :diamond: те оправя на ривъра .
    • knasfas
      knasfas
      Бронз
      Според мен първо ти е много нисък 3бета. Той и покет 22 да има, пак ще ти плати 0,13$ за да пробва да оцели сета си. Пробвай да поставиш лошия на някакъв диапазон. Като цяло ако е някой по-адекватен не виждам какво по-слабо асо би играл по този начин. Та префлоп бих 3бетнал с по-голям залог, а на търна бих фолднал.
      Поздрави
    • Zografov92
      Zografov92
      Бронз
      Благодаря Ви за съветите :) ) Вече ги прилагам и се чувствам по - добре.

Тази вечер сесията ми приключва по-рано от очакваното, защото съм си обещал да спазвам БРМ и да ставам при загуба от 4 БИ .

40 мин. сесия, вариацията ме ряза при всяка възможност и въпреки кражбите бях около -5.5$, докато не се появи ръката, която ми показа, че явно това не е моята вечер :fuuu: :D

Моля за коментар в/у нея, мисля, че направих грешка, че не я пушнах на търна, за да елиминирам drows, но бях лаком за по-голяма печалба :facepalm:

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/9067820_96F4661313

Anyway - настроението е нормално, свикнах вече с такива работи, утре наново ги почвам :s_biggrin:
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Ако ще градиш банка , играй фул ринг - по малка е вариацията .
      Поэдрави
    • Zografov92
      Zografov92
      Бронз
      От начало играх фул ринг, но честно казано по - голяма ми се стори вариацията там.

Както и да е.

След снощната подигравка от страна на залата, станах тази сутрин свеж и надъхан, но уви :fuuu: :fuuu:

Отново получих няколко бед бийта, които сложиха край на сесията ми.

2 бяха с АК с/у АА от моя страна и КК с/у АА :ayfkm

Последният и най - стойностен : http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/9073983_17CC6C6106

Моля, за съвети относно качената ръка, както и за тази от вчерашния пост :
      Моля за коментар в/у нея, мисля, че направих грешка, че не я пушнах на търна, за да елиминирам drows, но бях лаком за по-голяма печалба Facepalm

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands...7820_96F4661313
      Ето и графиката ми от днес :

• hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Ръката с АQ както си играл на тоя борд и този ти прави 3 барела, на ривера по-скоро бих колнал само. Той дори АК би чек/колнал ривера според мен и няма какво да бием с пуш - всичко по слабо ще фолдне и ще ни показва сетове и стрейтове, по-някой път АТ ,което бием. Ако беше чекнал ривера съм за бет от наша страна, но така само кол е по-добре.