На къде отива тоя свят ?

• 28 отговора
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Недей, евроинтеграторите, ще кажат, че си хомофоб, расист, нацист, ксенофоб, закостенял, ретрограден, фашист и прочие и заучени клишета.
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Мани, мани.. Напоследък забелязвам все повече такива индивиди и почвам наистина да се плаша какво ще е след 20-30 години. :baby: :fuuu:
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Нямам нищо против другите раси, както и към гейовете, но този индивид ми е трудно да го определя към коя точно група спада. Мъж с женска визия и брада. ?( ?(
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравейте

Май покрай снимките сте пропуснали да прочетете кой всъщност е човека. Само с едно изречение ще кажа, че не е нито гей, нито травестит, а нормален мъж, и това е начинът, по който е решил да се представи и да спечели. А брадата е фалшива.

Ако можете да приемете полуголите фолк певици, облечените като изроди метал банди с не по-малко скандалните им текстове на песни, пикаещите по сцената и други скандални изяви, не виждам какъв е проблемът да приемете и сценичното въплащение на този човек. Добре е да правим разлика между сценичен образ и реалния живот - все едно да обвиняваме Робин Уилямс, че е травестит, щото се облякал като жена в Мисис Даутфайър.

От друга страна всеки сам решава как да живее живота си - все едно да дойдете да ми давате наклон на... носа - ай сектир :D

И не на последно място - моля да не превръщате тази дискусия в расистка, сексистка и прочее - вие в какви образи можете успешно да се въплатите???

Поздрави

Елена
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Трябвало е да им пратим Васко(Азис) да им врътне един качествен кючек на евровизията :fuckyeah и шоуто щеше да е пълно... А ние даже не участваме доколкото разбрах :f_confused:
    • nikimaus777
      nikimaus777
      Бронз
      Задавих се с кафето или по -точно ми се повдигна ,моля ви слагайте някаква ценцура, поне рано сутрин.!
    • nikimaus777
      nikimaus777
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Здравейте

Май покрай снимките сте пропуснали да прочетете кой всъщност е човека. Само с едно изречение ще кажа, че не е нито гей, нито травестит, а нормален мъж, и това е начинът, по който е решил да се представи и да спечели. А брадата е фалшива.

Ако можете да приемете полуголите фолк певици, облечените като изроди метал банди с не по-малко скандалните им текстове на песни, пикаещите по сцената и други скандални изяви, не виждам какъв е проблемът да приемете и сценичното въплащение на този човек. Добре е да правим разлика между сценичен образ и реалния живот - все едно да обвиняваме Робин Уилямс, че е травестит, щото се облякал като жена в Мисис Даутфайър.

От друга страна всеки сам решава как да живее живота си - все едно да дойдете да ми давате наклон на... носа - ай сектир :D

И не на последно място - моля да не превръщате тази дискусия в расистка, сексистка и прочее - вие в какви образи можете успешно да се въплатите???

Поздрави

Елена
      Би ли се радвала ,ако твоят "нормален мъж" си ходи така на работа или поне до магазина .Това никак не е нормално за един мъж .
    • joro8112
      joro8112
      Бронз
      Аз слушах песента,не ми хареса,според мен спечели именно заради външния си вид.Това че не бил нито гей нито травестит,а бил нормален мъж...еми аз считам себе си за нормален мъж,пък като се замисля никога не ми е хрумвало да си сложа рокля и грим ама да си оставя и брадата...така че феновете му/й,наричайте го екстравагантен,разкрепостен,но не ни втълпявайте,че е нормален или просто е решил да се направи на жена за 2 часа и утре пак ще си пие биричката в бара.
      И това за толерантността и т.н.,ми да отиде да си проповядва идеите в близкия изток примерно,там имат по-голяма нужда да научат що е толерантност и равноправие между половете,Европа,особено западна си е достатъчно толерантна и разкрепостена,повече мисля че няма накъде.Повечето хора,включително и аз,нямат нищо специално против гейовете и други разни такива(естествено не ги одобряват,но дотам),но просто ги дразни това натрапване,тази демонстративна показност,ок различен си направил си различен избор за това какъв да си,еми бъди си такъв тогава,но не е нужно целя свят да научи за това.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Попаднах на един коментар от феновете:

"I think s/he's beautiful. Like a magical mix between Jesus and Madonna"

На мен песента ми хареса между другото....
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, nikimaus777,

Нямам мъж, но ако работата му е да пее и да се изявява по някакъв артистичен начин, защо не да се въплащава в такива образи. Иначе как ще ми купи Ферари :nh Никъде не пише, че ходи така на работа. Все едно да обвиняваме артистите от "Като две капки вода", че са травестити, защото снощи са се въплатили в образ от другия пол. Шотландците имат в гардероба си поне една пола - да не би да са травестити?? Има жени с хормонални проблеми и бради - да не би да са травестити?

Сериозно, правете разлика между сценичен образ и реалния живот.

@djbobbybb - винаги съм казвала, че Азис ще спечели, ако отиде. Жалко, че не отиде.

поздрави

Елена
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      В такъв конкурс е важно да имаш почитатели. Ако се пусне отделно гласуване дали този заслужава да спечели конкурса съотношението на гласовете би било примерно 90:10 за НЕ, но докато другите гласове са се разпаляли измежду кандидатите, този си е имал твърд "електорат"...
      Ако има нещо срамно, това е че въобще е допуснат до участие първо от страната си и второ от организаторите. Аз лично бих предпочел България да я представлява Човека Глас пред Азис, който е мн повече във всяко отношение от тоя. И да уточня - не съм расист, всеки да си прави каквото знае и иска, но тук става дума за човек който представлява нацията...
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr

облечените като изроди метал банди с не по-малко скандалните им текстове на песни, пикаещите по сцената и други скандални изяви, не виждам какъв е проблемът да приемете и сценичното въплащение на този човек. Добре е да правим разлика между сценичен образ и реалния живот - все едно да обвиняваме Робин Уилямс, че е травестит, щото се облякал като жена в Мисис Даутфайър.

Май не си прочела коментара ми за клишетата относно расизма? Толерастите винаги им е удобно да ги използват когато казваш истината. И това не е човек, това е изрод, педера%тите като него, трябва да бъдат лекувани с тежък физически труд в концетрационен лагер, хормонална терапия и психолог. Да ти обеснявам ли защо умишлено е спечелил за да налага аморални и деградивни ценности в обществото?

Второ крайно си незапозната с метъл групите, такива, които да пикаят няма, а в повечето текстовете са наистина са смислени, естествено, че си има изключения и там. Говориш и за чалгата, но ти най-вероятно слушаш, Риана, Кеиша и останалите боклуци на които текстовете им не проповядват нищо повече от разврат, самоубийства, антихристиянство и прочие
    • jangoze
      jangoze
      Бронз
      Да нека гейоветата да се лекуват, но защо да спираме дотук? Нека да збраним и покера и изобщо всякакъв хазарт, да въведем сух режим, да пратим циганите в газови камери изобщо да я оправим тая държава! :nh
      Хора, като не ви харесва ок и аз не одобрявам победителката в нашия X faktor но какво да се прави :)
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Такива долни отрепки като това нещо от клипа нямат място на този свят. Не за това се е проливала кръв и не за това са се борели нашите, а и неговиде предци. СРАМ.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Масово се кефите на Азис,а представител/ка на Австрия ви дразни!?Странно :facepalm:
    • jangoze
      jangoze
      Бронз
      Азис е участвал на евровизия като беквокал на Марияна Попова.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз

Това, ако е нормален мъж, да взема да си тегля куршума, защото явно аз не се вписвам в днешните представи за такъв. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

@AnimeWatch Не знам кой се кефи на Азис, ама аз не мога да го дишам откакто е на сцената.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Когато научих за това - първоначално реагирах като повечето хора. Само че това е доста умел "фокус", който показа че постигна целта си. Не случайно избрах думата "фокус".

Често се опитвам да разгледам ситуации и подобни теми от повече и различни гледни точки - най-вече, когато съм реагирал първосигнално и силно.

Защо ли - има множество телевизионни (защото са най-лесно достъпни) поредици, пък и книги за това как можеш да накараш голяма група хора да прави нещо, което твърди, че не желае. Как да манипулираш реакции - в малка или голяма степен и случаят е показателен.

Ще задам 3 кратки въпроса:

1) Следите ли изданията на Евровизия и коментирате ли ги?
      2) Изгледахте ли клипа, въпреки че е повече от ясно, че няма да харесате видяното?
      3) Гледахте ли други представяния от конкурса (независимо от тази или предишни години)?

Какво се случва:

1) Тази година нямаме представител в него (до колкото знам), но пък дискутираме конкурса може би повече и от други, покрай които винаги е имало нещо малко или много скандално - целта е постигната - интересът ни е привлечен.

2) Лично аз не съм гледал клипът, нямам и намерение, при положение че е повече от ясно какво има на него и НЕ желая да виждам нещо такова, само че сигурно той вече има стотици милиони прегледи и повечето са от хора, които не харесват видяното. Целта е постигната - интересът значи приходи. Всъщност хората винаги са били привличани от подобни изпълнения - нещо, което да ги провокира, неща които не харесват и не биха си "причинявали" в друга среда - извън шоуто. Като се започне от старите панаири, на които са излагани хора с какви ли не деформации и докато се стигне до сегашните циркови и други артисти.

3) Целият този шум ще накара не малко хора, другата година да се поинтересуват от шоуто по време на неговото излъчване - за да видят какво ще се случи тогава, а сега вече 3 дни се говори за него - т.е. успели са да вдигнат рейтинга му. Целта е изпълнена.

Първоначално не бях съгласен с Елена, заради първосигналната ми реакция - но като погледнах ситуацията от различна гледна точка - има десетки музикални звезди (не сегашните еднодневки, които се задържат по 3-5 години на върха) - такива, които са на сцената по 20-30-50 години.

Колко от тях изглеждат "нормално"?

Колко хора ще кажат "Елтън Джон, Джордж Майкъл, Филип Киркоров, покойният и велик Фреди Меркюри са просто еди какви си" - те са таланти и не е нужно да прибягват до провокация във визията, за да изпъкнат, но в същото време имат не малка такава.

В случая обаче - този човек не се е доказал и точно тази визуална провокация му спечели стотици милиони коментари, прегледи на изпълнението, които всъщност го превръщат в истинска звезда - макар и еднодневна - т.е. Целта е изпълнена.

За мен всичко това е една умела илюзия, която е постигнала целта си - провокацията, чрез която да стане една от големите теми на деня .

Аз няма да изгледам този клип, защото не искам да видя това, което ще ме подразни.

Но аз ще продължа да бъда привличан от други форми на нестандартното, които забавляват повечето от нас.

Поздрави,
      Александър
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравейте,

Аз няма да коментирам, само ще ви пусна песен:

Поздрави,
      achko
    • 1
    • 2