3d телевизор

• 15 отговора
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/12081/P11090104/Televizor-SAMSUNG-UE-32H6200-3D-LED
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей kiril92,

Държиш ли да е до 32 инча? Можеш да намериш и 40/42 инчови 3D до 1000лв..

Камен и Анто ги разбират телевизорите, така че утре сигурно ще се включат, за да помогнат.

Поздрави,
      achko
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      Здравей kiril92,

Държиш ли да е до 32 инча? Можеш да намериш и 40/42 инчови 3D до 1000лв..

Камен и Анто ги разбират телевизорите, така че утре сигурно ще се включат, за да помогнат.

Поздрави,
      achko
      То може и 47 инчов да намери, ама нали се сещаш, че количеството е за сметка на качеството?
    • achko
      achko
      Бронз
      @koi4inka Всъщност има сносни 40/42 инча Samsung/LG за тези пари. Въпроса е, че може мястото да не му позволява да сложи по-голям, а и не е казал дали иска да е Smart TV например.

Поздрави,
      achko
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      @koi4inka Всъщност има сносни 40/42 инча Samsung/LG за тези пари. Въпроса е, че може мястото да не му позволява да сложи по-голям, а и не е казал дали иска да е Smart TV например.

Поздрави,
      achko
      Първоначално публикувано от kiril92
      здравейте колеги, бихте ли ми препоръчали 3д смарт телевизор 32'' до 1 000лв.

Иначе може и до 40'' ама за тези пари няма да е качествен

гледах сега samsung ue32h6400 на хартия изглежда доста добър ?(
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Преди година и нещо, когато избирах TV почетох това онова, тъй като се бях спрял на UE40EH6030, който за 40-инчов телевизор с 3D звучеше доста евтино. За модел 2012 година, който купих началото на 2013 - 900лв ми се виждаха много малко (там с разни промоции и други намаления).

Наистина, няма сумати екстри и има по-малко изходи/входове като свързаност, но ще споделя следното - не ми трябват повече от наличните му входове изходи. Не ми трябват опции и приложения, които ползвам на поне 2-3 други устройства вкъщи - на телевизора искам да гледам телевизия и филми с качествена картина, като филмите просто ги пускам и управлявам от телевизора - нищо друго.

1) Направи си схема на системата вкъщи и виж какво ти трябва. Дали реално ти трябват повече от 2 HDMI входа, 1 USB, 1 LAN и 1 SPDIF. При мен не и нямаше смисъл да дам 400лв отгоре за изходи, който никога не са ми потрябвали.

2) Проучи разликата между активно и пасивно 3D - това ще определи към коя марка да се насочиш. И двете системи си имат предимства и недостатъци. Пасивното 3D обаче в никакъв случай не е FullHD, а това и недостатъците в изображението си личат.

3) Свали си няколко FullHD клипа на флашка и тествай с тях няколко различни модела. Обърни вниманието на опцията за коригиране на картината "Motion plus" (използваното от Samsung име). Прави страшна разлика в картината.

4) Прегледай опциите за картината - с тях можеш да накараш телевизора да изглежда като CRT от 92-ра година или да се пресягаш да докоснеш изображението. :)

5) При наличие на LAN - сигурно почти всички от продаваните в момента телевизори с цена над 700лв можеш да свържеш с телевизора чрез рутера и да си избираш филмите от самият телевизор - не е нужно да ги пускаш на PC-то/лаптопа и да пращаш картината през HDMI. Още повече - имаш сумати опции с вградените субтитри, аудио канали (езици) и т.н., които контролираш от самият телевизор. А и той си изкарва 5.1 към системата за "домашно кино" през SPDIF.

Това беше накратко, ето малко глупости, ако ти се четат:

Екран - лично аз съм доволен и не знам какво повече бих могъл да желая. Има множество настройки и с тях можеш както да "съсипеш" картината, така и да докараш сравнително посредствени предавания до прилично качество. С времето установих, че почти е въпрос на качеството на сигнала, който му подаваш - телевизионните предавания с HD качество са супер, като обаче самият канал не е с добро качество - това си личи в по-голяма степен на 40 инчов телевизор, спрямо 32 - няма как да се избегне. Ако са HD - не мисля че има разлика, освен ако не се забиеш на 50см от него. :)

Като се бях прибрал - първото ми впечатление беше че "абе защо в магазините картината изглежда по съвсем друг начин" - "защо и филмите са едни малко странни"???

Оказа се че всичко се свежда до една точно определена опция - "Motion plus" (при Sony мисля че е Motionflow). Тя прави образа с невероятна разлика и честно казано ми трябваше много време докато свикна с нея. Важно - процесора на TV-то трябва да е достатъчно добър, че да не замазва около бързо движещите се обекти - нещо, което видях при по-стари телевизори и за над година съм "хванал" само 4-5 пъти (а прекарвам много време на него).

Та с нея се елиминира това "насичане" на картината, на което едва ли си обръщал внимание преди това. Картината става супер плавна и.... абре друга е. :) Филмите обаче започват да изглеждат много странно и стават "прекалено реални". :)

Най-добре е обаче да отидеш на място и гледаш няколко различни марки. Задължително си свали на някаква флашка FullHD видео клипове, които да пуснеш. Тестваш в различните режими на Motion plus!!!

3D - никакви проблеми, а 3D+Motion plus е страшно изживяване!

Важното тук обаче е какво е 3D-то. Има 2 вида - "активно" и "пасивно". При някои телевизори (повечето на LG например) например то е "пасивно". Самсунг са основно с активно. Прочети предимстрата и недостатъците и на двете - не се заблуждавай от крайни мнения и реклами на едното и другото. Накрая отиди и виж и двете!

Аз не приемам "пасивното 3D - това просто не е FullHD. Картината не е същата и макар че изтъкват сумати недостатъци на активното - за мен то е истината. Основен недостатък - цената на очилата за активното. Но пък не ги купуваш всеки месец. :)

Свързаност
      Всеки си преценява какво ще връзва, но лично на мен ми трябват
      - нито повече, нито по-малко от 2 броя HDMI - един за кабелната телевизия и един за друго устройство (конзола например)
      - 1 USB е повече от достатъчно - почти не го ползвам даже - идея нямам защо е, ако имаш компютър
      - LAN - инсталираш си софтуера на компютъра - "бодваш" телевизора в рутера, отделяш 1-2-3TB дисково пространство за филмите ти и от там нататък си ги плейваш чрез самият телевизор. Просто трябва да си направиш добра подредба - по жанр, имена или друго, за да имаш бърз достъп до тях.
      SPDIF - задължително, за да свържеш телевизора със системата за домашно кино.

-----------------------------------------------------------------------------------------

От там нататък не виждам за какво са ми други екстри, които оскъпяват продукта.
      Примерно 3 USB-та - та аз едното го ползвам на 4 месеца веднъж.
      Сумати HDMI конектори - накрая ползваш не повече от 1 или 2.
      WiFi - това вече всеки си преценява, но на мен рутера ми седи така или иначе зад телевизора, така че LAN-а ми е идеален.
      SPDIF - трябва ти за звука и толкова.

Т.е. можеше да дам с 400-500лв повече за телевизор с "повече свързаност" която така или иначе нямаше да ползвам.

Разните решения за Skype, YouTube, браузъри и т.н. - е хайде докато гледам телевизия или филми да съм поне малко разкачен от интернет. Не ми стига това, че таблета ми е постоянно в ръцете (можеш да вържеш него, ако ти трябва това), не стига и самото PC - та и на TV-то. Ха-ха. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------

Внимавай - някои търговци вземат комисионна за определени марки и се опитват да ти ги пробутат. Така ми изкарваха че избраният от мен Самсунг няма сумати от възможностите, които се оказаха налични и му бяха направили кофти настройки за презентацията, опитваха се да ми продадат много настоятелно Тошиба - нищо против нея, просто знаех какво точно искам да си купя предварително и това самсунгче покри всички изисквания.

Файловете, които чете - до сега съм попаднал само на няколко филма, които не тръгнаха, заради някакви си кодеци - има решение за това - преформатиране. Но за около 200 филма, 3 са били такива + целият втори сезон на Game of Trones трябваше да го свалям отново, защото беше с него. :)

При по-новите серии този проблем го няма, но и това ще е до време, освен ако не се бръкнеш за телевизор на който ще можеш да ъпгрейдваш. :)
    • achko
      achko
      Бронз
      В момента има промоция в emag, така че ТОЗИ например е just fine.

Поздрави,
      achko
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Ако сега търсех TV - може би бих се спрял на това.
      Трябва обаче да провери дали има включени 2 броя очила, или трябва да се отделят някакви пари и за такива. Не пише да са включени. ?(

Имай те предвид също така, че цената на дисплеите се определя и от това колко масово се произвеждат. Не е чудно, че малък дисплей може да е близо до цената на по-голям, просто защото вторият е по-масов. Инак останалата "карантия" на практика е същата при определени модели.
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от AlpinaBG
      Ако сега търсех TV - може би бих се спрял на това.
      Трябва обаче да провери дали има включени 2 броя очила, или трябва да се отделят някакви пари и за такива. Не пише да са включени. ?(
      .
      Включени аксесоари:

2 чифта 3D очила SSG-5100GB

:)

Поздрави,
      achko
    • labourman
      labourman
      Бронз
      Хубаво ТВ с 3D, а колко хора които имат 3д опция на телевизора им реално гледат нещо 3д. Мен лично след 2 минути гледане на 3д дори от компютъра филм ме заболяват очите имам чувството, че дори е вредно.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Включени аксесоари:
      2 чифта 3D очила SSG-5100GB
      Ах, да! Стандартните. Не са най-удобните, но стават. :)
      Успях да счупя слота за батерията и на 2-те (уж сами се счупиха, ама нали това не върви като версия), та трябваше да ги "модна" малко.

Първоначално публикувано от labourman
      Хубаво ТВ с 3D, а колко хора които имат 3д опция на телевизора им реално гледат нещо 3д. Мен лично след 2 минути гледане на 3д дори от компютъра филм ме заболяват очите имам чувството, че дори е вредно.
      Почти всички нови заглавия ги гледам на 3D. Преди година изборът беше доста малък, но сега започват да излизат все повече и повече такива предложения.

Не усещам натоварване, дори при близо 3-часови филми, като Хобит. :)
      Все пак - има различни техники за възпроизвеждане на 3D и някои наистина натоварват. Преди 10 години, първите 3D анимации бяха по не повече от 30 минути именно заради тази причина. Сега обаче, както виждаш по кината - вече става трудно да си намериш прожекция без 3D.

Между другото - не съм голям фен на футбола, но миналата година излъчваха финала на Шампионската лига на 3D и беше много яко да се гледа така. :)
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      В момента има промоция в emag, така че ТОЗИ например е just fine.

Поздрави,
      achko
      изглежда супер, аз бях се спрял на този само че 32'' и беше 899лв.
      Може и да е този от емаг ще помисля
    • achko
      achko
      Бронз
      Аз си купувах телевизор преди няколко месеца и общо взето в емаг бяха с по 100-150лв по-евтини, така че си взех от там. Дойде на втория ден, след като го поръчах.

Поздрави,
      achko
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      хм това е до 22промоцията трябва да реша до утре :Д .
      Само не мога да разбера има ли дистанционно това което е smart touch (ли беше ) и другото си дистанционно за пускане/спиране и смяна на каналите ... защото пише само 2 бр. очила ....
    • sparky113
      sparky113
      Бронз
      СОНИ и самсунг е истината за мене