% Danaci v Balgaria

• 10 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей Infinito46,

В България в момента няма данък върху приходите от хазартни игри, но се предлага да бъде въведен такъв от 10%. Виж тук и тук.

При всички положения е най-добре да се консултираш с опитен счетоводител.

Поздрави,

Станислав

ПС. Моля те да пишеш на български език в нашия форум, защото това е част от нашите Правила . Благодаря ти!
    • Infinito46
      Infinito46
      Диамант
      Thank you!
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Темата за бъдещия закон е толкова толкова дълбока, че ви предлагам въобще да не я отваряте :)
      Просто е невъзможно да ти се даде ясен отговор, иначе предложенията са за 15-20% данъци и изключително нетолерантно отношение към чуждестранните зали и букмейкъри, с цел толериране на "ВИЕЗНАЕТЕКОЙ" български букмейкър (естествено това е подтектст само) ;)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,
      Наистина не ми се иска да обсъждам в детайли темата на публично място като форума, ако Infinito46 или някой друг, когото познавам е заинтересован, може да ми пише в общност.

Поздрави,
      darkonebg
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Интересно!Преди време говореха ,че няма да се слага.Сега видяха ,че аджеба в България влизат пари от покер и веднага решиха да си слагат каквото им е кеф.Сигурно и ние ще станем заплаха като ощетяваме бюджета.
      Няма лошо затова офшорните зони печелят.
    • yolov
      yolov
      Бронз
      @PokerConsole

Защо пък да ощетяваме бюджета, напротив (според мен) - съгласен съм, че не плащаме данък, но пък изкарваме пари от чужбина (един вид) и ги харчим в България. :)

Аз също не съм склонен да дискутирам това публично и затова няма да си позволя по-"силно" изказване от това.

Иначе мненията по въпроса винаги са интересни, а темата - безкрайна.

Поздрави,
      yolov
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Аз пък съм готов... Тея кавали си правят далаверите и гледат как да изсмучат и последната стотинка от честните граждани. Като има такива затруднения да започнат да се движат с полицейски астрички вместо S8 ци. Само симулират дейност ...... да са живи....... и здрави...........
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Първоначално публикувано от yolov
      @PokerConsole

Защо пък да ощетяваме бюджета, напротив (според мен) - съгласен съм, че не плащаме данък, но пък изкарваме пари от чужбина (един вид) и ги харчим в България. :)

Аз също не съм склонен да дискутирам това публично и затова няма да си позволя по-"силно" изказване от това.

Иначе мненията по въпроса винаги са интересни, а темата - безкрайна.

Поздрави,
      yolov

Привет,

Попринцип в България винаги си се правят инвестиций,тоест вкарват се пари от чужбина тук и пак се облагат с данък.Едно на лице ,че парите ги харчим тук,но важното е държавата да е на далавера а не ние.

Както казваше един приятел - "Ще ме съдят за укриване на доходи в особенно малки размери" :D

А още едно въпросче към по компетентните.Тук става въпрос за данък върху хазарта.

Доколкото си спомням се дискутираше ,че покерът е признат за мисловен спорт,като шах,бридж,табла.Тоест ако се признае и тук като спорт може и да няма подобни неща.

Поздрави.
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      С риск да се повторим за пореден път с модераторите:

Темата е безкрайна, хора.
      Няма смисъл от това да разтягаме вече разтегнати локуми. Играйте си играта, трупайте банка и пари, ако стане нещо важно с този закон ще го научите.
    • yolov
      yolov
      Бронз
      @vladimir0v

напълно съм съгласен, можем само да гадаем, защото каквото и да предлагат и обсъждат, в последния момент могат да вземат друго решение.

@PokerConsole

така е, това което казах, беше за нещата от моя гледна точка "по принцип" и нищо повече :)

Поздрави,
      yolov

П.П. Да му мислят хората, които правят милиони, аз не се страхувам за себе си :D

П.П.П Мненията ви са интересни, благодаря ви за дискусията дотук!