Как спрях да играя покер

• 72 отговора
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Аз поне не знам за такъв,а и не вярвам някой да се откаже от правене на пари.
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      Bero63,

нямам представа как измисли такава тема, но и на мен ще ми е много интересно защо печеливш играч би спрял да играе.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      едит
      Странно е формулирана темата...и аз като се замислих не разбирам

има подобна тема другаде и тя беше спрях покера като средство за преживяване,,,,
    • unnameble
      unnameble
      Бронз
      Аз искам да съм такъв , ама нежелението ми да работя е по-силно от омразата към покера :Д Не че съм много печеливш ама от това се издържам :Д
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от unnameble
      Аз искам да съм такъв , ама нежелението ми да работя е по-силно от омразата към покера :Д Не че съм много печеливш ама от това се издържам :Д
      Ако желанието ти да работиш надделее ще си точно за тази тема. :)

Поздрави,
      achko
    • iherb
      iherb
      Начален
      Има да... не че съм бил кой знае колко печеливш, но все пак 2 години с това съм преживявал.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      iherb, a защо си се отказал? Кое те накара да спреш да се издържаш от покер?

Поздрави
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Да, малко импулсивно пуснах темата. Може да ви се стори доста хейтърска, но просто ми е интересно, дали има такива хора, като мен, които са се отказали от покера, като допълнителен, или основен такъв.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr

Поздрави
      Ами замисли се, защо повечето от "старите" и утвърдили се играчи, след години игра и сериозни печалби започват да търсят все повече косвени приходи от покер, като уроци, стейкове и т.н. Просто напрежението тук е огромно, още повече, ако това ти е единствения източник на доходи и не всеки издържа на това години наред ;)
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Ако все пак някога сме имали добра идея за бизнес , но сме нямали $ , ми се струва добра причина.
      Другата причина е , ако например всеки месец вадиш 1-2к средно , то ако си намериш работа за 5к , кое е по-рентабилно ? :s_cool:
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Аз го обмислям този вариант... права между 500-1500 лв на месец, но просто тоя покер ще ме съсипе и не знам дали си заслужава, но някакси идеята да ходя да бачкам за 500 лв не ме блазни и си го играя още :D
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, niksy79,

За съжаление не мога да разбера. Като човек, който винаги е работил за себе си, мога да кажа, че всяко начинание, което човек започва като собствен бизнес от какъвто и да е вид, винаги е рисково и изпълнено с много стрес. Човек е наясно, че може инвестициите, които прави днес, да не се изплатят утре, да изгуби пари или просто да фалира, ако не проявява разум и не полага нужните усилия.

От тази гледна точка според мен покерът не се различава особено от собствения бизнес, освен с тази разлика, че аз като започнах, имаше един колега, който даваше съвети за начинаещи срещу заплащане, а тук може да намериш каквото ти трябва безплатно. :)

Но пък мога да разбера човек, който е решил да изкарва парите си по друг начин - може би вече му е скучно или е натрупал достатъчно състояние, за да се отдаде на спокоен живот.

Поздрави

Елена
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей, niksy79,

За съжаление не мога да разбера. Като човек, който винаги е работил за себе си, мога да кажа, че всяко начинание, което човек започва като собствен бизнес от какъвто и да е вид, винаги е рисково и изпълнено с много стрес. Човек е наясно, че може инвестициите, които прави днес, да не се изплатят утре, да изгуби пари или просто да фалира, ако не проявява разум и не полага нужните усилия.

От тази гледна точка според мен покерът не се различава особено от собствения бизнес, освен с тази разлика, че аз като започнах, имаше един колега, който даваше съвети за начинаещи срещу заплащане, а тук може да намериш каквото ти трябва безплатно. :)

Но пък мога да разбера човек, който е решил да изкарва парите си по друг начин - може би вече му е скучно или е натрупал достатъчно състояние, за да се отдаде на спокоен живот.

Поздрави

Елена
      Ако имаш 2-3м печалби и не си създадеш бизнес , не знам колко наивно трябва да гледаш на нещата.
      2-3 милиона обаче са малцина хората , които успяват да направят.
      В момента са сещам за поне 3-4 наистина доходоносни бизнеса , но всичките са с инвестиция 500 000 $ + . :)
      Надявам се да измисля наистина добър бизнес с начална инвестиция 5к :) ( имам и тук нещо в предвид , но ще видим)
      Лично аз от 100 ситуации , 100 бих избрал 600-700 лв сигурни от колкото 1000-1500 несигурни , но не бих спрял покера :coolface:

Малко е шантава самата тема :)
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от JusTCrAzYBG
      Аз го обмислям този вариант... права между 500-1500 лв на месец, но просто тоя покер ще ме съсипе и не знам дали си заслужава, но някакси идеята да ходя да бачкам за 500 лв не ме блазни и си го играя още :D
      Работа + покер в твоя случай няма ли да е по-добре :s_cool:
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Едва ли някой, който е спрял да играе ще чете покер форум...

@ YeeJr: Покера си е бизнес за всеки, който го играе с цел печалба. Като всеки бизнес, ако се надцениш и ако не се аджъстваш към промените рано или късно затъваш. Ако постоянно се подобряваш и отделяш повече време и желание от конкуренцията просперираш.

@AApostolov: Бизнеси мн, каквото и да направиш, ако влагаш желение и се развиваш ще просперира. Въпроса е в желанието. А като стана дума за супер бизнеси, наскоро гледах предаване за животът без петрол и се замислих, как като започне да привършва/доколкото четох след около 20на год./ и стане многократно по-скъп алтернативите ще го изместят и всички големи компании рано или късно ще се пренасочат към тях. Така че ако сега развиваш да кажем някакви алтернативни източници на гориво, след 15 год компании от сорта на Бош/Сиеменс етк ще ти дават милиарди буквално за да те купят... Разбира се, трябва да си доста кадърен...
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от AApostolov
      Лично аз от 100 ситуации , 100 бих избрал 600-700 лв сигурни от колкото 1000-1500 несигурни , но не бих спрял покера :coolface:
      Абе и това не е съвсем така. Ако ти вземат здравето и работиш по 70-80 часа седмично за тези 600-700лв, ще се замислиш дали да избереш този вариант.

Поздрави,
      achko
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      Първоначално публикувано от AApostolov
      Абе и това не е съвсем така. Ако ти вземат здравето и работиш по 70-80 часа седмично за тези 600-700лв, ще се замислиш дали да избереш този вариант.

Поздрави,
      achko
      Ако наистина работиш толкова много за тея пари по добре да се метнеш от високо надолу с главата :D
    • adidasneone
      adidasneone
      Бронз
      Привет,

не съм съгласен с доста от нещата написани по-горе.

Примери много в подкрепа на това, което ще кажа. Преди играех предимно онлайн, но не печелех кой знае колко, за да се издържам. Сега играя много често лайв и говорим за съвсем други печалби. Играчите са много по-слаби, по-лесен рийд, нямат предимство както в нета използвайки хъдове. А и да не забравяме, че всеки чака пияни рибки и чужденци. В нета трябва многооо грайнд и търпение, а времето е пари.

Защо да не спра онлайн покера, ако имам агенция за недвижими имоти и правя по 4/5К месечно? Този бизнес никога няма да спре, а ако човек е лоялен към клиентите си, винаги ще се разраства. Подобни примери, много.

Онлайн покер винаги ще има, но играта ще става все по-трудна и по-трудна. Не е като преди 7-8 години, когато се учеха хората дарявайки стотици долари. Който успял тогава, набрал мед, другите се мъчим сега :)

Поздрави и успех по масите.
    • iherb
      iherb
      Начален

Поздрави
      Защото на работа си знам заплатата, аванса, ваучерите, работното време и почивките за това. Защото знам, че почивката ми означава наистина почивка. Не мисля за брой ръце, рейкове, даунсуингове, анализи, клипчета, тренировки и пр. Защото до сега май не се е случвало да сънувам работното си място, но виж да продължа със сесията след като си легна в 4-5 през нощта си беше често срещано явление. Защото покерът е в пъти по лош за здравето отколкото работата(пак зависи какво работиш, но като цяло в 90% от случаите е така). Защото от PokerStars не ми внасяха осигуровките... Защото на работа нямам даунсуингове от по 2-3 месеца, всъщност нямам никакви. Защото повечето от вас си мислят, че сами са си шефове, а са в голяма заблуда и е добре да се замислят над горните неща, които написах. Колкото по-бързо го осъзнаят, толкова по-добре. Не ме питайте как съм обяснявал по интервюта за 3 годишната дупка в трудовия ми стаж. Ами аз, такова... играх покер, там в оная зала. Хората се чудят комарджия ли си, хакер ли си какъв си боли ги фара за PokerStars те такова нещо не са и чували. Да не забравяме и социалния живот, който в покера е силно ограничен.