Какво биха направили Duke Nukem и Serious Sam със сет?

• AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ

Двама от най-големите екшън герои в компютърните игри се нуждаят от помощта на покер стратезите, при изиграването на една покер ръка. Борда е 10-8-4, а те държат покер четворки. Проблемът: трима играчи са влезли ол-ин преди тях. Какво би ги посъветвал?

Обичайно, когато държиш малки покет чифтове, искаш да видиш флопа евтино и се надяваш да удариш сет. Точно това е имал предвид и покер стратегът {communitylink=Dogdo+level}, когато е платил с ръката си в наскоро изигран $7 турнир. И така - той има стак от 3000 чипа и плаща префлоп залог от 105 с неговите 4-4, като двата блинда след него решават да сторят същото. Тъй като е нов на масата, Dogdo не разполага със статистики за опонентите си.

Нещата стават много интересни, когато на флоп 10-8-4, с различни бои, играчът от Малкия Блинд чеква, този на Големия Блинд залага 420 чипа, първоначалният рейзър решава да плати, като това прави нашият покер стратег. Въпреки това, когато действието се връща при Малкия Блинд, той решава да натисне педала на газта и влиза ол-ин. Веднага след него, Големият Блинд и първоначалният рейзър правят същото и придвижват чиповете си към средата на масата. Сега, въпросът пред Dogdo е: "Какво да правя с моя сет?"

Двама от най-големите екшън герои в компютърните игри се нуждаят от помощта на покер стратезите, при изиграването на една покер ръка. Борда е 10-8-4, а те държат покер четворки. Проблемът: трима играчи са влезли ол-ин преди тях. Какво би ги посъветвал?

Въпросът ни днес: кол или фолд?

За щастие, той ще получи подкрепа от две сериозни екшън звезди - Duke Nukem и Serious Sam.

И двамата са мускулести куражлии, герой в собствени серии от компютърни игри, като никога не се колебаят да се изкажат мнението си и ще споделят вижданията си за тази ръка.

Duke Nukem: "Hail to the King, Baby" - Кол!

Duke определено разполага с повече мускули и кураж от Serious Sam. За това той препоръчва да се колне, тъй като в подобни спотове опонентите от ниските лимити са склонни да пушват с ръце като топ чифт, два чифта или стрейт дроуове. Ако все пак някой от тях обърне по-висок сет, в очите на Duke, това ще е просто лош късмет.

Serious Sam: Неееееееее - Фолд!

През повечето време, Serious Sam обича да се изправя срещу тълпите от разярени врагове със сериозни и големи оръжия - но той също така знае кога е доминиран и трябва да отстъпи. Поради това, в тази ситуация той препоръчва да се фолдне. Ако само двама от опонентите бяха влезли ол-ин, Dogdo може би все още щеше да е напред с неговия сет. Но с трима опоненти, влезли ол-ин при този борд, е по-вероятно някой от тях да държи 8-8 или 10-10. Освен това, нашият покер стратег все още не е инвестирал толкова много чипове в ръката и затова може да продължи играта си, дори след фолд.

Сега е твой ред да споделиш мнението си: Би ли колнал с нисък сет в тази ситуация, или предпочиташ да играеш на сигурно и ще фолднеш такава ръка? Ще се радваме да споделиш мнението си с нас и останалите покер стратези!
  • 12 отговора
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Аз съм за кол, за мен лично е прекалено силна ръката за да я фолдна. А ако някой има по-голям сет живи и здрави. Ако спечелим тук се учетворяваме, което също не е за подценяваме.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Срещу трима е фолд. :pokerface:
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Кол естествено, особено в началото на турнира. Ако беше на балона примерно, е друго.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравейте,

Аз определено съм за фолд тука.

Срещу трима тук не вярвам почти никога да сме напред на 7$ турнир. Няма почти никакви дроус а и няма много възможни 2 чифта, ако имаше и две карти от една боя, можеби бих по склонен да платя. Според мен тук единия почти винаги ще ни вади 88 или 1010 като най вероятно ще е СО. Естествено ако е някой :f_biggrin: може да има и някои овърпеари, но ние нямаме информация за това. На другите двама според мен можем да им дадем и по-слаби ръце като два чифта и 97, J9 примерно, но не и на третия.

Лично аз, ако трябваше да определя най-вероятните ръце на тримата, бих заложил на 79. J9 за SB, 10 8 за BB и 88-1010 за CO.

Поздрави,
      Иван
    • Hrico
      Hrico
      Бронз
      Здравейте приятели. Моето мнение след вкусен залък които хапнах наскоро с каре 4-ки!!! Точно по темата... борда беше подобен! Без колебание и цялата маса да влезе ол ин - КОЛ!!! Успехи : )
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравейте,

След такава силна подкрепа очаквах повече червено по масите :D

Иначе за ръката - Като се има предвид, че сме около 85% наред в ръката, не мисля, че може да фолднем - напълно вероятно е лошите да се крепят на АА, КК, QQ и дори JJ или стрейт дроу. Ако изкарат ТТ или 88 - здраве да е, но мисля, че в случая сме доста напред спрямо опонентите.

Поздрави

Елена
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      aко беше в микрогейминг щях да колна ама аако е в покерстарс съм фолд лол. :coolface:
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Не се обосновах по горе и мисля да го направя тук! ;)

Първо и най - важно е , че това е турнир. Загубим ли си чиповете - "умираме".
      Второ, самото действие на малкият блинд - чек/рейз срещу трима опонента говори за много, много силна ръка!
      И трето, дори само един от тримата да има дроу, което на този борд е по - малко вероятно от колкото да има готова ръка, другите двама със сигурност държат силна готова ръка. Като овър пеър, два чифта, сет! :f_cool:

Ако е в Старса, единия е с АА, вторият с 1010, а третият с 88! :coolface:
    • 1urds
      1urds
      Бронз
      Сметнах диапазоните така както мисля че биха изглеждали и имаме 40% equity в тази ситуация. Мисля че все пак сме кол, предвид пота който се събира.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Това е много лесен фолд. Борда е сух ,имат повече готови ръце ;

МП- ТТ+,88
      СБ- 88,ТТ,J9s,T8s
      ББ-88,ТТ,J9s,T8s

Имаме около 17% екуити....
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Лесен фолд :)
    • bisori
      bisori
      Бронз
      според мен лесен фолд.... дори да има един луд от 3мата да влезе на стр.дроу един от другите 2ма държи по-сериозен сет...шанса някой да е на 2 чифта... ее прекалено малък по-вероятно е някой да има оверпеар