78s $10.50 Super KO / Blind vs Blind

• azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Здравейте!

Ръката е на балона, а лошият е лууз рибок. Отваряше всяка ръка, от както бяхме останали 20 човека преди парите и не фолдваше на стийл. Та тук целта ми беше да му играя, защото знаех, че ако хитна силно, ще ми се изплати.

До търна супер. Само, че ривъра ми се стори възможно най - лошата карта, която може да се появи. Какво бихте направили вие в тази ситуация?

Коментирайте, моля! И се опитайте да не гледате спойлера преди да изкажете мнението си! Благодаря! :f_cool:

Poker Stars $5.00+$5.00+$0.50 No Limit Hold'em Tournament - t500/t1000 Blinds + t125 - 9 players - View hand 2528140
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t7130 M = 2.72
      Hero (SB): t70537 M = 26.87
      BB: t60185 M = 22.93
      UTG: t21372 M = 8.14
      UTG+1: t8857 M = 3.37
      UTG+2: t22176 M = 8.45
      MP1: t21540 M = 8.21
      MP2: t16268 M = 6.20
      CO: t22448 M = 8.55

Pre Flop: (t2625) Hero is SB with 8 :club: 7 :club:
      7 folds, Hero raises to t2555, BB calls t1555

Flop: (t6235) 6 :club: T :spade: 7 :spade: (2 players)
      Hero bets t2185, BB calls t2185

Turn: (t10605) T :club: (2 players)
      Hero bets t3715, BB raises to t8000, Hero calls t4285

River: (t26605) 8 :spade: (2 players)
      Hero checks, BB bets t14555, Hero folds

Final Pot: t26605BB shows 3 :club: 4 :diamond: BB wins t26605
  • 11 отговора
    • Drakona32
      Drakona32
      Сребро
      Срещу агресивна риба,която не фолдва определено бих фолднал тази ръка префлоп.Ако хитнеш силно ще ти се изплати,но с тази ръка колко често се хитва силно?Освен това си извън позиция,по-скоро ако беше на бутона би имало смисъл.По-добре фолд срещу агресивна риба в тази позиция и рейз срещу тайт опонент.
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      фолд пре, иначе по-голям бет на флоп 1/2 или 60% дори, чек кол търн фолд ривър
    • excentrzm
      excentrzm
      Сребро
      Първоначално публикувано от PokerPPP
      +1
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      След като си отворил според мен линията ти е много грешна. Щом искаш да удариш силно трябва да удариш на флопа, а не да чакаш до ривъра. Щом си пропуснал силното на флопа за какво се бориш с тея малки рейзове.
      Според мен или си чек/фолд на флопа или по голям рейз ако си решил да го гониш.
      На търнавече си чек/фолд, а слее 3 бета определно си фолд.

Като гледам май най често използванта дума е ФОЛД.

Пиша това без да съм видял какъв е изхода ;)
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Първоначално публикувано от excentrzm
      +1
      +1 съм за по - голям бет на флопа. Обаче дори сега като гледам ръката, си мисля, че не бих фолднал пре. На този търн става и чек кол, но аз съм си агро фиш :f_biggrin: и предпочитам да го бетна, може би трябва и тук по - голям залог. Ривъра си е фолд. :f_cool:
      Благодаря ви за коментарите момчета! Със сигурност ще пускам още такива ръце за в бъдеще! :f_cool:
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      По принцип съм съгласен и по-често бих играл така..въпроса е обаче какво бетва така тоя на ривъра според вас?В смисъл ТТ,77 са по 1 комбинация,да не говорим,че очаквам тези ръце и доста флъшдроус да ги рейзва на флопа,а не на търна...та въпроса ми е какъв рейндж му давате на ривъра?
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Здравей!

По време на игра си помислих, че играе така само и единствено някаква десетка или деветка. Обаче като почнем от 105+, 95+. Флъш дроу наистина би го рейзнал още на флопа, ако въобще ще го рейзва де.. Покет десетки и седмици, си мисля, че би ги рейзнал префлоп още, а плюс това аз държа една седмица, така че е малко вероятно и той да има такава. Моето мнение беше, че играе така десетка! :f_cool:
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Точно,мисълта ми е,че ако махнем флъш от рейнджа му,както е аграр най-вероятно 3бетва и доста от чифтовете префлоп...дори 66 мисля,че винаги ще рейзне флопа..та той репва фул на ривъра,ама фулове много-много няма....мисля,че кол ривър може да се намери,но си е доста трудно де...особенно по време на игра...но и за да не ни е толкова трудно решението на ривъра и да ни струва по-малко ако блъфкечваме ,наистина ч/к търн е по добрата линия според мен.Успех :)
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      Тъпото е, че той би играл и доста 9х ръце по същия начин, а от написаното в OP тоя може да има всякъква 9х ръка. Иначе като се замисля, аз много им се дразня на такива **** и най-вероятно ще шипна търна от нерви или ще го плащам до дупка ахахахах
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Здравейте, пиша без да съм гледал спойлера, ще го погледан след като публикувам мнението.

Наистина доста интересна ситуация, мисля че ако някой от анализаторите се изкаже ще е доста добре. Та така към мойто мнение.

Префлоп :
      1. Вариант - след като е балон и играча е лууз агресивен и не фолдва много може и да си спестим ситуацията.
      2. Вариант - 87с е добра ръка и наистина както си казал ако ударим, може да ни изплати. Според мен една идея по-малък залог трябва към 2200-2250, за да държим пота по-малък в началото.

Флоп : Мисля че борда е добър, с-бет до 50% пота е ок.

Търн : С този донк бет ( 2-ри път го правим ) не показваме нищо друго освен слабост. Аз тук бих чек/коллнал на нормален бет. Точно за да избегнем тази ситуация, която се е получила и да играем за пот/контрол

Ривър : Чек/Фолд на тази ужасна карта . Фулл не вярвам да има в рейнджа си, но като почнем от флъш, стрейт, и трипс. Всичко това ни бие. А ние какво бием - много малко неща.

Сега ще ми е интересно да видя какво е показал.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Здравей!

Съгласен съм с мнението ти. Единственото, което бъркаш е това :

Търн : С този донк бет ( 2-ри път го правим )
      Все пак , аз съм агресорът в ръката, а донк бет е, когато не съм агресора, а отнемам инициативата от опонента. :megusta Рядко прибягвам до този вариант. :)