vaskoluck7 строи банка пак (МТТ/SNG)

• vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      Здравейте ,

Аз съм Васко и от година и малко играя покер , като сега предимно играя turbo fifty-та на лимити 1.5 и 3.5.
      Преди играх във ПКР , но се наложи да си изтегля банката от там и сега сложих 20$ в Покерстарс. Поиграх малко , дадоха ми бонуса , направих ги 60 и пак ги съборих до 40.

Та разполагам с банка от 40 $ и ще се опитам да направя невъзможното :D . Ще гоня целта да сложа една нула от дясната страна на числото (преди запетаята естествено) . От днес 27.06 до 27.07 ще отделям по 5 часа на ден като плана е следния :

- 2 сесии по 2 часа (сутрин и надвечер)
      - 1 час за видеа и четене на анализи на ръце
      - ще играя само 1.5$ за сега
      - ще играя само на 1 маса докато не стигна 80 $

Знам че има доста такива опити като моят , завършили не по план . Но това което ме надъхва е , че преди време си бях поставил за цел да направя 100 $ за една седмица по същият начин и съответно играх по 8 часа на по 1 маса , но в крайна сметка ги докарах до 89 $ ( което е приемлива разлика от целта ).

Играта ми е следната : До антета-та съм много тайт и не-играя нищо под АJs , AQo и ТТ . След това отварям със АJo , А9s и 99+ . Избягвам да плащам алл-инове и гледам много да обирам чипове пре-флоп .

Моля за всякакъв feedback относно , плана , целта , играта и тн. Все пак тук има хора със над 5 години опит и ще ми е интересно какво ще кажат.

След малко почвам първата сесия.
  • 41 отговора
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Успех с постигането на целите и мечтите ти!

Само да вметна ,че да играеш на една маса е абсолютно безумие и загуба на време освен ако не сядаш да играеш покер за първи път.Не казвам да играеш на 20+ маси ,но дори и да си неуверен все още ,би било доста лесно да играеш поне на 4 маси на този формат дори и 6.Просто започни да добавяш маси малко по малко.Поиграй на 2 ,после на 3 ,на 4 и ще видиш ,че играта на 4 маси е лесно постижима.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Успех с целите!

Съгласен съм с bozhurin. Решенията, които трябва да се вземат на този тип игри и лимити са еднотипни и със сигурност е по - добре да добавяш лека полека още маси. Аз почнах да играя на 4 маси 18 ман SitNGo, а в момента ако не пусна осем, просто ми става скучно! ;) Лесно е, сам ще се увериш в това!

GL HF! :pokerface:
    • fenche93
      fenche93
      Бронз
      Според мен стратегията ти няма да работи, защото на 1.5$ да взимаш само префлоп няма как да стане. Има доста регове който ще те експлоатират, както и доста риби които се заиграват на блъф. Иначе да определено няма смисъл да се играе на една маса. Поправете ме ако греша нямам опит с fifty формата.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Кои са тия регове на 1.5$, които ще експлоатират, каквото и да е ? :D :D
    • fenche93
      fenche93
      Бронз
      Ами намират се да ти кажа :D тъй като поради една или друга причина не сам вдигнал лимит и играя 1.5$ снг виждам доста редовни играчи които също стоят на тоя лимит и са печеливши (сигурно заради многото риба).
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Васко,

Целта наистина е сериозна, така че ти пожелавам успех с постигането й :)

Поздрави,

Елена
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      Здравейте , благодаря за пожеланията ви за успех , ще ми трябват .

Ден 1 завършва много слабо . Защото започна зле . Първата сесия следобед бе -4 $ . Вечерта мина по-добре и в крайна сметка успях да стигна до банка 43.95 .

С това темпо нещата наистина изглеждат непостижими затова ще ви послушам за масите и ще се опитам да зареждам по две , а когато е скучно и по 3 , защото все пак мисля, че банката ми не позволява да играя на 4 или повече.

За реговете , еми да намират се и се забелязват лесно. Играят на по 10-15 маси на 1.5$ и 3.5$ .Играчи със по 3 , 4 звездички също се намират. Гледам да не се заигравам с тях много много и да не ставам нахален при кражба на блиндовете им.

Това е от мен за сега , ще си пусна сега някое видео и приключвам деня.
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Първоначално публикувано от fenche93
      Ами намират се да ти кажа :D тъй като поради една или друга причина не сам вдигнал лимит и играя 1.5$ снг виждам доста редовни играчи които също стоят на тоя лимит и са печеливши (сигурно заради многото риба).
      Те ако бяха наред нямаше да седят там... Общо взето реговете, които знаят какво правят и биха могли да експлоатират каквото и да е започват от 7$.

Иначе както обикновено казвам по-добре мини на рег. спиид.
      Съвсем спокойно можеш да играеш поне 2 маси и да ги качиш на поне 4-6 до 2-3 сед.
      Др. важно е да си водиш записки с/у даден играч АQ може да е монстър с/у др да си винаги доминиран. Аз на един като ме рейзне му фолдвам попове, може да звучи смешно но той просто рейзва само АА/КК на блайндове 30/40/60... и е доста печеливш но това е др тема :)
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      След сутришната сесия банката изглежда така...

Надвечер продължавам , като се чудя дали пак да е направо към 10 часа както вчера , защото като че ли имаше по-слаби играчи.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Успех с начинанието и аз съм съгласен че е по-добре да играеш поне 2маси и с времето ще свикнеш и ще добавиш още.
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      мдаа послушах ви за масите и нещата не вървят добре... от както играя на две маси паднах на 36.55$ банка... Спирам за деня и утре започвам пак на една масичка.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, vaskolucky7,

Може би ще е полезно да не отварящ 2 маси едновременно в едно и също време. Изчакваш на едната маса да минеш няколко нива на блиндовете и тогава отваряш втора маса - така ще избегнеш опасността да си на 2 маси напред в турнира и да трябва да взимаш бързи решения за кратко време.

Иначе с играта на много маси се свиква, не е толкова страшно :)

Успех

Елена
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      Днес нещата си нормализираха малко и дори съм много доволен от деня .

Благодаря за идеята Елена. Може да пробвам като стигна до 60 $ примерно и този вариант. Виждам логиката зад идеята със по-късно зареждане на втората маса.
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      хмм положението тия дни е едно и също . Започвам да играя , губя първите няколко и после цял ден губя във това за си избия загубите . Днес пак завършвам на магическото число - 45$ . Дайте идея или споделете опит какво правите вие преди да седнете да играете за да избегна тези загуби в началото . Става въпрос за около 3-4 маси в началото на сесия.
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Като увеличиш обема няма да ти прави впечатление. Сигурен съм, че хората които сега играят 15+ маси също са започнали на една маса. Концентрирай се да научиш основите и да бориш тилта.
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      Същата ситуация и днес ... от 14 часа следобед играя. Паднах първите 4 и до сега се избивах....
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      ЗДравей, vaskolucky7,

Мисля, че е по-здравословно за банката ти да не "избиваш" загубите, а да си сложиш спирачка - т.е. ако загубиш определени бай-ини, да спреш да играеш. Проблемът е, че ако започнеш да гониш загубите и да ги наваксваш, може да изпаднеш в сериозен тилт. Но се надява да не става въпрос за това :)

Успех

Елена
    • nvjbulgaria
      nvjbulgaria
      Сребро
      Здравей, Васко бих ти препоръчал да не обръщаш внимание на това и да си слагаш граници на времето.Примерно сядам и ще играя точно 2 часа.И не гледай толкова много cashera все пак това са цифри гледай да играеш правилно във времето което си определил за сесията.
    • fenche93
      fenche93
      Бронз
      Първоначално публикувано от nvjbulgaria
      Здравей, Васко бих ти препоръчал да не обръщаш внимание на това и да си слагаш граници на времето.Примерно сядам и ще играя точно 2 часа.И не гледай толкова много cashera все пак това са цифри гледай да играеш правилно във времето което си определил за сесията.
      Напълно подкрепям мнението ! Аз лично играя докато ми се играе и докато ми е кеф, имал съм сесии от по 6 7 часа имал съм и по 10-15 мин.