No Limit

• pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Привет покерстратези,

Непознат съм във форума, но пък това може да се промени. Казвам се Атанас и съм на 19. Открих покера преди около година, заедно с няколко приятелчета, събирайки се на по бира. Не съм и подозирал, че ще прерасне в нещо повече. С откриването на чудесни форуми като този, започнах да разглеждам играта по-подробно и като един ентусиаст пробвах да изградя банка от нулата, може би вдъхновен от някоя тема тук. Сполучих, с голяма доза късмет вероятно, започнах да се изкачвам лека по-лека и тогава една заличка почти фалира и всичко се замрази. След определен период си взех парите, но на половина, за цялата сума трябваше да се чака доста време. Желанието ми тогава намаля, а и имах доста неща, на които трябваше да обръщам по-сериозно внимание. Все пак натрупах известен опит, а и като цяло беше забавно.

Сега, когато изпитите ми минаха и съм приет, имам едно свободно лято, през което ще опитам да изкарам колкото мога, понеже септември трябва да стягам куфарите. Така, започнах в Покерстарс, началото на юни на 5NL 6-max и грайнда бе открит. Не играл толкова сериозно, ми беше трудничко да свикна, но да кажем, че месецът беше за загрявка.

Ето и графиката:

Като цяло, съм доволен, но можеше и много по-добре. Качих 10 NL,направих не лош обем, смятам че си подобрих играта значително и сега гледам напред. Червената линия е отвратителна, но ще се постарая да се пооправи.

Нека да си поставя и цели:

:heart: 100к ръце
      :heart: ново видео/статия на 4 дни
      :heart: преглед на сесии през ден
      :heart: да ъпдейтвам блога на 5 дни

Общо взето това е за сега, създадох блога за да се мотивирам повече, а и ако има нещо интересно за обсъждане. Някой ако иска да си подобряваме играта заедно и да анализираме ръце,статистики по скайп и прочие, нека пише.

Айде чао ви, че е време за игра.
      И късмет през новия месец :club:
  • 24 отговора
    • inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      Успех! :pokerface:
    • d1m1tar4o
      d1m1tar4o
      Бронз
      Успех с целите :)
    • 1urds
      1urds
      Бронз
      Стискам палци, да се справиш! Успех :)
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Мерси за пожеланията. Да ви се връща :)
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Наско, успех!
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Така, време е за лек обзор на седмицата..

Планът горе долу върви както го замислих. Изгледах 2 видеа, преглеждам си сесиите през ден и търся грешки. Обемът е слабичък, което не ме радва, та ще трябва да се напъна малко повече. Те и резултатите не са страхотни, но ето да видите първо:

Открих, че има 16 NL и реших да го пробвам. Общо взето същата работа като 10НЛ, може би малко по-агресивни, но рибките са си рибки навсякъде.

Спечелих си и най-големият пот до сега, след като съкнах някакъв. Все пак не мисля, че я изиграх грешно. Пича е сравнително агресивен - 27/21 3б - 6 АФ - 3,9 кол 3б - 55. Тук го слагам на АК,КJ,АJ с фл. дроу. Не очаквам толкова да си колва с гътшота, освен ако не са купи. С/у по пасивен бих фолднал, но тука си се вкарах.

[SPOILER]Poker Stars, $0.08/$0.16 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $34.86 (217.9 bb)
      BB: $16 (100 bb)
      MP: $17.13 (107.1 bb)
      CO: $33.05 (206.6 bb)
      BTN: $16.72 (104.5 bb)

Preflop: Hero is SB with Q Q
      MP folds, CO raises to $0.48, BTN folds, Hero raises to $1.60, BB folds, CO calls $1.12

Flop: ($3.36) Q K 3 (2 players)
      Hero bets $2.11, CO calls $2.11

Turn: ($7.58) J (2 players)
      Hero bets $4.77, CO raises to $9.54, Hero raises to $31.15 and is all-in, CO calls $19.80 and is all-in

River: ($66.26) K (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $66.26 pot ($1.50 rake)
      Final Board: Q K 3 J K
      Hero showed Q Q and won $64.76 ($31.71 net)
      CO showed A T and lost (-$33.05 net)

Късметът беше за кратко, след като монетата се обърна и следващите сесии беше мой ред да ям съкове. Та след перфектното начало, денят се оказа отрицателен накрая. Имаше и един доста тилтваш момент онзи ден, след като 4 пъти подред се вкарвам с/у един донк, винаги фаворит и си ме събираше. Точно последния 5ти си мислех, че ако пак ме бие си ставам, но го събрах и после още 2 пъти :D , докато се махна. Добре, че си ги върнах иначе трябваше да си режа вените :facepalm:

Присъединих се и към групата за микро лимитите, създадена от nvjbulgaria. Почваме да правим тренировки и очаквам да е ползотворно в бъдещ план. Ще видим как ще се развият нещата :)

Не ми харесват малкото направени ръце, за това си поставям за следващите 5 дни:

:club: 20к ръце

Айде, със здраве. :)
    • x7hund3rx
      x7hund3rx
      Бронз
      с какви статистики играеш?
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Първоначално публикувано от x7hund3rx
      с какви статистики играеш?
      Исках да направа снимка само на статса, но нещо не стана за това ги пиша.

Този месец за 11к ръце. VPIP- 19,1 PFR- 14,5 3b - 3,66 WTSD% - 20,6
      W$SD - 57,1 Agg - 2,70 Cbet - 76 Fold to 3b - 74

Иначе миналия съм 18/14 3б- 4 Agg - 2,7

Почнах да колвам повече от ББ вс стийл и от бутона и кътофа, когато видя удобна ситуация. За това гапа се увеличава, може би трябва да вкарам повече 3бети, че е доста малък %. Други статсове ако искаш казвай. :)
    • nvjbulgaria
      nvjbulgaria
      Сребро
      Наско WTSD мисля ,че трябва да е малко по висок около 25--32% :)
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Първоначално публикувано от nvjbulgaria
      Наско WTSD мисля ,че трябва да е малко по висок около 25--32% :)
      Възможно е, точно върху WTSD не съм се замислял много много. Сигурно има доста спотове, в които фолдвам прекалено лесно. Ще пробвам да го кача малко, пък ще видим..

Edit. 20 е било заради малкия обем, миналият месец е 25% WTSD
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Добро утро,

Направо си ме пребиват тоя месец. Кулъри,съкове, слаба игра, от всичко по-малко и резултататът не е благоприятен. Хубавото е, че като те бият много и търсиш повече грешките си. Открих някои слабости и сега си мисля, че играя доста по-добре. Сега ми трябва и малко късмет и нещата би трябвало да се оправят.

Иии графиката, разбира се:

Като за 10 Нл, хич не е красива. Пък и нещо, много скучни игри последните 2-3 дни, тва да няма човек кога да се стакне, не е добре :facepalm: . Нищо де, няма да се отказваме я, като сме се хванали на хорото.. Усещам, че добри времена се задават :D

Имах си и цел за 20к ръце от миналата седмица, която фейлнах, но нямаше как, трябваше да анализирам повече къде толкова бъркам. Иначе, единия ден играх на 9 маси и се справям кажи-речи, ама ще изчакам по-добър рън за да пробвам пак.

Сега за идните дни ще гледам да съм по сериозен и е време вече да ги мачкам, егати.

Поздравче :heart:

• pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Привет,

Имах намерението да играя повече през последните 5 дни, но нещата се развиха по друг начин. Неочаквано ми предложиха малка екскурзийка и аз нямаше как да откажа. Прекарахме си перфектно, разбира се, но само това ще кажа :D

Поиграх и малко покер, все пак, резултатите са добри. Затова пък обемът е почти никакъв, но какво да се прави. Другият път повече (май често почнах да си го казвам :facepalm:) . Важното е, че се чувствам добре, другото ще си дойде на мястото.

Сега се готвя за микро милионите, спечелих 2 билета по 11$, няколко неуспешни други опита по сателитите, но равносметка не е зле. След малко ще пробвам още 1, дано грабна още едно билетче. Сигурно ще са голяма рулетка повечето, но трябва да си пробвам късмета. Който играе пичели, който не играе..

Друго, друго.. Аха, Старс ме разочароваха, че прецакаха, връщането на билетите, но и те са си прави. Ама пък, какво им пречеше толко, сега само ще страдат малките регчета :fuuu: Да пуснат един рейкбек :D

Май нямам какво друго да кажа, за сега или пък ме мързи за повече.
      Ето ви една песничка:

• pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Тегаво е,

Сигурно съм голям донк, щом не мога да бия 10 Нл. Сметката за месеца е 40к ръце и - 15 стака :facepalm: Уж гледам да подобрявам някакви неща, но все назад и назад. Нещо бъркам.. Хубаво де, ще продължавам да пробвам, няма проблеми.

Играх десетина тура от микро милионите и нищо интересно. Много хора, много флипове, сеедно съм си взел билет за националната лотария. До края все пак има доста време, та не се знае. Надеждата умира последна.
      Ако шипна нещо, ще се похваля :D

Дали да не взема да смена името на музикален блог и да качвам само песнички :D

• inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      Тегаво е наистина, не знам дали не си се заблудил, че НЛ10 е лесен лимит.
      Всъщност вече няма лесни лимити, от НЛ10 нагоре масово е регфест, а дори и рибите не са рибите от преди години, но пък с воля и търпение всичко се постига, така че успех! :)
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Е с такава червена линия и най - добрите прота нема как да печелят.
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Ще трябва да им намеря ефикасно лекарство, няма къде да ходят.

Да, червената линия е доста проблемна. Осъзнавам, че отварям твърде малко от CO и D. Та сега направих една по-агресивна сесия и се усеща разликата. Ще задържа така да видя какъв ще е резултата.
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Многото загуби ме накараха да се замисля къде аджеба бъркам толкова.

Лежах си, мислех си и осъзнах, че играя най-вече заради парите. Това е проблемът! То не е толкова лошо, без тях покерът щеше да е поредната скучна игра, но когато са поставени на първо място, нещата няма как да се получават. Миналият месец, банката вървеше лека-полека нагоре, имаше депозит бонус, играех с по-слаби играчи, печелех сравнително и си мислех, че всичко е ок. Обаче не беше, не давах и 30 % от себе си, не търсех достатъчно грешките си, бях мързелив. В един момент, нещата се обърнаха, нямах и толкова късмет, балонът се спука. Започнах да губя всяка сесия, ден след ден, направо отчайващо.

Тук идва и някаква моя промяна. Трябва да сложа играта си на първо място, постоянно да анализирам и търся грешки. От няколко дни преглеждам всяка сесия, записвам си грешките, които намирам, пиша много повече бележки за играчите и мисля че съм на прав път. Разбира се, по-рано също съм го правил, но твърде рядко и някак си несериозно. Когато можеш да постигнеш много повече, защо да не го направиш?

Както някой беше казал - " Успехът е да вървиш от провал към провал, със същия ентусиазъм" или нещо подобно..

Поздрави,
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Мина 1 месец от началото на блога. Време е да кажа 2-3 думи.

Първо целите, които си бях поставил:
      - 100к ръце направих 63к, заради ужасните резултати, на моменти спирах играта за деня, а и мотивацията ми също отслабваше.

- ново видео/статия на 4 дни в началото си водех графика доста стриктно, после не толкова, но все пак гледах доста материали

- преглед на сесии през ден в един момент през средата на месеца малко бях занемарил, но в последно време преглеждам всяка сесия.

да ъпдейтвам блога на 5 дни това май най-точно го изпълних :facepalm:

Графиката няма да я показвам, че не искам и да се сещам за нея..

Някой ако чете все пак, да се чувства поздравен:

Не знам, много ми е тъпо, че така се получи, правех стъпка напред и после три назад. Горе-долу пак към 5нл отивам. Представях си далеч по-хубави моменти, но реалността ме удари. Няма как да кажа, че се дължи на лош късмет или вариация, все пак играя 6макс НЛ10 с достатъчно слаби играчи. Явно играта ми е била на прекалено посредствено ниво и е било въпрос на време. Открих доста грешки, но вероятно правя още в пъти такива, които дори не забелязвам. Нямам излишни средства за треньор, иначе бих потърсил такъв. Ще продължавам да анализирам, да чета и резултатът би трябвало да дойде, в един момент.

Прочетох новините за Старс, наистина поредния пирон в ковчега, но не виждам какво можем да направим. Може би ще изкарам още малко докато събера за вип награда и после ще се насоча към покерхевън. Ще пробвам да видя как е, поне докато имаме такава възможност. Единствено ме притеснява трафика, но мисля че комбинирано с онгейм би трябвало да е добре.

Няма да си поставям за цел ръце,часове, профит.
      Единствената такава ще е:

:heart: Подобряване на играта
    • pokerfenix
      pokerfenix
      Бронз
      Да взема да напиша нещо освен..
      Нещо съвсем се отказах от това блогче, ама и без това имам малко време. Нищо не губа все пак. След време може пък да си чета глупостите, кой знае.

Имаме си покерстарс.бг. Честито :facepalm:
      Спечелихме един фрийрол, не е малко ахахаха

Преместих се в покерхевън. Чатя си редовно със съпорта им :D
      Все излизат темички за разговор, какво да ги правиш. Поне са бързи.
      Очаквах повече рибки, ама ги е хванала липсата :f_frown: .Те хората са на море, няма покер да ти играят я. Абе не е лоша заличката, имат си рейкбек поне. Май трябваше по-отдавна да съм там. Късно.

Почнах да посещавам повече тренировки, може би съм задобрял, а може и да не съм, времето ще покаже, то не остана много.. Жалко.

Абе като си на микролимитите не е забавно, какво да ви кажа. Като стана някой добър на 1000нл(демек нема да стане очевидно) ще ви приказвам някакви интересни работи.

Вие си ги мачкайте де, нема ядове :sdrink
    • 1
    • 2