Как да започна

• yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      В последно време много чета и гледам видеотата. Исках да започна да играя на без лимит и учих стратегията на средния стак, но не съм сигурен в нея. Затова започнах да уча фиксирания лимит за да мога да инвестирам пари и да започна да се уча по ефективно без да се страхувам от загуба. Дайте ми съвет как да започна и дали мога да комбинирам стратегии от без лимит и фиксирания лимит.
  • 14 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, yortzonev,

Не можеш да се научиш да играеш покер, ако само четеш и гледаш материали - това ще ти помогне да се развиваш и да развиеш умения, но не може да замести играта. Затова те съветвам да инвестираш малко пари и да започнеш да играеш, като се стараеш да спазваш стратегията и постепенно да вкарваш нови неща и да се развиваш. Не вярвам някой да е играл перфектно, като е започнал да се учи на покер - важно е да се учиш от грешките си, а на инвестираните пари гледай като пари за обучение - вероятно е да ги изгубиш, но самата игра ще те научи на много повече покер от четенето и гледането.

Не мисля, че е удачно да смесваш стратегии - всяка една е направена за определена игра и няма да е приложима в останалите варианти на играта.

Успех,

Елена
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Мерси за съвета. Смятам да започна предпазливо навлизайки в покера като играя фиксиран лимит. Вмомента го разучавам.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Успех с фиксирания лимит - мисля, че във секцията за FLще ти се зарадват, защото няма много играчи, които да го играят :)

Също ще е интересно да си направиш блог и да следим как се развиваш.

Успех на масите.

Елена
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей yortzonev ,

Поздравления за избора който си направил.Лично аз мисля, че ако играеш кеш именно фиксирания лимит e формата с който трябва да се започне,ще изградиш стабилни основи и ще разбереш математическата част на играта.В фиксед лимит една грешка струва няколко големи залога ,а във ноу лимит целия ти стак.А начинаещите играчи правят много грешки....

дали мога да комбинирам стратегии от без лимит и фиксирания лимит

Като начало може да играеш всички фрироли- те се провеждат във формат без лимит и ти дават шанс да спечелиш някой долар ,без риск за банката ти.

Поздрави,
      Боби.
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Трябва да знаете че съм избрал фиксирания лимит зада не рискувам много пари в началото. И както каза колегата отгоре да изградя стабилни осново. Когато това стане смятам да премина на маси без лимит, но постепенно. Имам въпрос, който май е глупав. Какво е фриироли?
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Фрирол е безплатен турнир с награден фонд от истински пари.Например в PokerStars всеки ден от 20:00 часа има такъв турнир за Pokerstrategy със награден фонд от 100$.
    • RalevSLR
      RalevSLR
      Бронз
      Фриролл както са обяснили са безплатни турнири с реални награди.
      И Точно от там трябва да започнеш.

Поздрави
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Записах се за един такъв турнир. Започва в 12 часа. Обаче наградния фонд е убийствено малък.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, yortzonev,

Моят съвет е поне в началото да не смесваш различните формати, защото има голяма вероятност да ги объркаш и после... да се оплакваш.

Фрийролът е безплатен и е нормално наградният фонд да е много малък.

Ето една статия, която ще ти помогне да играеш фрийроли.

Поздрави

Елена
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Неисках да отварям нова тема защото аз съм пуснал последната. И затова пиша тук. Имам няколко въпроса.
      Тази седмица се занимавах с фиксирания лимит стратегия и през повечето време играх на виртуални пари с цел да разуча стратегията. Основно таблицата на началните руце и как да играя след флопа. Днес играх с истински пари и загубих около $1.

1. Най отдолу на таблицата има текст "Има повече от един рейз пред теб". Какво да правя ако има само един рейз пред мен?
      2. Ако аз съм първи точно до големия блинд и трябва да взема първи решение. Как да процедирам със следните ръце - ТТ, 88?
      3. Покер старс води статистика за играта ми. Това е тя.

По време на настоящата Холдем сесия ви бяха раздадени 750 ръце и видяхте флоп:
      - 40 от 91 пъти от големия блинд (43%)
      - 16 от 88 пъти от малкия блинд (18%)
      - 65 от 571 пъти в други позиции (11%)
      Спечелени потове при шоудаун - 25 от 44 (56%)
      Спечелени потове без шоудаун - 30

Според вас това добре ли е?

Имайте предвид, че приемам всякаква критика за играта ми както и съвети.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей yortzonev ,

В таблицата за началните ръце всичко е обяснено, " Как да играеш преди флопа":

ТНР

ТТ,99 - са от "силни ръце" ,при рейз от ранна позиция фолдваш,а при рейз от междинна и останалите позиции рирейзваш.

88- "спекулативна ръка",(колваш основно за сет ) .Фолдваш при рейз от всички позиции ,освен ако не си на блиндовете където колваш,или ако има друг играч колнал рейза преди теб -->тогава също колваш.

750 ръце са много малко за някакви изводи, но това 40 от 91 пъти от големия блинд (43%) ми се вижда много .

Най-вероятно не спазваш напълно таблицата за началните ръце (ТНР) .Това е основата над която трябва да изградиш играта си.Когато поиграеш по нея достатъчно ръце ще разбереш защо е направена точно така и ще можеш да започнеш да надграждаш над таблиците,но засега отклонения от табилците биха ти коставали само негативи и загуба на пари.Това е моето мнение.

Покера е доста по забавен когато печелиш пари....

Поздрави,
      Боби.
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Какво е фул тилт покер?
    • kr0daking
      kr0daking
      Бронз
      Фултилт покер е зала , каквато е и Покерстарс.
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Маико мила още една заблудена рибка във океана! :facepalm: :facepalm: Какво е фул тилт скоро ще научиш повярваи ми приятелю!Също ще научиш какво е Жокерстарс!

По принцип харесвам съветите които се дават във покерстратежи само се забравя да се допълни едно нещо че момчето трябва многоооооооо многоооооо ръце и турнири да изиграе за да почне да схваща какво е това покера!!И да не се надява че за ден два година или две ще почне да прави нещо от покера!!

Това покера ми звучи досущ като някои фитнес ентусиаст които влиза във залата и каже искам да направя хубаво тяло за месец или два може ли да ми кажете как?? :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Играя покер от 3-4 години чуствам се все по знаещ и можещ и все още се случват някои неща и ситуации които все още не мога да приема и да си обясня във покера :fuuu:

Покера е игра на математика,вероятности късмет и какво ли още не и за да го играеш трябва да си готов да приемеш всякакви обрати и негативи които много често ще те спохождат във играта!