Малко помощ за цветовете на хъда

• pankratt
      pankratt
      Сребро
      Здравейте,
      След като изгледах руските тренировки за статистиките в ХМ2, направих си нов хъд, който изглежда така:

Оправих се с цветовете в горната линия, но останалото си стои в зелено. Просто не знам, за какви стойности какви цветове трябва да задам: кое се смята за нормално и кое не е.
      Ако някой знае или може да даде някой линк, за да прочета, моля - да помага. Езикът може да е руски, английски, немски и разбира се български - няма значение...
      Картинката стои като Х, но се отваря, предполагам, че ще може да се види..
  • 4 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей pankratt ,

Тук бях започнал подобна тема(но нещо нямаше интерес ?( ):

Сподели твоята HUD конфигурация

Има и една табличка за кодовото кодиране за 6 макс.

Питай конкретно за кои стойности на Хъда ти трябват стойностите и ще ти ги кажа.

Поздрави,
      Боби.
    • pankratt
      pankratt
      Сребро
      Тъй като базата данни все още е доста малка, изведох само най-необходимите статове. За някои - успях да намеря какви цветове би трябвало да се присвоят към дадените стойности.
      Но за тези:
      префлоп - 3 бет: Call 3bet/Fold to 3bet/4bet
      postflop - Cbet: Call Cbet/Raise Cbet/Fold Cbet
      Steal: Call Steal/Resteal/Fold to Steal
      За шоудауна уж намерих нещо, но не съм сигурна кои % биха се смятали за добро и кои за "по-рибешка" игра, но все пак мисля че донякъде ще ми свършат работа.
      Ако можеш да ми дадеш някакъв съвет относно изброените статсове, ще ти бъда много благодарна. Дори приблизителното оцветяване би ми свършило работа, въпреки че имам една идея, но не знам, дали ще проработи.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей pankratt ,

За 6 макс или за фул ринг?

Първо за оцветяването,цветовете в линка който съм дал по-горе от табличката за 6 макс:

Червено-->неексполатируемо
      Оранжево -->близо до неексплоатируемото
      Жълто --> много високо /много ниско но трудно за експлоатиране.
      Зелено--> много високо /много ниско но лесно за експлоатиране и лесни пари от тези играчи.

Друг вариант по-лесен вариант който и аз използвам е с три цвята :

Зелено за рибешките и твърде високите статсове.Червено за нитските статсове(твърде ниските) и някакъв цвят за рег статсовете -аз използвам оранжево или синьо.

Пример за фул ринг: VPIP : 0-12 нит
      12-19 рег
      20+ риба

А това е таблица от моя лийкбъстер в които се виждат оптималните стойности на статсовете,за които питаш в графата "Range" за фул ринг.

Поздрави,
      Боби.
    • pankratt
      pankratt
      Сребро
      Благодаря ти. Ще се опитам да се ориентирам някак си.