Избор на техника

• iherb
      iherb
      Начален
      Смятам, че подобна тема ще бъде полезна.
      Започвам аз с фотоапарат до 150-200лв и сокоизтисквачка до 100-150лв. Само ме притесняват сокоизтисквачките, понеже тази, която ползвам на работа пуска доста фибрички и частици от плода, а тази у дома, която е 25-годишна пуска чист сок. Не мога да си го обясня, но както и да е, трябва ми за подарък на сестра ми. Относно фотоапаратите, нищо не разбирам, така че ако може помагайте.
  • 17 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей iherb ,

Сокоизтисквачка си вземи от тези в които пускаш цяла ябълка и излиза сок.С тях най-бързо се работи,лично аз имам на Филипс и обаче съм я купувал преди три години за около 350 лв,сега трябва да са доста по евтини.

тази у дома, която е 25-годишна пуска чист сок
      какви уреди са правели едно време......

Поздрави,
      Боби.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, iherb,
      Предполагам фотоапаратът е за нормални снимки, а не нещо специално. В такъв случай който и фотоапарат да избереш, няма да сбъркаш - и Сони, и Канон и Никон имат фотоапарати за тази цена от 16 или 20 мп. Може да наблегнеш на визията и да вземеш нещо цветно, а не черно или сиво.

А за сокоизтисквачката, моят съвет също е да вземеш такава, в която се пуска цял плод, т.е. да е с голям отвор. Иначе е доста пипкаво - половин час за 1 л. сок не е от най-приятните изживявания :)

Защо не й вземеш блендер за смути примерно?

Поздрави

Елена
    • iherb
      iherb
      Начален
      Сокоизтисквачката всъщност е за бебчо, така че блендера не знам дали е удачен в случая. А относно фотоапарата, той е за майка ми - ще гледам да е повече пиксели, да е от гореспоменатите марки, да е на зареждане и със свежа визия. Благодаря за отговорите :)
      Ако някой все пак има конкретни предложения в ценовите диапазони, които съм дал нека да ги сподели.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, iherb,

Ако сокоизтисквачката е за бебе, то тогава няма значение отворът, защото така или иначе за бебетата плодовете се белят и им се махат семките. Не е задължително разбира се, но е препоръчително. Като модел не мога да те насоча, но преди около година си взех мулинекс и съм доволна. Иначе блендерът изобщо не е добра идея ;)

За фотоапарата също не мога да кажа - когато става въпрос за този диапазон според мен няма особено значение марката - може да погледнеш и по-скъпи, които са на промоция и попадат по 200 лева :)

Поздрави,

Елена
    • iherb
      iherb
      Начален
      Здравейте,
      В крайна сметка взех:
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/829703/P11130404/Sokoizstiskvachka-
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/397428/P11050101/TSifrov-fotoaparat-OLYMPUS-VG-170-RED
      Сокоизтисквачката беше 109лв на промоция и като цяло съм доволен от покупката. При фотоапарата обаче бях с ограничени финанси и избора в самия магазин не беше много голям. Но все пак е с по-голям дисплей, цвета е готин, имаше подарък калъфче и нещо много важно - с меню на български за да може майка ми да се оправя по-лесно.

Сега ще купувам кафемашина. Видях, че има такава тема, но е малко стара, така че ако може да помогнете с избора ще бъда много благодарен. Бюджета е 200-250лв, max 300лв.
    • iherb
      iherb
      Начален
      UP!

При положение, че кафемашините в този ценови клас са с абсолютно еднакви показатели, как да направя избор. Всички са 15 бара налягане, всички са с крема диск, система за капучино и чай... Единствено разликата е в мощността, но гледам че голяма част от по евтините са с по-голяма мощност от по-скъпите. За какво да давам 200-250лв, като за 100-130лв ще взема нещо със същите показатели, че и по-добро? Примерно Sang, Rohnson, Electrolux по нищо не отстъпват на Delonghi и Philips-a.
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/823791/P11130401/Kafemashina-PHILIPS-SAECO-HD8423-/HD8323
      И защо да го вземам Saeco-то, като мога да си купя тези:
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/829706/P11130401/Kafemashina-ROHNSON-R-951
      http://www.technopolis.bg/b2c/details/820321/P11130401/Kafemashina-SANG-CF2909
      Другото, което ме мъчи... значи има машини по 600-700лв в Технополис с кафемелачка, автоматично дозиране, мелене и т.н. В продавалника същите тези, вярно втора употреба, но внос и с извършена профилактика можеш да вземеш за 200-250лв
      Пример: http://olx.bg/saeco-xsmall-plus---kafemashina-robot-plen-avtomat-s-keramichno-melene-i55918440 и http://www.technopolis.bg/b2c/details/823732/P11130401/Kafemashina-PHILIPS-SAECO-XSMALL-HD8745/09
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, iherb,

За съжаление с кафе мшината не мога да ти помогна. Аз не съм фен на еспресото, предпочитам разтворимото кафе, а за еспресо со взех машина с капсули на нестле. Единственото, което знам за кафе машините, е частта, която се завърта на машината с кафето трябва да е метална, иначе се чупили лесно.

Тази от оlx не е лоша, проблемът е, че няма гаранция никаква, че ще даделш едни 200 лева и ще работи. Това по принцип е проблемът с всичко втора употреба. Може да е изгодно, но може и да не е. Аз лично бих предпочела ново, освен ако наистина не си хвърлил око на тази и не ти се дават 700 лева :)

А ако е за собствена употреба и не те дразни това, че може да е надраскана, виж в технохит - имат добри предложения и уредите им са с пълна гаранция. От тях си взех съдомиялна и фурна и съм много доволна. Не знам обаче как стои въпросът със сервизното обслужване в градовете, в които нямат магазини.

Поздрави

Елена
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      охх и аз трябва да си намеря кафе машина за еспресо .....

Един колега си взел скоро от кауфланд каза за 60лева(на промоция) някаква и каза че бил доста доволен за тези пари, даже и с гаранция 2 години. Тези дни ще ми каже марката и ще я видя, ако е 15бара направо я взимам макар, че без промоция сигурно ще е 80-90лв :)

Иначе си харесах за 200-230лева има готини, но нещо много пари ми се виждат :/
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      В техномаркет има за 79 лева с 15 бара налягане - нео - тук и тук - все пак са с 2 години гаранция, ако се счупи. Не знам колко са добри, но са чудесно бъджетно решение. Освен това, ако я вземете онлайн, имате 7 дни (или 15, но не знам дали влезе официално в сила) да я върнете, ако не ви харесва :)

поздрави,

Елена
    • iherb
      iherb
      Начален
      Ново 20, вярно ли е че кафемашините за домашна употреба не могат да се сравняват с кафеварката?
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Това са различни начини на приготвяне на кафе. По принцип кафеварката прави най-доброто кафе, но пък качеството на кафето зависи от използвания мат'риал - ако използваш старо и изветряло кафе, едва ли и най-професионалната машина може да те спаси :)

Поздрави,

Елена
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      още се чудя дали да си взимам такава машина ...
      Всяка сутрин и трябва да се пуска машината ( да загрее първо, и после да си правя кафето и след което да я спирам и при следващото пак същата процедура) или машината си я държите пусната постоянно (think)

И дали си заслужава да дам 200лева за подобна машина за правене на 2 кафета на ден, какво мислите ?
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Защо ще даваш 200 - дай 95 лева или си вземи втора употреба. За 2 кафета според мен не си заслужава да дадеш толкова пари. Но... кеф цена няма, така че ако ти харесва еспресото и имаш възможност, защо не? Иначе как се борави с такава машина - нямам идея. Преди мислех да си взема, обаче реших, че за 2 кафета на ден не си заслужава да давам толкова пари :facepalm:

Поздрави,

Елена
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Здравейте,

и според мен не си заслужава да даваш толкова пари за скъпа кафемашина ако ще я ползваш два пъти в деня. Аз ползвам един от по-евтините модели нa Seiko и съм доволен от качеството.
      Колкото до загряването, то отнема не повече от 2 минути, така че кафето ти става доста бързо, а след това просто цъкаш 2 копчета и се изключва машината.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от iherb
      Започвам аз с фотоапарат до 150-200лв
      От сокоизтисквачки не разбирам, но ако ще купуваш евтина сапунерка за фотоапарат ти препоръчвам "Canon IXUS 220 HS". Преди доста време сравнявах сапунерките с полу-професионалните до 500-600-700лв и този прави по-добри снимки от тях, че и е по-компактен.
      Да вметна, че от повече от година не съм разглеждал, а и принципно съм доста бос относно този тип техника, просто разгледах снимки правени от него и от други по-скъпи фотоапарати, като по-скъпите не впечатлиха с нищо.

П.с. Имаше го последно за около 300-320лв в Техномаркет и Технополис, но е доста стар модел и вече може би не е наличен, а следващите правеха по лоши снимки от него.

Примерни снимки, правени с различни модели могат да се намерят на този сайт:
      http://www.photographyblog.com/reviews
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      moodkiller, не си във форма - човекът вече си купи фотоапарат, дай мнение за кафе машина :nh

Поздрави,

Елена
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      moodkiller, не си във форма - човекът вече си купи фотоапарат, дай мнение за кафе машина :nh
      :D Нямах време да чета цялата тема.
      От кафе машини не разбирам, предпочитам Якобс Монарх да пия. :roto2: Да го взима мляно и да го прави на джезве. :fuckyeah