Tt $3 888

• oviss
      oviss
      Бронз
      В парите сме, 18 човека(2 маси) сме останали, като бях 7-8ми по чипове. За лошия нямах кой знае какви наблюдения с какво отваря, като от 42 ръце 24/24 не изглеждаше кой знае какво, затова и реших само да колна, като идеята беше, ако падне борд с 3 ниски карти се стаквам, а на 1 овър карта на флопа да му платя сибета и да видя как ще изиграе търна, ако чекне-пушвам.
      Трябваше ли да пушна директно префлоп след рейза ? 3-бет-а опция ли е, все пак съм с 27ББ и ако трябва да 3-бетна ще е около 18.5к ?
      Флопа играх пасивно и само колнах, като ми е направилно впечатление, че при сибета му(80% е 4/5 ръце), ако е ударил му е около 40%, а ако сибетва нищото си е около 60%, както е и в случая, обмислих и варианта за рейз/фолд, но не мисля, че стака ми го позволява. Търна показа слабост, но все пак К е лоша карта за мен и реших да мина чек. Като на ривъра бетна халф пот, което честно казано не знаех какво трябва да означава..по начина по който я изигра ръката сякаш си беше хванал флъша и извличаше стойност и реших да фолдна, Ax и Kx ги изключих от ръката му, понеже щеше да ги бетне на търна и като рейндж според мен му остава само може би QJs,QTs,JTs, сет го изключвам..щеше да чекне на флопа и блъф, прав ли съм ?

No Limit Holdem Tournament
      888
      9 Players

Stacks:
      UTG (141k) 44bb
      UTG+1 (16k) 5bb
      MP1 (67k) 21bb
      Ovischo7 (MP2) (85k) 27bb
      MP3 (129k) 40bb
      CO (76k) 24bb
      BTN (18k) 6bb
      SB (106k) 33bb
      BB (70k) 22bb

Blinds: 1.6k/3.2k Ante 400

Pre-Flop: (8.4k, 9 players) Ovischo7 is MP2 10:club: 10:heart:
      2 folds, MP1 raises to 7.4k, Ovischo7 calls 7.4k, 5 folds

Flop: A:heart: 9:club: 2:heart: (23k, 2 players)
      MP1 bets 12k, Ovischo7 calls 12k

Turn: K:club: (46k, 2 players)
      MP1 checks, Ovischo7 checks

River: 5:heart: (46k, 2 players)
      MP1 bets 23k, Ovischo7 folds

Final Pot: 46k

MP1 wins 93k (net +50k)
      Ovischo7 lost 19k

MP1 shows 7 :heart: 5 :club:
  • 2 отговора
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Здравей!

Според мен си изиграл добре ръката постфлоп. Въпреки, че с под 40 ББ не е хубаво само да колваме префлоп с покети, а и има хора, които да действат след нас. Ако го 3бетнеш, обаче трябва да си готов да му платиш и ол-ин. Мисля, че най - добре е било да 3бет-пушнеш за 27ББ префлоп, ако знаеш, че опън-рейзва с доста ръце. Така играно, няма как да колнеш на ривъра. Често ще виждаш освен флъш и някакви слаби А. Успех! :)
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейтв,

Префлоп:

Бих направил един малък рейз до около 4.2-4.5 блинда тук с идеята да се стакна срещу този агресивен играч. Прекалено сме дълбоки за директен пуш.

Пост флоп:

Ръката е изиграна ОК тук.

Ако има блъф най-често ще бетне търна. Едва ли ще чеква търна и ще бетва после ривъра. Вероятно пот контролва или прави някакъв чек/пуш като капан. Няма как да сме сигурни, но едва ли играе често по този начин блъфове. Очаквам бета му на ривъра да е за стоност с асо или по-силна ръка.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: