Аниме

• AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Анимето е нарисуван сериал включващ романтика, вълнение, напрежение, драма и за каквото още се сетиш. Има всякакви видове. Докато в един епизод се смееш в друг плачеш. Те имат една обща идея. Разделени на арки със свои собствени идеи, които не се отклоняват от общата, са удивителни. Японците са намерили начин да кажат важни поуки на бъдещето поколение по лесен и запомнящ се начин, стига да ги осмислиш се превръщат в източник на ценни знания за живота и много забавление. Някои анимета са изцяло създадени на ръка, докато други използват и компютърна анимация в последните години. Както повечето продукти на развлекателна индустрия и тук сюжетът често е фантастичен, но това не е задължително.Съществуват и пълнометражни филми. Анимето често бива повлияно от японските комикси познати като манга. Много аниме истории дори са адаптирани за игрални филми и телевизионни сериали.

Заглавието на темата е недвусмислено.Тук ще обсъждаме аниме жанра.

Клише е ,че анимето е за малки деца,но това всъщност няма много общо с истината.Всичките ми приятели и познати които гледат аниме са на възраст 20+ години.Да,наистина има анимета които са за деца,но като цяло те са рядкост.
      А сега признавайте си бързо кой е аниме фен :coolface:
  • 9 отговора
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      За тези,които не са гледали нищо от аниме жанра,но са любопитни силно препоръчвам да започнат с това:

CLAYMORE

Сравнително кратко аниме е - 26 епизода. Ако не ви развълнува или жегне поне малко,то просто аниметата не са за вас.Оптималният вариант за гледане на аниме е с оригиналното японско аудио и български(английски) субтитри.Не правете грешката да гледате аниме с английски дублаж или български такъв-получава се абсолютна пародия.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      И аз съм фен на аниметата. Гледам малко по различни от типа на naruto и Bleach.
      Ето и едно от мен което гледах преди доста време:

Ако знаеш някакви подобни казвай :)

Иначе това което си дал преди време го бях гледал някъде обаче така и не успях да го намеря. Сега ще го изгледам.
    • SuniBG
      SuniBG
      Бронз

Като малък вярвах в душата на картите :facepalm: :D :D :coolface:
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Anime Mirai 2013 - Death Billiards
      Има го в арената. Теглете и гледайте!
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      @guners89
      Deadman wonderland е нещо наистина качествено.Жалко че като повечето анимета с малко епизоди е направено колкото да зариби по мангата.Има свой специфичен стил и трудно мога да дам подобно ,но все пак до него най-много се доближава Gantz мисля.С тази разлика че е по-натуралистично и брутално,но те кара да се замислиш над същността на всеки един човек.
      Има и 2 игрални филма,но те са пълна пародия,според мен. :facepalm:

@SuniBG
      Беше интересно аниме за времето си и популяризира в цял свят настолни игри с тестета като в анимето,но по-скоро е насочено към детската аудитория.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Класика в жанра на тема Дракула:

• minka84
      minka84
      Бронз

На този съвременен шедовър подочух че му готвят и игрален филм.Моля се да е истина.
    • cw0range
      cw0range
      Начален
      Kingdom e най-доброто
    • minka84
      minka84
      Бронз
      cw0range разкажи нещо повече,кое точно имаш предвид?