Мнение за Als Ice Bucket Challenge

• 10 отговора
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей kr0daking,

Донякъде споделям мнението ти, но е факт, че до момента благодарение на това предизвикателство са събрани дарения за над $15 милиона. Тоест не е важно дали ни харесва, а дали работи в полза на каузата..

Поздрави,
      achko
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, kr0daking,

Аз не споделям вижданията на направилия картинката. От техническа гледна точка тази вода не е прахосана - тя отива в природата, където продължава кръговрата й. От другата гледна точка ще задам един въпрос - ако тази вода не бъде прахосана, някой ще я занесе ли в Африка да си пийнат африканчетата? Мисля, че отговорът е ясен - никой няма да тръгне да мъкне вода в Африка.

На земята има прекалено много проблеми и прекалено много каузи, това да ги заплитаме е грешно - тази кауза работи - информираността нараства и се събират средства. Защо трябва да я осираме?

Колкото до водата в Африка, всеки, който е учил география, знае за проблема там, той не е от днес, нито от вчера, а се обзалагам, че местните са се адаптирали и мутирали, за да се приспособят към условията на живот. Освен това има много кампании и начини за преичстване на водата, така че информираността сред африканците също е нарастнала.

А за това дете на снимката - тази вода, която държи, може да е кална, но да е годна за пиене. В същото време може да си наливаш вода от горски извор - бистра, прозрачна, а да е пълна с микроби и пестициди, което да я прави опасна.

Лично моето мнение за подобни постове е крайно негативна, истината се отразява по абсолютно изкривен начин, като по този начин страда каузата, срещу която е насочена. Нека да не убиваме хубавите неща.

Елена
    • kr0daking
      kr0daking
      Бронз
      До някаде съм съгласен с вас.

Нямам нищо против каузата.
      Тя е надежда за хиляди болни и работи.

Имам против хората , които го правят , защото е "модерно".
      Защото са видели няколко клипа в социалните мрежи и решават ,че и те трябва да го направят , ВИДИШ ЛИ ДА НЕ ОСТАНАТ НАЗАД ОТ МОДЕРНОТО ОБЩЕСТВО!!!

Сигурен съм , че булшинството участващи си нямат на идея за какво иде реч и това ме погнусява.

А другото е , че явно за да може да се привлече вниманието на масата към сериозни проблеми като този има нужда от такива игрички???
      Това също е много объркано.

Нека повторя , за да няма неразбрали моето мнение.

Смятам , че каузата е прекрасна!
      Но също така смятам използването на такава за задоволяването на суетата и комплексите на масата НЕ Е правилно.

Във всеки един такъв клип освен празните глупости , които се говорят трябва да се обяснява точно и ясно - защо се прави, каква е целта!
      Това е единствения начин да се предотврати тази така добра кауза да се превърне във поредния опетнен начин за забавление и "мерене на пишки" за модерното общество.

И веднага давам пример.
      как НЕ трябва:

как трябва:

Всичко това е лично мнение.
      :)
    • achko
      achko
      Бронз
      Няма как масата хора да спре да подражава на богатите и известните. От друга страна богатите и известните са "притиснати" от общественото мнение да изпълнят предизвикателството, дори и да не им се нрави особено, та се получава омагьосан кръг. :)

След някой и друг месец никой няма да си спомня за това предизвикателство, така че изобщо не виждам смисъл да си го слагаш на сърце. Дано се съберат повечко пари и това е.

Поздрави,
      achko
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      цирк !! това е точната дума

вие си мислите че това е една кауза за събиране на пари , а за мен това е цирк!

всеки който би искал да помогне в дадена кампания може да го направи по разумния и правилен начин. това да се залееш с студена вода в името на някой да дари пари е налудничево , от гледна точка на това, че отново в крайна сметка определени прослойки плащат за да гледат как някой прави сеир на всички останали

аз не харесвам тази кампания
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      @ kr0daking - всеки сам решава как да организира живота си и всеки трябва да го организира около собствените си виждания и желания, не около вижданията и желанията на другите. Ако искат да подражават на другите - прав им път. Мисля, че аз, ти или който и да е друг, е последния човек, който трябва да им се бърка, при условие, че заниманието им не повлиява негативно останалите хора.

@brofkin1900 - всеки има право на мнение. Всеки болен има право да получи адекватно лечение и всеки учен има право да търси пари, за да финансира собствени проучвания на лекарства, лечения и т.н. Без значение дали на нас ни харесва или не, важно е, че има резултат и хората, страдащи от тази наистина ужасна болест, умат шанс да бъдат разбрани и да получат лечение. В края на краищата нашите чувства не са важни, важен е резултатът.
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Целта е проста, правиш челинджа или даряваш, или правиш и двете. Целта с клиповете е да се популяризира и чрез предизвикването на хора, те да даряват. В България просто масово го правят за показността и лайковете, но все пак има и доста хора, които даряват.

Аз съм твърдо ЗА идеята.
    • achko
      achko
      Бронз
      Днес видях, че са събрани дарения за над $94 милиона благодарение на това предизвикателство.

@brofkin1900 Цирк? А какво са благотворителните спортни събития, гала вечери разни, концерти и прочие? Все същото - забавления за хората, за да се привлече внимание и средства към определена кауза.

Ако те попитам ей така без да се замислиш, можеш ли да се сетиш за друга благотворителна кампания в момента? Аз лично по-скоро не. Следователно цирк не цирк, тази кампания работи, а това я прави добра.

Поздрави,
      achko
    • MupoAces
      MupoAces
      Бронз
      Само мога да ви кажа,че още преди да е започнало разпространяването на ice bucket , самата кампания е събрала над 17 милиона $ ....
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ни мъ кефи личну мьен, но чичо Чарли дубрье им показа как са прави, как гу мята... :s_thumbsup: