Още една рибка в океана

• justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      Здравейте, казвам се Николай на 20г. и реших да започна блог най-вече да видя прогреса (може би :D ) ми и грешките, които правя. В момента работя в завод на 12 часови смени и уча задочно информатика. Историята с покера започна както мнозина други, един приятел ми каза как депозирал 10 долара и ги направил 100(или нещо от сорта) и бях готов.. първите ми игри бяха на 1$ хедс ъп и помня, че без да имам някаква идея какво е това покер спечелих 3-4 хедсъпа и естествено ми се вдигна егото и записах няколко 5$, на които естествено ми показаха за какво става въпрос :facepalm: :D през годините доста пъти депозирах и се занулявах, но общата сума не мисля, че надвишава 100$. 95% от игрите ми бяха в покерстарс. След това депозирах към 20$ в ПКР и там ударих няколко микро МТТта :D като спечелих към 100$, така че май съм на 0 ...
      Така... Депозирах 50$ в покерстарс с бонус код 100к за да мога да играя и 100к фрийролите , но основната ми идея е да грайндя 0.50 45мен турбо снг. Плана е когато стигна 100би за съответния лимит да се качвам, същото е и със слизането на по-ниско. Също ще играя някви микро-микро турнири от 0.10, 0.27 и 0.55 . Обем надали ще вкарвам доста, защото не съм от хората, които играят покер по 10-12 часа на ден и не виждат слънцето :roto2: кеш-а нещо не ме влече, за това ще го избягвам за сега. Ще поствам доста ръце през буум-а, защото бях инсталирах ХМ2 и покертракера (който пък изобщо не бях пускал и така си отиде trial-a)... Отворен съм към критики за ръцете и изцяло играта ми.
      Да се надяваме, че този блог ще стигне минимум 10 страници и лимитите ще са доста по-високи :nh
  • 29 отговора
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Успех!
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Инсталирай си софтуер, без него нямаш шанс. Има и някакви безплатни в краен случай, трябва да се разровиш в нета, но един ХМ не е толкова мн скъп и трябва да е първата ти инвестиция, защото сам по себе си ще ти вдигне мн нивото като се научиш да го ползваш правилно.

Успех!
    • nsavov
      nsavov
      Сребро
      Здравей и честит блог!
      Понеже нямаш хъд, те съветвам да проверяваш всеки играч на колко маси играе и тези които играят на 1-2 или някакви смесени игри (снг+мтт+кеш+фиксед лимит) ги маркирай като потенциални риби и с малко повече инфо (опън лимп, колдавн с гътшот и т.н.) можеш да ги маркираш като потвърдени риби. Не е трудно да го правиш даже и да играеш много маси.
      Успех! :)
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      Благодаря за съветите! nsavov забравих да кажа, че това го правя също така водя бележки, когато мога, и виждам, че това доста помага в някои случаи! Другата голяма помощ, която открих, е челинджа на Андре Коимбра 100-10 000 също и другият челиндж на Джейсън Съмървил 50-10 000. Те супер много ми помогнаха и виждам голяяям напредък от играта ми преди видеата. Общо взето преди играех само турнири с нормална структура, защото бях супер зашития нит и чакаш АА или КК да ги бутна.
      Забравих да кажа, че вече когато дойде пуш фолд етапа следвам графиките на покерстратеджи.
      Има и един проблем, че не съм до толкова напреднал когато играя между 4 и 6 маси не мога да следя играта много добре и сам се усещам как правя грешки, така че явно ще трябва да се огранича до 4 маси макс.
      ХМ2 мисля, че можеше да се рефрешне trial периода, или се бъркам
      Ще видим какво ще се случи за напред :facepalm: :D
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Честит блог!
      Мисля, че след преисталация на windows-а, пак можеш да ползваш триала (не съм 100% сиг).
    • stopppped
      stopppped
      Бронз
      glgl :)
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      Благодаря. И без това ми е за преинсталация компа, дано да стане..
      За сега върви ок, правя сесийки по 4 ситнго-та и като свършат зареждам нови.. мисля, че днес направих 4 сесии и до сега на всички имам финални маси, но и доста балони cuz I aint scared boy :D :facepalm:
      на предпоследната бях бб със 77 а utg имаше 1 блинд и фолдна, мб се наби и аз колнах, естествено лошия показа 710о и на ривъра му даде 10, но не се борим да влезнем в парите, а да сме първи, нали :)
      последната сесия от 4 маси имах 3 фт от които едно 5то и 1во :megusta за сега малкото турнири, които изиграх вървят добре, имам 1во, 2ро две 4ти и 5то или 6то място.Сутринта свършваха доста по-бързо турнирите, сега са бая по-бавни
      смятам да правя ъпдейт на банката в края на седмицата и да споделям някакви интересни неща, ако има.
      през другото време ще пиша чат-пат разни глупости :coolface: и ще поствам ръце :f_confused:
    • nvjbulgaria
      nvjbulgaria
      Бронз
      След преинсталация се обновява trail-a аз като бях "клошар" си преинсталирах всеки месец PC-то успех с качването на лимитите :)
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      вчера и днес не можех да играя, защото бях/ще ходя/ на работа, утре най-вероятно ще преинсталирам кошницата и смятам да направя 5-6 сесии :] миналия ден поиграх и за сега съм 22 БИ напред :nh
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      Така... Днес като цяло беше ужас, много колддек и ме утрепаха от бой...
      8/10 ситуации влизам с по-висок чифт и на лошия му дава сета :fuuu: никъв дроу не ми излезе, отделно колко ситуации като АК<К6 или AJ<7J някви е такива... сравнение с миналия ден днес осезаемо се усети колко много ме натупаха... предишния път на сесия(4 маси) имах по 2 финални (като всеки път чип лидер или топ3), днес на 2 сесии имам по 1 финална, и то все шортак X( мноооого мъка... изиграх и към 5-6 мтт-та като само на едното взех ~1.40 :facepalm: общо взето цяяял ден балтии :D а си мислих, че денят ще започне добре с тази ръка :coolface:
      http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/10574749_0940D4D7D5

ето и няколко ръце

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/10576063_6248B625D9

стандартно ли е това отиграване? Идеята ми беше да check/shove-на

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/10576076_B3B564FD91
      с този авер се засичаме по масите всеки ден и ми се струва агресивен рег.. мисля, че тук показа много сила, за това и бета на пота беше по-голям от моя страна, един вид за проверка

www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/10575349_1C1F9CDA65
      нещо такова се случва цял ден.. като цяло добре ли е изиграна?

Добре, че накрая изкарах едно първо място, че да е криво-ляво на нула деня... пак влезнах във фт със 5-6 блинда, кротко си изчаках подходящите моменти да се удвоя, после пак се удвоих и като останахме 5 човека не ги оставих да дишат ... 9/10 ръце бяха рейз или пуш и винаги фолдваха, а когато ми колваха ол ина или бях с по-добрите карти или съкаутвах и аз (най-накрая) :s_biggrin: очистих си ги и петте като при останали 3-ма изиграхме точно 2 ръце и ги събрах и 2мата един след друг... записах и 2 мтт-та от (11 и 27цента) с цел да взема билет за 25k sumer challenge лотарията утре, та ако я ударя ще се почерпя за късмета :D

айде, че поста стана роман

Банка $60.81
      изиграни $0,50 45мен за 2то дена - нямам идея около 30-50
      изиграни МТТ - ~ 10

Цели за следващата седмица :
      1. Да си преинсталирам компа и да инсталирам ХМ2, че губя концентрация след няколко часа игра и не знам какво става понякога (бързам с решенията и после се усещам как пропускам +EV моменти)
      2. Да прегледам отново видеата на Джейсън Съмървил и Андре Коимбра, които играят сходни към моите ситнго-та
      3.С повечко късмет и по-малко вариация да кача нов лимит $1 45мен , като когато стигна банка 80$ ще записвам и 0.5 90мен 180мен и 360мен
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      не мога да подкарам тейбъл нинджата да ми показва колко големи блинда имам, някой да даде акъл ? ?(
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      малък ъпдейт
      за сега върви горе-доло. Буксувам си на едно място (откъм банка), но пък се уча безплатно, което винаги е добре :D след 3 дни мъки (накрая към агония :D ) успях да подкарам хм2 и покертракера, та се надявам от тук нататък да е по-добре. Има дни в които играя 5-6 турнира има и други в които правя по 20-30 .. общо взето не грайндя много, защото или съм на работа или спя :D нищо интересно като цяло, определено няма да успея да кача лимита тази седмица, може би към края на месеца :challenge изгледах няколко видеа на Колин Мошман и на пародия и не откривам много грешки в играта си, като цяло е едно към едно, просто късмета не е с мен в повечето време, иначе влезна ли на фт с топ3 по чипове ги мачкам :coolface: та така, за сега това..

пс. ебати малкия ъпдейт :roto2:
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      поиграх малко тези дни, нищо интересно, едно първо място и няколко мин кеша :facepalm: свалих банката от 65 на 58, губя флипове в 70% от случаите, в 3от4 пъти си набивам стийла на AQs+ и пак в доста от случаите губя ръце от типа AK<K5 или KK<1010
      общо взето бой и тва е :D ще прегледам още материали за които имам статус, че нещо усещам, че играта ми не беше както в началото... малко се тилтвам като ме съкнат 4-5 поредни турнира, но..

иначе, гледам доста ви е интересен блога ми :roto2:
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      За сефте в живота ми осъзнах фразата "нямам време" (винаги съм си мислил, че е някво жалко оправдание за мързел) Освен от основата ми работа имам и други ангажименит и едвам смогвам да поиграя ... Но малко по малко напредвам. Изгледах доста видеа и като цяло таблицата за начални ръце е малко тайт, според мен, а и според видеата, все пак играем 0.50 цента ситнго-та :D колко па да са добри играчите... изиграх огромния обем от 37 снг-та за цялата седмица от които съм ~1 би назад.. не знам защо, в началото много ми вървяха, вече не.. може би подценявам противниците след нещата, които видях :facepalm: а може би ми омръзнаха.. не знам
      записах на майтап $0.55 500кап турнирче, на което станах 9ти още първият път.. много софт структура с доста :f_confused: :coolface: хареса ми, но тъкмо стъпих на финалната маса и се наших утг+1 с АК срещу АА и QQ
      след 4 дни отново го записах и този път станах 4ти за ~11$, което докара банкрола ми до пик от $70,53 :coolface:
      въпрос на време е да го шипна :evil:
      радвам се, че спазвам БР стабилно и не се отклонявам нито за миг, което до сега беше невъзможно :fuckyeah
      яд ме е, че не се получава с тези снг-та, но до сега правих грешката да играя по 6 на веднъж, което, както разбрах след няколко опита, е чисто пилеене на пари.. правих го, защото нямам време и се опитах да вкарам обем, ама няма смисъл.. по добре 10, ама качествени, отколкото 100 пропилени...
      статс за 2к ръце на 45 мен-а е впип 15 пфр 13 3бет 6, мисля, че е малко от към тайт, ама ще коригирам
      та така.. кийп он грайндин' :f_cool:
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей justtvargi ,

основното е да спазваш банкрол мениджмънта и да не се тилтваш.Със сравнително добра игра,за микроилимитите не е нужно да е перфектна,ще започнеш постепенно да се изкачваш нагоре.
      Btw интересен ник,откъде произлиза? :P

Поздрави,
      Георги
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      long story short от малък ми викат варги, после добавих едно just, а после пък ми разбиха паролата на пощата и смениха навсякъде паролите (ходи ги питай що, wannabe хакерчета) и за това сега е с 2 Т-та :D
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/10846652_99F5760D9D :fuuu: :fuuu: :fuuu: :fuuu: :fuuu: :facepalm:

нещо май ще ги заебавам тези 45 мен снг X( грам не ми върви там, имам чувството, че вървя около нулата.. едни и същи ситуации и само буксувам.. правя 3то място после 5 турнира съкаут пак 3то пак съкаут :roto2:
      с мтт-та съм горе-долу добре вчера станах 12-ти на $ .82 А4<AJ (K48 Q J) и трети на $0.50 500кап-а .. въпрос на време е (и на късмет най-вече) да шипна някво микро мтт за 100-200 доларчета :coolface:

банка $82.71 :f_biggrin:

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/10831375_48CB3C20DA те това не го очаквах :roto2: :roto2: найс хенд

http://www.boomplayer.com/poker-hands/Boom/10700910_427E854AD8 :pokerface:

имах и още няква подобна аз бях с валета лошите с дами (или попове) и асаци и флопнах вълка :f_cool:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, justtvargi,

Честит ти блог със закъснение.

грам не ми върви там

е опасна фраза - според мен е добре да работиш над играта си и резултатите ще дойдат. Примерно в последната ръка, в която играч 2 рирейзва и влиза ол-ин, аз бих сложила всичките чипове на масата с цел да изгоня другия играч, защото АА (и другите покет чифтове) се играят най-добре срещу 1 съперник. Ти колваш и се оказваш с още 2-ма играчи в ръката, което намаля шансовете ти за победа.

поздрави

Елена
    • justtvargi
      justtvargi
      Бронз
      съгласен съм, кола го правя за да привлека и 3тия играч към пота, защото според мен ако пушна той ще фолдва по-често, а не искам това с аса
      втората причина е, че дори на шортака попа в случая да му излезе ръката ми трябва да издържи само срещу 3тият играч, и тогава пак съм си с начален стак.

с по-слаба ръка в този случай съм директен пуш (AK, може би AQs, JJ+)

Не знам дали е правилно, но поне не е толкова грешно (според мен) или се бъркам?
    • 1
    • 2