Покупка на лаптоп

• 10 отговора
    • pokerboby
      pokerboby
      Бронз
      Аз лично от тези 2та бих избрал Hp-то

Помисли и за Asus. В последно време са много добри и предлагат качество, което е на доста високо ниво. Ето например това е много добра опция.

Успех
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Ако ще го ползваш навън или в помещение с прозорци зад теб, вземи с матов екран. А пък ако кажеш за какво ти е и какво искаш да има или няма, ще потърсим и ние :)

Виж и в лаптоп.бг или ардес - можеш да ограничиш търсенето по критерии и да видиш какво можеш да купиш за тези пари - като решиш - можеш да купиш лаптопа от където е най-изгодно :)

Поздрави,

Елена
    • nvjbulgaria
      nvjbulgaria
      Сребро
      След 1 месец ще уча в университет и мисля ,че в друг град без компютър не може главно ще го ползвам в квартирата ,но предполагам че и в университета ще го нося .
      Главно ще играя покер на него ,но също така искам да е добър за "игри" да мога да стрийвам на LoL и да може да върви що годе добре ,когато стрийвам.Благодаря :) :) :)
    • AwaysRemember
      AwaysRemember
      Бронз
      http://www.plesio.bg/laptopi-c-69977907/turbo-x-flame-gt-i741-810-2vr-fhd-p-309231.html

Ползвам лаптоп от тази марка от 2,5 г. като до сега не съм имал никакви оплаквания. Те предлагат най-високо качество за парите ти, като ако нещо не ти харесва в характеристиките може да им кажеш да ти го сменят с друго, тъй като ги сглобяват на място(което е и най-големия им миснус според някои). По скъп е от асус-а ,но получаваш 2 пъти подобър процесор. Знам само че като реша да го сменям моя, ще си търся нов пак от там.
    • nsavov
      nsavov
      Сребро
      1. Съветвам те да не си купуваш лаптоп, и най-скъпите и силни са боклуци и се развалят много лесно даже и да се грижиш добре за тях. Не искам да ти натяквам мнение и да те разубеждавам, просто давам фрий съвет :)

2. Ако все пак си решил да е лаптоп - не от техномаркет/технополис! Прекалено овърпрайснъти са.
      Съветвам те магазани подобни на Plastico, D&G, JARComputers... като нищо ще си намериш по-евтин лаптоп с по-добра конфигурация в сравнение с техномаркетските.

gl

re: не прочетах, че ще си в друг град, забрави 1. :D
    • kr0daking
      kr0daking
      Бронз
      Лаптопите не стават за игри.
      Всмисъл , че игрите може да ти вървят ОК , но го натоварваш много и загрява и оттам нататък в дългосрочен план смятам знаеш как стоят нещата.
      Това в случай , че играеш по над 3 часа.( в твоя случай ~3 игри)

Но ако не си чак толкова запален по стриймването бих ти предложил лаптоп със SSD.
      Накратко казано това е новата генерация хард дискове , работи 10+пъти по - бързо от нормалните такива и ще ти е от голяма полва при всичко.

Операционната система ще зарежда за секунди, покер софтуера ти също , както и играта.
      А иначе League of Legends не изисква много и съвсем спокойно с по - слаба видеокарта ще си хващаш 60 фпс , а това е напълно достатъчно.

Лично мнение.
      Успех.
    • nvjbulgaria
      nvjbulgaria
      Сребро
      Благодаря за коментарите искам да попитам ,ако взема охлаждаща подложка някаква по-скъпа възможно ли е да реши проблема ако загрява много.
    • AwaysRemember
      AwaysRemember
      Бронз
      излишни пари ще дадеш без особен резултат
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, nvjbulgaria,

Охлаждащата подложка помага, но не знам дали ще реши проблема, ако играеш игри. Аз не играя, но я намирам полезна, защото лаптопът е осезаеми по-хладен и вентилаторът не се включва. Но ако ще взимаш подложка, трябва задължително да е с вентилатор и не е необходимо да бъде скъпа. Таз, която ползвам от вече 4 години, струваше около 20 лева, а сега взех още една за 36 лева. С 1 вентилатор са. Предполагам с 2 ще е по-добре.

Колкото до живота на техниката... колко е животът на техниката в днешно време? обикновено като мине гаранцията и... дошло време за смяна, особено ако се играят игри. :s_biggrin:

Поздрави,