Качеството на предлаганите стратегически материали

• Анкета
    • Как оценявате стратегическото съдържание на PokerStrategy.com

• 22
        7 до 8 (много добро)
        45%
      • 13
        9 до 10 (отлично)
        27%
      • 10
        5 до 6 (задоволително)
        20%
      • 4
        3 до 4 (нищо специално, но става)
        8%
      • 0
        1 до 2 (ниско)
        0%
      Общо: 49 гласове
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравейте стратези,

За да можем да ви предложим най-доброто покер обучение в Интернет пространството, ние бихме искали да споделите с нас чрез точки, на какво ниво оценявате предлаганите стратегически материали: статиите и видеоматериалите.

Моля да споделите с нас своето мнение, а също така и всякакви предложения, които имате. Тази анкета е насочена към съществуващите материали и как вие смятате, че те могат да се подобрят. За нас е много важно всички вие да оцените материалите в българската общност, така че не се колебайте да гласувате и да напишете коментар.

Благодарим ви предварително!

Поздрави,
      bg.PokerStartegy.com
  • 55 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Много добро!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей moodkiller,

Моля да споделиш какво му липсва, за да бъде отлично? :) За нас е важно да знаем над какво трябва да поработим, за да ви предложим отлично съдържание.

@ всички,

Моля да споделяте мненията и предложенията си във форума, за да знаем на какво се основава вашето гласуване. С тази анкета ние бихме искали да разберем от какво се нуждаете, за да бъдете наистина доволни от горепосочените образователни материали.

Поздрави,
      Деси
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      И аз ще отговоря, Много добро!
      Щеше да са отлични, ако бяха изцяло адаптирани за моето ниво, за моето виждане в/у играта, с две думи бяха писани за мен.
      Естествено това няма как да стане, защото подобно нещо е възможно само, ако аз Ви плащам заплатите и Вие зависите от моята игра изцяло.
      Това, което ще е добре (но и много трудно според мен) е статиите до бронз да се адаптират настина за най-ниските стакове на никро лимитите (НЛ2), за сребро статиите трябва да са за лимит до НЛ10, а златните да са до НЛ25.
      Това ще помогне без да се увеличава обема да се обърне конкретно внимание на ситуации срещани в тези лимит и само там. Ще може да се наблегна на силата на позицията поотделно, а не на групи МП1 != МП3.
      Ще се дават примери за противодействие на маниакални играчи, както и с/у ЛАГ, ЛАП и т.н. където много често се губят по цели стакове, поради слаб анализ на ситуацията.
      След това трябва да се работи с групата от НЛ50 по-индивидуално т.е. повече живи тренировки, повече дискусии относно примерни ситуации да се правят тестове и да се развива като професионално комюнити с цел по-голямата част да са вече печеливши полупрофесионалисти на НЛ100 и нагоре.

Или казано така теоретичните статии да са адаптирани до злато и до НЛ25.
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Нищо специално, но става.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от DessiP
      Здравей moodkiller,

Моля да споделиш какво му липсва, за да бъде отлично? :) За нас е важно да знаем над какво трябва да поработим, за да ви предложим отлично съдържание.
      При избора се колебаех между отлично и много добро. Но не виждам съществена разлика между 7-8 и 9-10 ... освен ако не са в милиони. :D
      Гласувах за много добро поради причината, че доста от информацията я има из покер книгите. (лошото при тях е, че в някои е само повърхностно, а и трябва да отсяваш, а тук всичко ти е на готово)
      За липси не съм се замислял (ако седна да мисля сигурно ще намеря), но няма смисъл. Както се казва - аз не съм "маанджия" и съм доволен на това, което получавам!
    • Skyscrapers
      Skyscrapers
      Бронз
      Честно казано статиите са по-скучни от учебника ми по счетоводство, дори да има ценна информация в тях, едва ли някой е успял да си задържи вниманието повече от 10 секунди. Не виждам защо трябва да са написани в такъв ужасен академичен стил :f_confused:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Skyscrapers
      Честно казано статиите са по-скучни от учебника ми по счетоводство
      Ха! Да се захващам със счетоводство тогава... На мен са ми интересни... :D
    • pseal
      pseal
      Бронз
      1. За текстовия материал: качеството е добро, но форматът е ужасен - по 7-8 страници, на някои няма нищо съществено - по няколко параграфа - може би ще е добре да се реорганизират, за да могат хората да се ориентират по-добре. Например, вместо страници 1,2,3,4 .... или предна, следваща страница, да са изписани главите - може би искам да прочета една глава 10 пъти, но следващата само веднъж. Или поне на първата страница да има меню/индекс да се знае какво точно има в тази статия по глави.

2. Видео материалите биха могли да бъдат дублирани на български. Има много интересни материали, но не всеки разбира английски, немски или друг език... Така всеки един желаещ да се осъвършенства ще има по-голям избор.

3. Обучение на обучаващия. В 1-2 видео материала на моменти нямах идея какво обучаващия иска да каже - първо изреченията му не са свързани и второ, мънка си под носа. Освен това е едно видео каза нещо подобно: Абе аз не знам какво и защо го правя.... (след 1-2 сек.) Абе шегувам се - знам. ?( ?( ?( На моменти никакви обяснение защо така - нали уж трябва да се обучаваме... малко педагогическо обучение няма да е излишно...

4. Пак за видео материалите: Един видео материал обикновено трябва да го разгледам 2-3 пъти да разбера какво се говори - уж гледаме масата горе, пък изведнъж се говори за масата долу, да не говорим тия показалци на мишката - множат се точно като мишки - на моменти ставам разногледа.... Тъй като повечето видеоматериали са на запис, вместо някой да мести мишката като луд, защо да не се освети масата, за която се говори - предполагам не е проблем да бъде направено, от видео монтажи и озвучаване не разбирам....

5. (Това като допълнение, макар да не е предмет на дискусията) можете да пуснете различни тестове, като този за началния капитал с различни нива на трудност. Мисля, че много хора с удоволствие биха правили тези тестове, за да сравнят начина по който играят и правилния начин за игра.

Надявам се да съм била полезна
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от pseal
      1. За текстовия материал: качеството е добро, но форматът е ужасен - по 7-8 страници, на някои няма нищо съществено - по няколко параграфа - може би ще е добре да се реорганизират, за да могат хората да се ориентират по-добре. Например, вместо страници 1,2,3,4 .... или предна, следваща страница, да са изписани главите - може би искам да прочета една глава 10 пъти, но следващата само веднъж. Или поне на първата страница да има меню/индекс да се знае какво точно има в тази статия по глави.
      В покера е много важно да си наблюдателен =)

http://img2.pict.com/64/9e/3f/3820342/0/1279731786.jpg
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Привет!

Изчел съм всичко от статус "Начален" и "Бронз" (благодарение на приятелски акаунт), изгледал съм и всички видеа и според скромното ми мнение материалите са на доста добро ниво. Просто промениха цялостното ми виждане към покера, което вече е предпоставка за повишаване на нивото на игра. А статията, в която се описваше какво е да си про, какво печели, но и какво губи човек, изхранващ се от покера, е страшна. Иначе съм голям фен на видео материалите, по-точно на Прегледа на потребителските сесии. Озвучаването е много забавно в добрия смисъл на думата. Така и не разбрах обаче кой е hasenbraten, кой е i3bet.... :]

Както и да е, отплеснах се малко. Гласувам с "много добро"!

В случай, че някой се интересува, ще напиша и своите препоръки.

Всичко най-....!
    • pseal
      pseal
      Бронз

В покера е много важно да си наблюдателен =)

http://img2.pict.com/64/9e/3f/3820342/0/1279731786.jpg
      :s_confused: :s_confused: :s_confused:
      Виждам, че пише заглавието на темата и изобщо не разбирам какво искаш да кажеш и защо мислиш, че като трябва да си наблюдателен в покера, трябва да гадаеш на коя страница какво има...

защо да няма следното

Как да играеш след флопа?
      Как да играеш на търна?
      ак да играеш на ривъра?

с линк към съответната страница.

п.п. все едно да учиш карате и да пуснат някой с 3ти дан да те смели от бой - нали учиш карате, трябва да си як, с рефлекси, наблюдателен.... китайците казват, че всеки дълъг път започва с първата крачка... трябва да сме обиграни професионалисти, за да сме наблюдателни и да схващаме от раз? Тогава защо ни е да влизаме тук?

п.п2 Да видях, пише го вдясно. За съжаление на мен ми е извън страницата и не го виждам.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз

Как да играеш след флопа?
      Как да играеш на търна?
      ак да играеш на ривъра?

• N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Треньор
      Треньор
      Бих желал да се намеся тук. Качеството на материалите, статии и видеота, в Покерстратеджи е на много добро/отлично ниво и то в сравнение с платени сайтове. Аз лично съм започнал 'покер кариерата' си чрез тях като бях прочел всички статии до диамант, без ФЛ, и бяха доста полезни и интересни. Който начинаещ играч го мързи да прочете тези статии, значи покерът изобщо не е за него, защото добър в покера изобщо не се става само с игране. А някои от видеотата тук, примерно на ТТ, спокойно могат да се сравнят с cardrunners/duecescracked.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      п.п2 Да видях, пише го вдясно. За съжаление на мен ми е извън страницата и не го виждам.
      Е айде сега - оправдания... :D Хубава работа!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от LiGuru
      И аз ще отговоря, Много добро!
      Щеше да са отлични, ако бяха изцяло адаптирани за моето ниво, за моето виждане в/у играта, с две думи бяха писани за мен.
      Естествено това няма как да стане, защото подобно нещо е възможно само, ако аз Ви плащам заплатите и Вие зависите от моята игра изцяло.
      Това, което ще е добре (но и много трудно според мен) е статиите до бронз да се адаптират настина за най-ниските стакове на никро лимитите (НЛ2), за сребро статиите трябва да са за лимит до НЛ10, а златните да са до НЛ25.
      Това ще помогне без да се увеличава обема да се обърне конкретно внимание на ситуации срещани в тези лимит и само там. Ще може да се наблегна на силата на позицията поотделно, а не на групи МП1 != МП3.
      Ще се дават примери за противодействие на маниакални играчи, както и с/у ЛАГ, ЛАП и т.н. където много често се губят по цели стакове, поради слаб анализ на ситуацията.
      След това трябва да се работи с групата от НЛ50 по-индивидуално т.е. повече живи тренировки, повече дискусии относно примерни ситуации да се правят тестове и да се развива като професионално комюнити с цел по-голямата част да са вече печеливши полупрофесионалисти на НЛ100 и нагоре.

Или казано така теоретичните статии да са адаптирани до злато и до НЛ25.
      Здравей Liguru,

Към момента не плануваме промяна на статусите спрямо лимитите. Да разбирам ли, че според теб трябва да се разшири съдържанието на статиите за Бронз и Сребро? Бих искала да споделя, че българската общност вече разполага с почти цялото съдържание, което се предлага в немския и английския сайтове, двата основни езика, от които се локализират материалите на PokerStrategy.com във всички останали общности. Това ни дава възможност да се фокусираме над локализацията на най-новите материали, които се публикуват в PokerStrategy.com. Статии за всички нива се предвижда да бъдат редовно публикувани, това се прави дори в момента, въпреки че има още малко да наваксваме.

Нека обобщя, според теб е необходимо разширяване на съдържанието за различните нива, най-вече първите две?

Тренировките на живо нямат толкова висока образователна стойност за членовете ни и тяхното развитие, както да речем видеоматериалите и анализът на ръце + статиите. Към момента имаме редовни тренировки за СГС и смятам, че това е напълно достатъчно за момента, спрямо трафика. Знам, че ти присъстваш и се надявам да са ти полезни.

Относно тестовете, смятам, че ще бъдат полезни и ние плануваме да започнем публикуването на такива.

Повече дискусии определено са необходими и се надявам, че останалите членове ще започнат да осъзнават тяхната важност и ще започнат да се включват по-често. Не забравяйте, че darkonebg има тема за тренировките на живо, където бихте могли да обсъждате темите, които ви вълнуват един с друг, а и да получите неговия професионален поглед над темите, които дискутирате.

Очаквам твоите допълнителни коментари и ти благодаря предварително!

Поздрави,
      Деси
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от Skyscrapers
      Честно казано статиите са по-скучни от учебника ми по счетоводство, дори да има ценна информация в тях, едва ли някой е успял да си задържи вниманието повече от 10 секунди. Не виждам защо трябва да са написани в такъв ужасен академичен стил :f_confused:
      Здравей Skyscrapers,

Моля да споделиш за кое ниво точно говориш? Като цяло не сме получавали подобна критика, а точно обратното спрямо покер литературата, която е достъпна на пазара. И все пак, моля да споделиш конкретни статии с конкретни премри в тях, за да можем да погледнем съдържанието и да предприемем мерки, ако такива са необходими според останалите членове и според управата на Образователния отдел.

Поздрави,
      Деси
    • DessiP
      DessiP
      Бронз

2. Видео материалите биха могли да бъдат дублирани на български. Има много интересни материали, но не всеки разбира английски, немски или друг език... Така всеки един желаещ да се осъвършенства ще има по-голям избор.

3. Обучение на обучаващия. В 1-2 видео материала на моменти нямах идея какво обучаващия иска да каже - първо изреченията му не са свързани и второ, мънка си под носа. Освен това е едно видео каза нещо подобно: Абе аз не знам какво и защо го правя.... (след 1-2 сек.) Абе шегувам се - знам. ?( ?( ?( На моменти никакви обяснение защо така - нали уж трябва да се обучаваме... малко педагогическо обучение няма да е излишно...

4. Пак за видео материалите: Един видео материал обикновено трябва да го разгледам 2-3 пъти да разбера какво се говори - уж гледаме масата горе, пък изведнъж се говори за масата долу, да не говорим тия показалци на мишката - множат се точно като мишки - на моменти ставам разногледа.... Тъй като повечето видеоматериали са на запис, вместо някой да мести мишката като луд, защо да не се освети масата, за която се говори - предполагам не е проблем да бъде направено, от видео монтажи и озвучаване не разбирам....

5. (Това като допълнение, макар да не е предмет на дискусията) можете да пуснете различни тестове, като този за началния капитал с различни нива на трудност. Мисля, че много хора с удоволствие биха правили тези тестове, за да сравнят начина по който играят и правилния начин за игра.

Надявам се да съм била полезна
      Здравей pseal,

1. Форматирането на статиите беше променено през изминалите месеци и българската общност работи усърдно над уеднаквяването им с тези на немския сайт, който е образец за всички останали общности, вкл. и за английската. Намаляването на страниците беше също включено, но има някои статии, които също предстои да бъдат променени. Относно различните глави в отделните статии, те са изброени в дясно на статията, както вече беше показано в скрийншот. Ако имаш проблем с прегледа, може да пробваш Mozilla, ако пък я ползваш вече, може би някой, който е имал този проблем, може да сподели как го е решил.

2. Повечето материали, или около 95% + от тях, са с дублаж, говоря за българските материали, а не за материалите в други общности. Фактът, че го предлагаш доста ме учуди, защото към всяко видео слагам коментар, това е вече няколко месеца, който информира потребителя, че видеото е с дублаж.

3. През изминалите месеци Образователният отдел, заедно с всичко образователни мениджъри от общностите на PokerStrategy.com, започна проект по подобряване на качеството на видеотерминалите, които се създават от нашите треньори, професионални играчи. Много от старите ни членове със сигурност са забелязали разликата, но естествено имаме много материали, които са създадени преди този проект и не са перфектни колкото ни се иска, но затова пък сега това се промени и ще продължаваме да работим над подобряване на тяхното качество и дидактични умения на професионалните ни играчи, които създават видео съдържание за всички наши членове.

Материалите, създадени от PokerStrategy.com (директно от Образователния ни отдел) винаги са били с високо дидактично и техническо качество: моля виж това видео:

http://bg.pokerstrategy.com/video/6415

4. Това също беше обсъдено по време на срещите ни с Образователния отдел, а също и комуникирано на нашите видео продуценти, които работят според нашите последни изисквания. Относно осветяването, ние смятаме, че треньорите достатъчно ясно насочват зрителите ни към масата, където тече екшънът (долу в дясно, горе в ляво и т.н.). За по-ниските лимити често дори няма много екшън на масата, защото играта е много по-tight и като цяло не сме получавали оплаквания относно яснотата на материалите, но благодаря за споделеното мнения и предложение.

5. Това е нещо, което наистина ще бъде полезно на нашите членове и е залегнато в плана на българската общност.

Благодаря ти за подробните коментари и отново очаквам твоята обратна връзка!

Поздрави,
      Деси
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от DessiP

Нека обобщя, според теб е необходимо разширяване на съдържанието за различните нива, най-вече първите две?
      Не точно Деси,
      дори бих казал, че обема и съдържанието за начален и бронз е прекалено достатъчен :D
      Става дума за това, че в сребърните статии примерите са от НЛ25, а самият статус се получава за около месец сериозна игра на НЛ2/4.
      Т.е. съдържанието на статиите рядко отговаря на лимита, който практикува четящия, което води до неразбиране и де мотивация.

Началния капитал е $50, това значи игра с 25 баи-ина на НЛ2 по СГС.
      Самата игра трябва да е много по-тайт относно отварящите ти залози, защото те колват много с ени ту и ти губиш инициативата постфлоп, ако не удариш, поради липса на адекватна информация и без позиция в повечето случаи.
      От друга страна няма как да се играе само с топ 8% и тук идва момента на позицията, защо аз трябва да играя в мулти рейзнат пот с/у олигофрени без позиция, като мога да играя успешно с/у тях в позиция с по-широк диапазон в 3бетнат пот с/у макс двама.

Та в този ред на мисли вярвам, че е редно самите статии да се адаптират (преправят) за наистина най-ниските лимити. Не е нужно да има допълнителни статии и да се увеличава обема, просто трябва сегашните да се основават на АБВ покера, но да се обръща специално внимание на самите маси и типовете играчи, които се срещат на НЛ2/4/5 до НЛ10 за сребро.

И като обобщение сегашните статии от начален до сребро са напълно достатъчни, но е редно да се разхвърлят до злато, където добрата оценка на ситуацията ти дава предимство и играеш на поне НЛ25-50 с/у мислещи играчи.

И веднага ти давам пример с moodkiller , той е златен статус с постоянна игра и се намира на НЛ10 и редува суинговете като чорапи.
      Не вярвам играта му да е с огромна вариация относно качество за да трупаш загуби от по няколко бай-ина за 1-2к ръце.
      В залата в която той играе съм убеден, че НИТ играта на SH маси, ще му дава същата печалба, като сега, но ще усъвършенства АБВ покера и чак тогава ще почне да добавя различни техники, който да му помагат в следващите нива.

И за последно :D
      за да биеш НЛ2/5 не е нужно нищо повече от табличките за начални ръце и да риидваш масите подходящо, на лууз маси играеш тайт, на тайт маси играеш АБВ. Това е ...
    • qmaka6i
      qmaka6i
      Бронз
      Здравейте на всички :)
      Статиите като цяло не са лоши, но според мен са далеч от отничното ниво. Повечето от тях са ми били изключително полезни, но те са просто до едно ниво. Имам в предвид, че те са за периода в който всеки започва да играе и да проявява някакъв вид мислене докъто го прави. Без значение от статусите, те просто са за едно ниво на мислене. След няколко дни ще видя и статиите от ниво платина, но според мен ще бъдат същите. Знам че не е коректно, но лично аз съм чел няколко статии и съм гледал няколко видеа от друг сайт и мога да кажа, че изведоха играта ми на съвсем друго ниво. Просто покерстратеджи обществото е страхотно и промоциите, които предлагате са уникални :f_thumbsup:

ПС. Ако е написаното от мен е неприемливо може да го изтриете няма проблем, просто споделям мнението си :)