И отново в началото

• yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Преди повече от месец започнах да уча покер. След като сменях формат след форма бавно и полека изгубих банката си. Играе всичко от S&G, no limit, фрийрол турнири. В самото начало играех фиксиран лимит, но после ми писна и минах на маси без лимит. Реших да започна от начало и този път да играя само един формат докато го разуча напълно. Насочил съм се към фиксирания лимит защото когато играе на него губех по малко. Даже имах и нещо като хаутична игра. Понякога кубех понякога печелех.
      Прочетох статиите в статус начален и се опитвам да ги спазвам. Понякога имам грешки, но мисля че това е нормално. Понеже реших да прочета малко и от статус бронз видях че има 7 таблици. Интересно ми е тези таблици могат ли да се ползват на микро нивата разбира се след като изуча играта след флопа.
  • 12 отговора
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей yortzonev ,

играта по тези таблици е достатъчна за да победиш микролимитите.Също така ти препоръчвам да прочетеш всички нужни статии за бронз.Не е лоша идея и да изгледаш няколко обучителни видеа.

Успех!!!
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Мерси за бързия отговор. За видеата ги гледам задължително. В статиите за бронз използвам тази за математиката имам и принтирана таблицата за аутовете и шансовете. Основната причина да попитам дали мога да използвяам 7те таблици е че мисля че някой играчи ме анализират когато използвам таблицата за начинаещи.
      Имам въпрос. Трябва ли да уча статиите в реда в който са написани?
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Не е задължително да ги четеш в този ред,но аз ти го препоръчвам понеже са смислово подредени-започва се с основното и след това се надгражда с всяка следваща статия.На микролимитите едва ли много играчи те анализират прецизно,самите те допускат много грешки.
      Успех!!!
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, yortzonev,

Според мен правиш една фундаментална грешка - играеш всичко, защото явно се отегчаваш. Най-добре е да решиш какво искаш да играеш и какво те влече, а след това да започнеш да четеш. Това, което правиш, е да наблъскаш главата си с различни стратегии, да ги омесиш едно хубаво - и резултатът е ясен.

Така че първо избери формат и след това чети и гледай материали. Така ще учиш една стратегия, ще я развиваш и съответно ще дойдат резултатите.

Поздрави,

Елена
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Мерси за съвета. Но както писах по горе вече си избрах формат и това е фиксиран лимит. Относно това че се отекчавам си прав. Също така исках да проверя кой формат ще ми допадне повече и кой не. А и исках да виждам резултати почти на същия ден съпроводени с голяма печалба което както остънових не е така.
      Така че сега започнах да чета за фиксиран лимит. Решилсъм този път да не бързам и бавно да навлизам в този формат. Това в общи линии.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, yortzonev,

За съжаление трябва много работа, преди да се видят резултатите, но се радвам, че вече си избрал формата и се надявам скоро да започнеш да се хвалиш с успехи :)

Поздрави,

Елена
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Отказах се от 7 таблици и реших да използвам таблицата за начинаещи. Но имам въпрос за 7 таблици. В началото на видеото се споменава че за да ги ползваш трябва добре да си научил играта след флопа и стандартните отигравания. Има се предвид тези в статус начален ли?
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      За фиксиран лимит няма трениривки а и много малко играчи го играят. Забелязах че основно се играе в PokerStars. В другите покер зали е на изчезване или въобще не се играе. И си мислех да опитам да поиграя ноулимит СГС или за начало ССС. Дайте съвет как да постъпя?
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, yortzonev,

На прав път си - винаги е правилно да започнеш от най-основното и да градиш нагоре, вместо да се впуснеш в сложните неща, които най-вероятно няма да разбереш.

За съжаление съвет не можем да ти дадем - ти сам трябва да решиш какво и къде да играеш. Ако те влече фиксирания лимит за съжаление (или не) ще трябва да играеш в покерстарс, но може да отделиш примерно 10-20$ като за обучение и да пробваш no-limit и да видиш как ще се справиш.

поздрави,

Елена
    • yortzonev
      yortzonev
      Бронз
      Здравейте
      От няколко дни уча ССС и днеска започнах да я играя сериозно и се стремя стриктно да следвам стратегията. Досега имам положително мнение за статегията. На печлба съм и спечелих някаде към $3. Но после понеже много бавно се играе а аз играя на 2 маси да следя по-добре какво става реших да поиграя малко Zoom. Понече видях в едно видео днес да се играе. Мисля че видеото беше на Subar. Първо видео за начинаещи по ССС. И като играх на zoom загубих почти $1. За един час изиграх ръце които на кеш масите играя от около 3-4 часа. Имам няколко въпроса за тези маси или там каквото се води.

По какво се различават от кеш масите?
      Трябва ли да знам нещо за тези маси преди да продължа да играя? Нещо като стратегия или съвет.
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Здравей yortzonev ,

при зуум масите можеш да изиграваш много повече ръце на час отколкото на стандартни кеш маси,благодарение на опцията за бърз фолд.Съответно и вариацията е малко по-висока при зуум формата.

Успех!!!