Get it done, or die trying.

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Реших да направя опит отново да започна блог, на който главната му цел ще е да си следя собственото развитие и в него да си поставям различни цели и задачи, надявайки се, че това ще ми помогне да съм по-продуктивен и да time waste-вам възможно най-малко. А и като гледам, българската общност е доста замряла и, вместо теми от рода на "Най-слабия/силния филм за всички времена", или "С коя актриса бихте осъществили полов контакт", то, предвид, че все пак сме "Покер Общност", май е по-добре да има повече теми свързани с това, което УЖ правим.

Последно време, или по-скоро след като шипнах Bigger 22$, усещам, че в по-голям процент от сесиите, играя неконцентрирано и на моменти машинално, което не ми се нрави изобщо, защото започнах да записвам и по-високи турнири, където трябва да съм максимално концентриран, играейки по-често с редовните играчи и където всеки удобен спот за bluff/bluff-catch/value е от огромно значение. Та, надявам се, че този блог и малките всекидневни (надявам се) задачки, ще ми помогнат да съм максимално концентриран докато играя.

Някой беше казал (май Ванката(PetChoveka)), че, ако напишеш "нещото", което те "мъчи", ще ти е по-лесно да го промениш, така, че:

CONCENTRATION AND CONSISTENCY IS THE KEY!

Към края на месеца най-вероятно ще се насочвам към София за покер квартира заедно с Ванката(Alcos) и Алекс където определено от към финансова гледна точка и разходи, ще е доста по-сериозно от колкото във Враца и не мога да си позволя да продължавам с лежерната игра.

Като цяло не съм фен на София като град за живеене, но нямам много голям избор, а и се очертава да се съберем доста хора от покер общността през зимния сезон там, което е предпоставка за доста екшън.

Не мисля да пускам разни графики и такива shits, защото, първо ХЕМ-а ми е сдал багажа и, второ, не мисля, че ще това ще ми помогне с каквото и да е. Ще пускам някакви ръце от време на време, надявайки се, че ЕВЕНТУАЛНО ще се завърже някаква смислена дискусия покрай това.

Не съм много сигурен от къде да започна с поставянето на някакви цели и задачи. Взех си една книга на Brian Tracy "Изяж Жабата", която няколко човека я похвалиха и най-вероятно като почна да я чета, тя ще ми помогне в поставянето на цели и разни такива неща.

Като за начало си мисля, че най-стандартните неща, които е хубаво да правя всеки ден са:

Ако имам някакви турнир/ръце от предния ден, да ги анализирам/пускам за анализ/дискутирам с други играчи.

Да се стремя да гледам по едно видео/ден, или поне по четири, пет на седмица.

Другото, което мисля по някакъв начин да направя е, да взимам някакви случайни ситуации и според това, какви са ренджовете на играчите, да видя кои са най-добрите опции при различни turn/river карти. Кои карти са добри за блъф, кои лоши, кога и с какви ръце е ок да залагаме за стойност и кога не и т.н.

Като странично нещо от покера - преди известно време си купих акустична китара, която е голяма зарибявка и мисля и нея да "изучавам" ежедневно гледайки някакви уроци online и т.н.

Не мисля да си поставям някакви profit предизвикателства и подобни, защото не мисля, че на тоя етап това ми е най-важното. За момента главната цел ще е, да играя повече 55$+ турнир и да се утвърдя там като печеливш рег., а не само да лискам пари по масите.

Ето и някоя и друга ръка за цвят:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,600(BB) Replayer
      Hero ($39,871)
      BB ($33,618)
      UTG ($16,540)
      CO ($60,170)
      BTN ($109,697)

Dealt to Hero J:club: Q:spade:

fold, fold, fold, Hero calls $800, BB raises to $3,990, Hero calls $2,390

FLOP ($8,880) 4:diamond: A:spade: K:heart:

Hero checks, BB bets $3,890, Hero calls $3,890

TURN ($16,660) 4:diamond: A:spade: K:heart: A:club:

Hero checks, BB checks

RIVER ($16,660) 4:diamond: A:spade: K:heart: A:club: 8:heart:

Hero checks, BB bets $7,877, Hero calls $7,877

No info.

NL Holdem $500(BB) Replayer
      SB ($28,286)
      Hero ($38,194)
      UTG ($19,189)
      UTG+1 ($31,950)
      CO ($22,392)
      BTN ($20,827)

Dealt to Hero 9:spade: A:club:

fold, fold, fold, fold, SB calls $250, Hero raises to $1,500, SB raises to $3,955, Hero raises to $8,250, fold

Hero shows 9:spade: A:club:

Hero wins $8,150

24/18 за 260 ръце, с 22(9) стийл от СБ е лошия, но до този момент нямах толкова ръце за него, защото турнира е по в началото и съответно нямахме и кой знае каква динамика все още за това реших, че не е супер вероятно да е балансиран в този спот.
  • 19 отговора
    • niki6a87
      niki6a87
      Сребро
      Успех!
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Честит блог,определено ще се следи :nh...много успехи ти желая и аз :)
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Yeah, Eat that Frog!

Първата ръка е доста интересна, предполагам ББ е бил доста агресивен пич? Аз лично без рийд бих фолднал флопа.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей
      На 1вата не ми харесва изобщо л/к от СБ. Постфлоп още по-зле понеже нямаш Е за ч/к, а на ривъра без инфо пък не мисля, че някога ще спечелиш ШД :)
      На 2рата изо рейза е огромен, а след 3б без инфо фолд е най-правилно.
      Поздрави.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей,

Честит блог.

Надявам се да ъпдейтваш често и определено ще се следи.

На 2рата изо рейза е огромен.

Тук не си догледал според мен ръката, защото определено рейза си е стандартен.

Поздрави,
      Иван
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      да прав си :)
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Вчерашната сесия = total fail във всички аспекти.

Сега сядам да разцъкам някакви ръце.

Първата ръка е доста интересна, предполагам ББ е бил доста агресивен пич? Аз лично без рийд бих фолднал флопа

Нямах никаква информация за него на този етап.

Когато падна асото на търна, пича снап чекна бихайнд, което не съм много сигурен, че го прави с готова ръка. Поне щеше да се замисли дали да value бетне, или да чекне. Така си мисля де. Също така не съм сигурен, че залага Кх на тоя флоп, а ако го право, то ме съмнява да е с такъв сайзинг.
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      Здравей Тренер ;) и честит блог. Ще се следи с интерес !

първата ръка с QJo до търна ми изглежда всичко наред (може и да чеква с трипс А , може и с Кх, нищо че е снаплал ) интересно ми е ривъра защо му правиш херо кол, на мен това ми мяза като валю бет почти 50% от пота , и ако херо колваш 50 % пота защо ти незаложиш първи на блъф, макар пак да ми е безмислено защото много ръце биха ни платили ? аз съм Ок за колл един бет на флопа и после ч/ф до ривъра ако пак продължи с агресията просто кофти борд за нашите QJ

втората ръка изглежда агресивен , там или сме фолд или го рейзваме докъм 8 и малко хиляди както е в случая . като цяло мисля че ръката си е стандартна

Може и да чекнем и в позиция на му играем с A9 какво мислиш за тази опция ?

интересно ми е и какви са входовите на тези турнири първият ме вълнува повече
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      :s_thumbsup: Здравей и успех и от мен :)

Поздрави,
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Вчерашната сесия пак не мина добре, но пък мисля, че играх малко по-добре от предния ден, което пак е нещо. Класирах Day2 в Неделя на един 30Е турнир от сериите в Winamax.fr.

Сега трябва да си доразцъкам лицевите опори и ще сядам да прегледам няколко ръце. След това ще си пусна някое видео и ще почета малко книжката на Brian Tracy, която, между другото, е доста интересна.

Също така мисля довечера да пробвам как ще е играта само на шест маси, като си подбирам, кои турнири да играя.

GL.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      ГЛ. Не бях писал от няколко месеца , понеже трябваше да отговарям на явни идиоти , но ето че се появи смислена тема. GL ю кен ду ит :coolface:
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Първоначално публикувано от comodus14
      ГЛ. Не бях писал от няколко месеца , понеже трябваше да отговарям на явни идиоти , но ето че се появи смислена тема. GL ю кен ду ит :coolface:
      Благодаря, Пешо! Къде се загуби ти? Как върви при теб?

Вчерашната сесия гледах да държа по-малко маси, но пак имаше моменти, в които не се сдържах, защото имаше хубави турнири.

Като цяло си мисля, че играх прилично. Направих една пред финална и се класирах за Ден2 на един 100Е 6-макс евент в winamax-a и съм с доста добър стак.

Working progress-a върви добре до момента. Сега сядам да прегледам някакви ръце от вчера и ще видя да пусна някоя и друга за цвят.

NL Holdem $300(BB) Replayer
      SB ($27,287)
      BB ($17,162)
      UTG ($49,402)
      Hero ($27,098)
      CO ($18,900)
      BTN ($25,575)

Dealt to Hero 6:heart: A:heart:

fold, Hero raises to $600, fold, BTN raises to $1,350, fold, fold, Hero raises to $3,390, BTN calls $2,040

FLOP ($7,380) 2:heart: T:heart: 3:diamond:

Hero bets $2,655, BTN raises to $15,345, Hero raises to $23,683 (AI), BTN calls $6,815 (AI)

TURN ($51,700) 2:heart: T:heart: 3:diamond: T:diamond:

RIVER ($51,700) 2:heart: T:heart: 3:diamond: T:diamond: A:spade:

Hero shows 6:heart: A:heart:
      (Pre 59%, Flop 45.9%, Turn 15.9%)

BTN shows T:club: K:diamond:
      (Pre 41%, Flop 54.1%, Turn 84.1%)

BTN wins $51,700

:facepalm:

NL Holdem $2,000(BB) Replayer
      Hero ($166,721)
      BB ($88,342)
      UTG ($76,930)
      UTG+1 ($53,256)
      CO ($74,346)
      BTN ($122,353)

Dealt to Hero 9:spade: J:spade:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $4,600, BB calls $2,600

FLOP ($10,640) 8:diamond: Q:spade: 3:spade:

Hero bets $4,480, BB calls $4,480

TURN ($19,600) 8:diamond: Q:spade: 3:spade: J:club:

Hero checks, BB bets $9,195, Hero calls $9,195

RIVER ($37,990) 8:diamond: Q:spade: 3:spade: J:club: Q:club:

Hero checks, BB bets $14,115, Hero ?????

Играча е най-зашития на масата. Играе 15/12 с 4,5% 3бет за 250 ръце, което за 6-макс е леко абсурдно. Фолдва си блайнда на стиил 93% от 13 спота.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Там с В9ес по-принцип е много трудно да фолднеш с/у когото и да е при този сайз, но с/у този нит, ако няма никакви блъфове нищо не биеш понеже няма по-слаби Вх, а има ТТ и доста Дх, Т9, ако ги валюбетва по такъв начин. Фолд е -
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Здравей!

Интересен блог, ще се следи..

Първата ръка според мен няма какво да направиш и просто не си извадил късмет или по - скоро си имал лош късмет. :facepalm:

На втората бих фолднал на ривъра, щом е такъв зашитак лошия. =)

GL HF! :pokerface:
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Неделята беше тъжна.

Играх два day2 на ивенти в winamax-a. На единия се наиграх доста рано, но там бях и късяк, докато на другия, по-дебелия, който беше 100Е 6-макс с доста добра структура на блиндовете, диипнах доста, но отпаднах 45-ти..

Вчера и днес мисля да не играя, а да си почина малко, защото последните 2-3 седмици доста грайндих, горе долу почти всеки ден. Грайнд доста, но като цяло неефективен. Все пак се надявам това статукво да се промени скоро. В петък най-вероятно се местя в София, където очаквам нещата да се променят в положителна насока, въпреки, че първоначално ще ми е някво странно да свикна с мизерната ни столица.

Мисля да направя някоя и друга дневна сесия да видя как ще са нещата с "low variance" approach-a.

Дрункам си на китарата тия два дни, мъчейки се като грешен дявол да науча нещо ново, но пък е голяма зарибявка.

Ето и едно поздравче, което вероятно повечето от вас не са чували, но пък аз, като фен на такава музика и специално на този изпълнител, му се кефя.

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Yo,

Преместих се в София преди 3-4 дни и вчера направих първата си сесия на новото място. Като цяло играх добре в по-голямата част от времето, което е добре. Загубих един ХУ на 3rebuy в осмиците, което беше доста тъпо, защото влязох 3:1 lead в heads-up.

Интернета ни щял да бъде пуснат чак в Петък, защото до тогава нямали свободни екипи? What the fvck is this shit? Интересно от колко хора им се състои екипа. Бих заложил на не повече от двама. За сега играем с някакви мобилни флашки, което не е яко, но пък ще свърши работа до Петък.

Ето една по-интересна ръка от вчера:

Играча е някакъв ОК рег. 18/14 с 6% 3бет за 140 ръце.

NL Holdem $200(BB) Replayer
      Hero ($6,099)
      BB ($11,508)
      UTG ($4,144)
      UTG+1 ($5,130)
      UTG+2 ($6,566)
      MP1 ($4,788)
      MP2 ($3,205)
      CO ($8,758)
      BTN ($4,588)

Dealt to Hero Q:spade: T:club:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero calls $100, BB checks

FLOP ($580) 3:spade: A:diamond: K:diamond:

Hero checks, BB bets $290, Hero calls $290

TURN ($1,160) 3:spade: A:diamond: K:diamond: K:heart:

Hero checks, BB bets $580, Hero calls $580

RIVER ($2,320) 3:spade: A:diamond: K:diamond: K:heart: 2:heart:

Hero checks, BB checks

Hero shows Q:spade: T:club:
      (Pre 66%, Flop 46.6%, Turn 63.6%)

BB shows 2:diamond: 9:diamond:
      (Pre 34%, Flop 53.4%, Turn 36.4%)

BB wins $2,320

Ръка на седмицата?

NL Holdem $100(BB) Replayer
      SB ($3,656)
      BB ($5,569)
      UTG ($4,680)
      UTG+1 ($3,745)
      UTG+2 ($7,018)
      MP1 ($2,894)
      Hero ($2,864)
      CO ($4,601)
      BTN ($3,380)

Dealt to Hero A:heart: K:spade:

UTG raises to $262, fold, fold, fold, Hero raises to $625, fold, fold, fold, fold, UTG raises to $4,680 (AI), Hero calls $2,239 (AI)

FLOP ($5,878) 4:diamond: K:diamond: T:heart:

TURN ($5,878) 4:diamond: K:diamond: T:heart: 2:heart:

RIVER ($5,878) 4:diamond: K:diamond: T:heart: 2:heart: A:spade:

UTG shows T:diamond: 2:diamond:
      (Pre 37%, Flop 50.1%, Turn 84.1%)

Hero shows A:heart: K:spade:
      (Pre 63%, Flop 49.9%, Turn 15.9%)

Hero wins $5,878
    • MonsterHand777
      MonsterHand777
      Бронз
      ще колнеш ли бет с Q-hi на ривъра. Предполагаме че Ах ще те рейзне пре флоп, след пеърнатия К на търна малко е вероятно, не вярвам да извлече стойност от 2 или 3 а по скоро чек бек ...

а втората ръка , мисля че пуша от UTG е много добър !!! страшно ми хареса
      замалко да издържа ама си го съкнал на ривъра :D :facepalm:
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Yo,

Не съм писал известно време, защото няма и много за писане.

В неделя се прибрах до Враца, защото ме заболя зъб и ще трябва да остана тук една седмица за да ходя по зъболекари и такива неща. Голям shit.

Покера не върви добре, но пък съм надъхан да играя и да оправя нещата.

Обмисля някакви варианти за poker coach, но не мога да взема решение от кой точно да взема часове. Ще разгледам пак "пазара" и ще преоценя.

Като цяло е това. По-късно ще пусна и някоя ръка, ако има интересни.
    • paf85
      paf85
      Бронз
      Така или иначе ще си в София, Калоян ( Ziper40 ) и той вече е там , направо му звъни и си решил проблемите с покера :Д