Покер банката

• NightPartyStar
      NightPartyStar
      Бронз
      Здравейте,
      на всички занимаващи се с покер.
      Имам въпрос свързан за покер банката, за да играя на даден лимит трябва да имам в банката си 35 бай ина това се отнася за 1 маса, а когато играя на 2 3 4 ... каква трябва да е за да се предпазя от фалит?
      За игра на зуум има ли разлика ? ?(
  • 3 отговора
    • Martlov319
      Martlov319
      Начален
      Зависи от формата, как се чувстваш на лимита и какъв стил практикуваш. Някои играят с 20 BI, което ми се вижда малко; 35-40 BI e добре. За хиперки например или ако играеш стил с голяма вариация 80-100 BI е препоръчително. За да се предпазиш най-добре след като загубиш определн брой бай-ини спри да играеш, освен ако не си на маса с хипер донкове, но пак трябва да имаш ясна преценка, че имаш предимство което е трудно ако си тилтнат. Добре е да шотваш кокото може по-често.
    • Martlov319
      Martlov319
      Начален
      Зависи от формата, как се чувстваш на лимита и какъв стил практикуваш. Някои играят с 20 BI, което ми се вижда малко; 35-40 BI e добре. За хиперки например или ако играеш стил с голяма вариация 80-100 BI е препоръчително. За да се предпазиш най-добре след като загубиш определн брой бай-ини спри да играеш, освен ако не си на маса с хипер донкове, но пак трябва да имаш ясна преценка, че имаш предимство което е трудно ако си тилтнат. Добре е да шотваш кокото може по-често.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, NightPartyStar,

+1 за Martlov319. Колкото по-бърз е форматът, толкова по-голяма банка ти трябва. За зуум ти препоръчвам мимимум 100. За 2-3-4 маси според мен няма разлика, стига да ти е удобно да играеш и да не пропускаш ходове, но пак ще препоръчам по-голям бай-ин - минимум 50, според мен 35 е малко.

Поздрави

Елена