Проблем с Equilab

• Arihtev
      Arihtev
      Бронз
      Здравейте, от скоро се зарибих, така да кажа, по покера и започнах да чета всичките уроци и преди два дена реших да си сложа въпросната програма екуилаб. Първоначално я инсталирах няколко пъти и всеки път нямаше ехе файл и не знаех от къде да я стартирам... Днес реших да пробвам пак, защото грам не мога да разбера тея диапазони как да ги определям и записвам, но сега ми дава следната грешка: "The application was unable to start correctly (0x0000005). Click OK to close the application". Моля ви за помощ :f_confused:
  • 7 отговора
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Дай някой скрийншот, че аз лично не можах да разбера за какво става въпрос. :facepalm:
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей,

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Ангел и съм модератор тук.

Възможно е антивирусната ти програма автоматично да блокира .ехе файла и затова програмата да не работи нормално.

Деинсталирай Equilab, спри антивирусната си програма, изтегли го отново и го инсталирай, като предполагам, че така ще тръгне нормално.

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК.

Поздрави,
      achko
    • Arihtev
      Arihtev
      Бронз
      Ето скрийншот
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей Arihtev ,

В долния десен ъгъл имаш Avast антивирусна,спри я както те е посъветвал Ачко и тогава инсталирай Equilab.

Поздрави,
      Боби.
    • Arihtev
      Arihtev
      Бронз
      Спрях всички щитове и отново същата грешка дава :\
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей Arihtev,

Дали имаш този проблем и с други програми, които се опитваш да стартираш или инсталираш?

Тази грешка идва от операционната ти система и значи, че нещо по регистрите ѝ се е "омазало" така да се каже или имаш проблемни .DLL файлове, които не са регистрирани правилно, не са изтрити правилно и са на други програми, но обаче взаимодействащи си с Equilab.

За да решение на този проблем има няколко възможни начина, но трябва да имаш известни познания, защото в повечето случаи най-вече можеш да си създадеш доста проблеми и с друг софтуер или дори операционната система.

Единия е да ползваш http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx
      Инсталираш го и го стартираш. След това пробваш да стартираш Equilab.
      Не затваряш грешката, ами отваряш Autoruns и поглеждащ в таба "AppInit". Там ще видиш списък с .DLL файлове, като трябва в последствие да откриеш кой ти прави проблем.

Друг по-лесен е да си намериш програма, която "почиства/коригира" регистрите. Има много такива, но честно казано не смея да ти препоръчам конкретна, тъй като не съм ползвал отдавна и не знам на коя може в момента да се има доверие. Като цяло проверяват всички регистри и изтриват тези, които не са били изтрити след неправилно деинсталиране на софтуер или поправят тези, които са налични но не са свързани правилно с активен и инсталиран софтуер.

Разбира се - не го препоръчвам като решение, защото за мен преинсталирането на операционната система не е такова. Но ако не успееш да си разрешиш проблема и някой ден си преинсталираш Windows-a - почти сигурно е че ще можеш да си инсталираш безпроблемно Equilab.

Поздрави,
      Александър
    • Arihtev
      Arihtev
      Бронз
      Мисля, че ще го преинсталирам, и без това има нужда ще пиша допълнително дали всичко е точно. Благодаря много за изчерпателния отговор :)