MTT $20: Hero Call?

• sharkodav
      sharkodav
      Начален
      Table Information
      Seat: 1 seat 1 ($200) Small Blind
      Seat: 2 hero ($80) Big Blind
      Seat: 3 seat 3 ($200)
      Seat: 5 seat 5 ($200)
      Seat: 6 seat 6 ($200)
      Seat: 8 bad guy ($30)
      Seat: 9 seat 9 ($200) Dealer
      Dealt to hero
      10 :diamond: 8 :spade:

Preflop (Pot:3)
      seat 3 FOLD
      seat 5 FOLD
      seat 6 FOLD
      bad guy RAISE $4
      seat 9 FOLD
      seat 1 FOLD
      hero CALL

Flop(Pot: $11)
      Q :spade: K :club: 6 :spade:

hero CHECK
      bad guy CHECK

Turn(Pot: $11)
      Q :spade: K :club: 6 :spade: 6 :heart:

hero BET $4
      bad guy CALL

River(Pot: $19)
      Q :spade: K :club: 6 :spade: 6 :heart: 5 :club:

hero BET $12
      bad guy CALL
      Showdown:
      bad guy SHOWS
      A :club: 10 :heart:
      hero MUCKS

bad guy wins the pot: $43

=====

Честно казано бях шокиран като показа AT. Имиджът ми беше доста агресивен, но според мен имам много ръце в рейнджа, които бих могъл да заложа първи в пота - 22-77, всяка шестица, всяка дама, дори някои ръце от рода на A5. Според мен би могъл да изключи само AQ, QJ, KQ, 77+, тъй като ще ги пушна префлоп.

След чека му на флопа предполагах, че има 99-JJ и целта ми беше да открадна до ривъра. Може би трябваше да се откажа след като и двата дроуа пропуснаха? Или овърбет пуш вместо 2/3 пота и 1/3 от стака му? Надявах се, че ако има някакви съмнения, с този по-малък залог ще го откажа.

На второ четене вече ми се струва, че го изиграх много слабо постфлоп, но ми е интересно да чуя вашите анализи.
  • 3 отговора
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Първо да кажа, че не играя МТТ, а съм кеш играч.

Играем с 1/2 блиндове, нали? С такива стакове, ръката много прилича на кеш и затова ще си дам мнението.

Префлоп е супер лесен фолд освен ако нямащ някаква много сериозна причина да играеш по друг начин. Със сигурност кол би бил последната ми опция.

Постфлоп.

На търна предполагам, че може да стабнем, за да го накараме да фолдне нещо от рода на слабо Ах. Проблемът е, че нямаме очакван дял и това идва от префлоп.

На ривъра какво очакваш да фолдва, когато абсолютно всички дроус мисват? Казваш, че имиджът ти е агресивен и ако СО е наблюдателен и е видял кол с някаква подобна ръка префлоп ще знае, че диапазонът ти е супер широк.

22-77/5х/АJ едва ли ще вземеш тази линия (би било лошо отиграване imo). За стойност ти остават Кх и Qx, като слабите Qx пак са потенциален чек на търн/ривър.

Та предвид, че имаш тесен диапазон за стойност и много широк такъв за блъф и си агресивен смятам, че неговото отиграване изобщо не е лошо.

• sharkodav
      sharkodav
      Начален
      Съгласих се, мерси за анализа.

Имам неприятния навик да защитавам с подобни чушки срещу по-тайт играчи като този. Друг подобен шоудаун май нямах в този турнир.
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Анализът е мн добър, според мен дори QX няма да ги валюбетваш тук, защото реално няма мн по-слаби комбинации от които да получиш стойност, а опонента ти има доста силни дами в рейнджа си които би играл така. Въобще този борд е мн неподходящ за блъфове; Подобна линия би била мн по-добра на борд Q89 3 2 или нещо от сорта, защото тогава всички комбота АХ/КХ които не са улучили фолдват и остават само някои чифтове, които обаче нормален опонент ще бет/рейзне мн преди ривъра. А бордва хитва доста добре твоят рейндж, в който е нормално да има мн суитед кънектори и подобни.