betahouse's poker blog

• betahouse
      betahouse
      Бронз
      Здравейте,

Казвам се Венелин. На 24 години съм. Запознах се с покера преди около 2 години, но досега нищо сериозно. Играх от време на време само на най-ниските лимити, като всеки път когато направя горе долу някаква прилична банка изникват някакви "непредвидени" разходи за дискотеки :sdrink :D , дрехи, семестри и т.н. Та сега съм решил да се захвана малко по-сериозно, защото ...

Започнах да играя на 5NL къси маси в PokerStars основно на Zoom масите, но играя и regular маси от време на време. Имам достатъчна банка за да играя на този лимит. Целта ми е естествено да се изкачвам по лимитите, като краткосрочната ми цел е да кача до 10NL до Нова Година. За тази цел ще се опитам да правя поне по 2000 ръце на ден и да отделям поне по час на ден за обучение. Ще се кача когато събера 40БИ за лимита. Всеки следващ лимит ще изкачвам при 10БИ повече т.е.
      10NL - 40BI
      25NL - 50BI
      50NL - 60BI
      100NL - 70BI
      Това е първоначалния план, ще се опитам да се придържам към него и към добрия (надявам се) план да има и добро изпълнение :)

Ще поствам графики всяка седмица, като ще се радвам на всякакви градивни критики и съвети от ваша страна.

Това са графиките ми от първите ми няколко хиляди ръце...
      5NL ZOOM (6 max)

5NL (6 max)

Това е засега. Пожелайте ми късмет :Р

Поздрави :) :s_thumbsup:
  • 11 отговора
    • inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      Силни графики! Успех! :sdrink
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, betahouse

Честит блог.

Наистина добри графики, продължавай в същия дух.

Поздрави,
      Иван
    • zhelezoto
      zhelezoto
      Бронз
      Би ли споделил каква ти е стратегията на зоома.
      Много добри графики наистина и успех с постигането на целите.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей и от мен и честит ти блог!

Наистина добри графики, но ми е интересно нещо извън покера - имаш ли нещо общо с betahouse или просто псевдоним? :)

Успех, напред и нагоре!

Поздрави,
      Александър
    • betahouse
      betahouse
      Бронз
      Благодаря Ви :)
      Дано да продължавам в същия дух.

AlpinaBG, всъщност един от любимите ми филми е "American Pie: Beta House" та не знам защо, но когато се регистрирах това беше първото потребителско име, което се сетих :Р

Иначе стратегията на зуум масите ми е общо взето тази, която препоръчват мисля почти всички покер треньори на стратеджи за този лимит т.е.: гледам да играя сравнително тайт, да правя основно стойностни залози срещу риби, гледам да не блъфирам и да не правя нестандартни отигравания особено много ОСОБЕНО срещу риби, играя основно в позиция като извън позиция не съм особено агресивен. Общо взето е това.
      Статистиките ми за тези няколко хиляди ръце са:
      - VPIP - 19
      - PFR - 13
      - 3bet Total - 5

Може би разликата между VPIP и PFR ми е малко голяма. Как е според Вас?
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      You are basically a huge nit :D , но на тези нива нит = профит.

• betahouse
      betahouse
      Бронз
      Чак пък huge nit ... виждам хора със статистики от сорта на 7/10 за 500 ръце и т.н. Просто играя така както мисля, че е най-добре за лимита. Пробвал съм да играя по лууз, но на този лимит, просто не могат да намерят къде е бутона фолд :D
      Имало е случаи, в които залагам на блъф 3 улици и ми колват с K high. Ако съм на по-горните лимити бих се замислил, дали пък не е някъв много добър играч и ме е усетил, че имам air. Но след като следващата ръка колва ол ин пре-флоп с JTof не мисля, че е това :D
      Примери много, знаете как е по тея лимити, няма нужда да обяснявам :) . Дано след време да видя как е и на горните, но мисля за сега да играя така, а по-нагоре да започна да играя по лууз :)
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      За тези нива статистиките са ти ок, големия гап ВПАйП/ПФР и малкия 3бет също са в норма. А за по-високите нива недей очаква, че играчите повече ще фолдват, просто с тези статистики ще има много играчите, за които ръката ти ще е като отворена книга и ще знаят кога могат да те изхвърлят от ръката или кога трябва да фолднат. Но на това ниво няма проблем, биеш си ги и това е важното :nh
    • betahouse
      betahouse
      Бронз
      Това е графиката за изминалата седмица (без един ден :) )
      Имаше някой и друг бед бийт както се вижда от графиката, но като цяло съм доволен. :coolface:
      Доста игра падна тези дни - 35 часа. :s_ugly:

Статистиките за този период са ми:

VPIP: - 19;
      PFR: - 14;
      3bet: - 5.8;
      3bet steal: - 9;
      Fold to 3bet: - 75;
      4bet+: - 4.9;
      Cbet Flop - 67;
      Fold to Cbet - 55;
      Float Flop - 61;
      Donk Flop - 17;
      Total AF - 2.71;
      Total AFq - 49;
      WWSF: - 45;

Ако виждате нещо, на което трябва да обърна внимание, ще се радвам да споделите.
      Поздрави :sdrink
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Предвид , че доколко съм играл и видял на тия лимити в 3бет потове бетват само една улица 90% от рег/рибите,фолд 3бт ти е голям,трябва да имаш флоат 3б/кал тука.
    • betahouse
      betahouse
      Бронз
      Ще видя какво мога да направя по въпроса с Fold to 3bet. Ще гледам и по-подробно клипчета за игра в 3бет-нати потове. Иначе Float Flop (3bet pot) - 64;
      Не знам дали е ОК или не :D