Един МТТ&СНГ блог

• bah22
      bah22
      Диамант
      Здравейте на всички,
      Аз съм Бахар на 24г., уча магистатура в ТУ-София и работя като мрежов админ, а в останалото време играя усилено покер. От година и половина откакто се запознах с този чудесен сайт и оттогава вървя само напред. От дълго време се каня да започна блог и реших това да е в българския форум! :)
      В началото на моята кариера започнах с SSS като стигнах до NL200, но успоредно с това играех и турнири, които доста ми харесаха. И така след половин година направих депозит в FTP i PokerStars с цел да играя най-вече турнири, защото ако трябва да бъда честен те ми дават най-голяма тръпка, пък и в дългосрочен план мисля, че те са най-доходоносни. В края на миналата година имах няколко много добри финални маси на 26$ турнири в FT, с което си увеличих банката няколкократно. За жалост началото на тази година не беше толкова добра. След като прочетох няколко блога, реших да пробвам отново кеш масите и започнах да играя NL50SH и NL100SH, но след 2 месеца игра и съвсем малко печалба и много нерви, реших да се върна отново към турнирите и да почна СНГ. И така от март започнах да играя 11$ 45СНГ, а след това и 26$ СНГ, като използвам много консервативна банка. Месец май беше много добър като успях да си удвоя банката. Успях да стана и 6ти на гарантираните 21К КО в FT, с което успях да счупя каръка и да вляза във финалната маса след като доста пъти отпадах малко преди това. За жалост в турнирите големите пари са в първите места, затова винаги съм мн разочарован като отпадна 12-ти или нещо такова. :f_mad:

Целта на този блог: Да подобря играта си(най-вече турнири); да разтоваря след лоша сесия и да се запозная с други турнирни играчи и да обсъждаме неща от живота, не само покера. :f_biggrin:

Дългосрочни планове: Да си усъвършенствам играта и ако може един ден да мога напълно да се издържам от покер(ПРО :s_biggrin: )

Краткосрочни: В момента съм в сесия, но се надявам да имам достатъчно време за покер! Да изиграя поне 200 11$ 45СНГ с +ROI и да успея да стигна далеч в някой от 26$ турнири до края на месеца.

Още съм нов в писането на блог, така че сигурно забравям нещо! Ще опитвам да пиша тук поне веднъж седмично! Пожелайте ми успех!

BR:Fulltilt 5700$ Pokerstars:600$
  • 367 отговора
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравей Бахар,

Виждам, че за момента се справяш чудесно. Сигурен съм, че ако изпълняваш краткосрочните си цели, няма да имаш проблем да изпълниш и дългосрочните. :s_cool:
      По-консервативното управление на банката никога не е излишно.

Поздравления за постигнатите успехи! Благодаря ти, че споделяш преживяванията си с нас и ще следя блога ти редовно. :s_grin:

Не забравяй, че си добре дошъл в SnG секцията на форума ни, където можем да си спретнем някоя хубава дискусия, или да обсъдим някоя по-интересна ръка... :f_grin:

Поздрави,
      Ники
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Определено ще ти следя б-лога!

Слагай ни и по някоя графика отвреме навреме :)

Имаш ли рейкбек в Тилта?
      Какво ти е мнението за сайта, най-вече нивото на игра в СНГ-тата, понеже обмислям дали да не се метна там (другият вариант ми е Онгейм), поне за да изчистя 600-те $ за първи депозит?
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Мерси за бързите отзиви,
      ще опитам да бъда активен във форума. Преди няколко дена закупих HEM и още го изучавам. След седмица две ще кача и някоя графика. Само да попитам ако някой ползва HEM с Vista, че имам един досаден проблем с HUD. Играя на моя 15.4" лаптоп и когато ползвам HUD статистиката на играчите остава на екрана дори и когато масите са минимизирани, което е мн дразнещо. Ако махна force ontop пък не ми показва както трябва статистиката на играчите, затова сам направил background-а на статса транспарент, колкото да виждам нещо. Проблемът е само с Vista, при XP всичко е наред. Някой ако има опит с HEM да помогне!
      Относно FTP: имам рейкбек, но не е много голям, поне не толкова ако играеш кеш. Според мен FTP e една от по-добрите сайтове въпреки, че имам опит само с FTP,Pokerstars,Mansion и малко Paradise. :) Въпреки това мисля, че SNG на по-ниските нива са доста леки. Аз свикнах със сайта и на мен лично ми харесва!
    • ZARIAT
      ZARIAT
      Бронз
      Здравей и от мене. Аз ползвам ХМ с Vista и проблема не е от force ontop.Някоя друга настройка е. При мен е активен, но като минимизирам в Full Tilt стат. се скриват.Иначе аз пък имам друг проблем. В тилта статистиките тръгват автоматично,а в старс трябва аз да ги пускам през table manager. Като се има предвид, че играя на доста маси ситуацията е доста изнервяща. Ако имаш време някой път може да сравним настройките.Иначе успех с блога.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ bah22,

Едно сърдечно благодаря от мен! Оценявам оказаната чест, а именно да започнеш своя блог в нашата българска общност. Браво за инициативата! С удоволствие ще следя блога ти. Направих тази секция именно, защото смятах, че е начин всеки да каже по нещо за своите преживявания или да направи свой блог. От друга страна, когато има достатъчно активност, обещавам на всички да направя специален блог-форум и тогава блоговете ви ще бъдат преместени там.

Успех, bah22!

Сърдечни поздрави на всички, взели участие в тази прекрасна тема! :f_biggrin:

Деси
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Малък ъпдейт от днес!
      Днешната сесия мина перфектно!
      Изиграх:
      5 11$ 45СНГ - 2 1ви места
      7 26$ 45СНГ - 1 1во ; 1 3то и 1 4то място; като на 2 от тях загубих преди парите АА х KQ и АК х АА.
      Отделно станах 2ри в един 11$ 6-МТТ за 400$, въпреки, че сам малко разочарован понеже бях 3:1 чип лидер, но какво да се направи. :s_grin:

И така: денят завърши с около 1000$ печалба :s_cool:
      Като цяло съм доволен от играта си! Затова предпочитам да играя на 4 маси и не повече, за да мога да следя какво става навсякъде и да си подобрявам играта по този начин. Мисля, че е важно да не играеш като робот, най-вече на по-високите лимити. Все още обаче правя някой грешки, най-вече когато съм биг стак. Трябва да поработя над това!

Предните няколко дена учих за изпит и бях с малко печалба за предните няколко дни. Пробвах СНГ маднес във ФТП, но само на края на 2 часовия интервал успях да заредя 12маси, което беше лудница. За 2 часа изиграх 30на 12$ турнира и съм някаде 60$ на печалба, малко от призовите места. Не съм свикнал на хард коре гриндинг. :s_biggrin:

БР: ФТП 6875$ Покерстарс:600$

П.С. ХЕМ пише, че не може да даде графики за за турнири! Жалко! :f_confused:
    • ethanrox
      ethanrox
      Бронз
      Ами има и Tourney Manager. Мисля, че това е каквото ти трябва. Виж в гоогле.
    • bah22
      bah22
      Диамант
      [img]http://www.sharkscope.com/SharkScope/DisplayGraph?GraphType=UserHistory&u1=bah22&Network=fulltilt&Username=sswebsite&Password=&Currency=USD&TimeZone=10&ClientTimeZoneValue=FLEDT&searchTag=655.4195667562666&GraphWidth=540&GraphHeight=420&nocache=1245724145913&version=287&GeneralSearchType=SNGO&Filter=%20SNG%20Only[/img]

Това е графика ми от sharkscope на всичките СНГ, които съм изиграл досега.

П.С. Странна работа! Добавих изображението, виждам го когато му дам преглед, а когато запазя публикацията нищо не излиза! :f_confused:
      Има някакъв бъг май!
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от bah22
      [img]http://www.sharkscope.com/SharkScope/DisplayGraph?GraphType=UserHistory&u1=bah22&Network=fulltilt&Username=sswebsite&Password=&Currency=USD&TimeZone=10&ClientTimeZoneValue=FLEDT&searchTag=655.4195667562666&GraphWidth=540&GraphHeight=420&nocache=1245724145913&version=287&GeneralSearchType=SNGO&Filter=%20SNG%20Only[/img]

Това е графика ми от sharkscope на всичките СНГ, които съм изиграл досега.

П.С. Странна работа! Добавих изображението, виждам го когато му дам преглед, а когато запазя публикацията нищо не излиза! :f_confused:
      Има някакъв бъг май!
      Много странно, когато цъкна, за да цитирам публикацията ти, ми излиза картинка - Error - Session Timeout. Graphs can only be searched up to 1 hour after that username has been searched.

Сега един тъп въпрос - пробва ли с http://tinypic.com/? Там много лесно можеш да качиш каквито и да е снимки и да регулираш размера. Ако пак не става - ще проверим бъг ли е или не :)
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Ехх...малко съм ядосан в момента и искам да изпусна парата! Причината е, че току що заварших 20К гарантирани! Въпреки, че завърших 9ти все пак има някаква горчивина понеже късмета не беше с мене когато беше много важно.
      Значи...тъкмо бяхме станали финална маса и аз имах добро чувство над масата 6ти в моментното класиране. Имаше 2ма мн активни играчи,5-6 тайт и 2ма пасивни. Ето я и последната ръка.
      UTG:21 18 inf 70
      Full Tilt No-Limit Hold'em Tournament, 2500/5000 Blinds 600 Ante (9 handed) - Full-Tilt Hand Converter from HandHistoryConverter.com

UTG (t168280)
      UTG+1 (t32165)
      MP1 (t485102)
      MP2 (t163621)
      MP3 (t73089)
      CO (t98321)
      Hero (Button) (t96334)
      SB (t80909)
      BB (t218179)

Hero's M: 7.47

Preflop: Hero is Button with K:spade: , A:diamond:
      UTG bets t12500, 5 folds, Hero raises to t95734 (All-In), 2 folds, UTG calls t83234

Flop: (t204368) 6:diamond: , A:club: , 9:diamond: (2 players, 1 all-in)

Turn: (t204368) Q:spade: (2 players, 1 all-in)

River: (t204368) 9:spade: (2 players, 1 all-in)

Total pot: t204368

Results:
      Hero had K:spade: , A:diamond: (two pair, Aces and nines).
      UTG had Q:heart: , Q:diamond: (full house, Queens over nines).
      Outcome: UTG won t204368

На флопа изкрещях от радост, но съдбата веднага ме наказа за тази прибързана реакция! :f_mad:
      Но като се замисля, имайки предвид моят стак и поведението на опонента това беше лесен пуш за мене. Естествено е лесно да се мисли кое би било по-добре в ситуацията след като знаеш развоя на събитията, но играх за първо място, а не да се изкача малко по-нагоре в парите. Кофти, но това е покера! Немога да се сърдя много! :s_cool: Hate the game not the player!

Иначе снощи имах кратка сесия, понеже вечерта бях на боулинг с приятели, но затова пък беше доходоносна. От изиграни:
      7 26$ 45СНГ - 1 1во 411$, 1 2ро 270$
      2 11$ 45 СНГ - 1 4то 45$

Днес също играх около 10на СНГа но без успех! 9то място на 20К гарантирани - 475$.

И така банкрол:
      FTP: 7618$ Pokerstars:600$

Чакам с нетъртение да преборя противниците в някой от тези турнири!

П.С. Да си лягам аз, че стана късно, а пък утре трябва да ставам рано за работа! :f_confused:
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Ти така всеки пост по 1000$, по 1000$ ;)
      Машина си :P
    • ethanrox
      ethanrox
      Бронз
      Браво ... обаче знам, че се ядеш отвътре и не си удовлетворен.
      Снощи ми се случи абсолютно същото. влязох 3ти по чипове на ФТ на 20к ГТД в кейк. Загубих две 60/40 ситуации и хоп 7ми за 680$.
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Поздравления и от мен... 9-тото място си е добър профит ;) малко неприятно е като гледаш как от 9-то до 1-во място наградите се увеличават адски много, но това е покера...
      Ако си кажеш потребителското име във Full Tilt, с удоволствие бих те гледал как играеш ;) Изглежда има доста което мога да науча от теб... браво още веднъж за добрите турнирни успехи.... само така!!
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Здравейте на всички и мерси за отговорите,
      И така голямата новина от днес.... НАЙ-НАКРАЯ 1во МЯСТО!
      Точно така станах 1ви на 10К гарантирани с 55$ вход за около 3300$! Нямам думи да опиша как се радвам, че най-накрая успях да се преборя за това заветно място! Въпреки, че имаше моменти, в които просто опонента не спираше да ми прави бед бийти, но това не ме обезсърчи, напротив.
      След като бях спал само няколко часа след нощи, по обяд на работа(нямаше работа, пък и има един нов на обучение, на който му повелих моите отговорности :s_biggrin: ) реших да направя няколко СНГ-а и някое друго МТТ. От 12:30 се пуснах на 55$ 10К гарантирани с около 300 играча и турнира почна мн добре! До 1вия час вече бях утроил стака! След това бях на една маса с още 2ма биг стака, които играха отвратително лууз. След около 2 часа стоене на чиповите си, успях да удвоя и когато останахме 20тина вече бях 3ти. Това ми позволи да играя малко по свободно и да не рискувам прекалено. Когато влязохме финална маса бях среден стак, но имах около 30ББ. Чип лидера беше един калинг стейшън, който просто не знаеше какво е фолд. 2рия биг стак пък беше сит аут, което ме направи малко по-тайт. Както и да е...когато останахме 5 човека този идиот-късметлия не спираше да ни тормози. В този период от масата просто не съм щастлив, че го оставях да ни мачка, но просто не исках да отпадна с някой тъп блъф пуш. Това обаче се промени когато останахме 3ма. Реших, че трябва да стана доста по-агресивен и след едно удвояване през биг стака, които имаше по-едно време повече чипове от всички нас, започнах да притискам другите 2ма, както и донка. И така аз изкарах другите 2ма играчи и останахме 2мата, като той имаше все още по-голям стак. От там нататък мисля, че играх перфектно. На 2 пъти го вкарвах олл ин и той успяваше да удари няколкото аута, които имаше.(Ако искате може да кача част турнира и да го видите на някой реплейър). Поне когато го оставих на 10ББ, аз изкарах късмет. Ето и ръката:
      No-Limit Hold'em, $10000.00 BB (2 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (SB) ($668608)
      Button ($99392)

Preflop: Hero is SB with Q, A
      Button calls $5000, Hero bets $22000, Button raises $88392, Hero calls $66392

Flop: ($196784) 2, 9, 10 (2 players)

Turn: ($196784) 8 (2 players)

River: ($196784) J (2 players)

Total pot: $196784

Results:
      Button had K, A (high card, Ace).
      Hero had Q, A (straight, Queen high).
      Outcome: Hero won $198784

Между другото забелязвам, че по-обяд има много по-малко добри играчи отколкото вечетпа. Доста австралийци и някой пияни американци!

И така след като преди обяд изтеглих 500$ за лични нужди, мисля да изтегля още някой $ и да се възнаградя за доброто класиране!

БР: ФТП: 10 211$ ПС: 600$

П.С. Никът ми във ФТП е съшия bah22. Ще се радвам да се видим там! Снощи на турнира видях един бг, който завърши 15ти някъде! Да не е от нашата обшност? :s_biggrin:
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Ехаааа, честито !!! Заслужава си да се полее :D Наздраве :P
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      По 1000$, по 1000$... по 3000$... :) ))
      Респект
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      bah22, супер!

Браво за успеха и само напред и нагоре! Като знам за МТТ колко късмет и търпение се изисква, за да бъде спечелен, направо ти се възхищавам за умението. :f_cool:
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от bah22
      Здравейте на всички и мерси за отговорите,
      И така голямата новина от днес.... НАЙ-НАКРАЯ 1во МЯСТО!
      Точно така станах 1ви на 10К гарантирани с 55$ вход за около 3300$! Нямам думи да опиша как се радвам, че най-накрая успях да се преборя за това заветно място! Въпреки, че имаше моменти, в които просто опонента не спираше да ми прави бед бийти, но това не ме обезсърчи, напротив.
      Честито, bah22! Това е наистина страхотно! Пожелавам ти още много такива успехи! :)
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Благодаря на всички, който ме поздравиха!
      Да видим какво стана днес. Изиграх близо около 20на СНГа и 5 МТТ.
      В МТТ не влязох в парите, като на единия бях на балона, но трябваше да рискувам с JJ срещу 2ма. За жалост бях срещу КК и 55 и не изкарах късмет. Но със стак по-малък от 10ББ нямаше какво да се направи. На другите направих някой грешки и като цяло не съм доволен от това, което направих на турнирите.
      Изиграх и около 20СНГа, като 5-6 бяха 11$-ви а останалите 26$. И така:
      26$- 2 2ри места 2х270$; 1 6то място 54$.
      11$ - 2 1ви места 2х272$;

СНГ-ите минаха добре като изключим една грешка, която направих на балона на един 26$ СНГа. Нещо немога да я намеря в ХЕМ, но ще я опиша на бързо. Значи аз съм втори чип лидер с 11К при 800/400 и решавам да открадна с КQ, като рейзвам до 2К. Играча след мен плаща, като знам, че е тайт с 8К чипа. На флопа QJT с флуш дроу. Аз бетнах 2.4К и той влезе с всичко вътре. Не го слагам на АК/АА/КК/QQ, защото би влязал олл ин префлоп, но спокойно може да има JJ/TT или в най-добрия случай АJs. Но някой път незнам как да фолдна...той имаше ТТ и аз не успях да ударя кентата и останах с 3К. Добре,че поне влязох в парите за 6то място. Иначе на единия хедс уп имах една нещастна ръка, която ме лиши от първото място. Накратко на флопа 764 и аз съм с 44 срещу 65. Всичките чипове влизът на флопа и на ривъра 8 и 2ро място. :f_frown:

Като цяло съм доволен от тази сесия. Всъщност всяка сесия, която е на + е добра! :) Моята е с близо +300$, въпреки, че преди последните 2СНГа бях на -EV.
      Както и да е...аз ще изтегля 2000$, че излизам в отпуска и искам да видя и един приятел в Холандия. Пък трябва да ремонтирам и колата... :f_frown:

БР: ФТП: 10565 - 2000 = 8 565$ ПС: 600$