Здравейте и от мен

• 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Здравейте покер фенове :)

Казвам се Свилен Златанов на 20г. съм :) Прохождащ в покера :)

Започнах с freerole в 24h poker,но така и не мога да стигна до заветните места даващи пари,защото някак си като са виртуални пари и трудно мога да разбера какво реално имат играчите.

Преди около 1 седмица един приятел ме зариби да се регна тук и да използвам бонуса от 50 $ и го вкарах във FullTilt .
      Станах фен на Rush poker и засега съм спечелил 22 $ отгоре :)

Надявам се чрез вас да разбера и за другите турнири,информации,а и да се уча,защото определено има какво.Малко ми е трудно и съм объркан с новия software,но скоро се надявам да свикна :)
  • 24 отговора
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Гледам,че във всяка тема всеки един потребител е посрещнат,само аз не съм ?(
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      админите почиват през уикенда ,затова имаш едно ДОБРЕ ДОШЪЛ от мен и успех по масите :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей Свилене,

Да знаеш, че не е нарочно - ето сега едно Добре дошъл и от мен!

Нормално е да не се чувстваш съвсем в свои води още от самото начало - всеки има нужда да свикне с новия софтуер за игра, ако смени покер залите, но ще видиш, че съвсем скоро това ще се промени :)

Не забравяй да се придържаш към правилата за управление на банката и таблиците за начални ръце, публикувай ръце във форумите за анализ, чети статии и гледай видеоматериали и успехите няма да закъснеят!

Поздрави,
      Надя
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Дам определено,защото късмета както винаги се обърна срещу мен и дори на rush poker губиш доста :(
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Съжалявам да го чуя, но пък е напълно нормално.

Дори най-добрите играчи не винаги печелят, но е важно да не се отказваш, а да работиш над играта си. Независимо какво предпочиташ - дали да четеш повече или да анализираш играта си след сесията, ще има положителен резултат.

Пожелавам ти много успех на покер масите!

Поздрави,
      Надя
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Мисля по-сериозно да по-прочетата нещата,позиции и всякакви истории,защото наистина има значение.

Днеска така влязох ALL IN с КК и хоп АА насреща и паднаха 5 2 J 6 10 нещо от сорта и....

Само не мога да намеря тази папка за ръцете си в директория C за да мога да ви питам и вас тук :s_o:
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Възможно е да не си настроил софтуера така, че да пази историите на ръцете на твърдия диск.

За да го настроиш, отиди на Options -> Hand History и там сложи тикче на Save Hand History и избери къде да се запазват :)

Поздрави,
      Надя
    • Aggr0
      Aggr0
      Бронз
      Ами да ти кажа сигурно и той някъде е прочел "плащаш на някой алл-ин-а ако имаш КК или АА", така че ако е добър, начетен играч няма как да стане :) )
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Искам да се пусна малко и в турнири,защото rush pokera омръзва,предпочитам да играя Texas Hold'em можете ли да ми кажете във Full Tilt като вляза коя опция да избера,кои точно турнири ми препоръчвате и как започват те по-часово или на момента?
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ 7Lucker,

Зависи от вида турнири, които искаш да играеш. Почасово са МТТ. SNG и SNG MTT турнирите започват, когато всички места се заемат. Зависи от банката ти какви турнири можеш да играеш. Каква е банката ти?

Играл си Rush с $50? Това говори много лошо за управлението на твоята банка, защото там игрите започват от NL5!

Поздрави,
      Деси
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Ами това,че не ги познавам много добре,кои какви са и къде трябва да вляза.

Банката ми е 55 $ в момента , бях я направил 70,после паднах на 40 и нешо,зависи от настроението с което играя.

Можеш ли да ми разясниш малко повече,за тези турнири и тези съкращения,че преди като съм играл 24poker всичко беше елементарно направено,но то си бяха само freerole ;)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей 7Lucker,

SNG = Сит енд гоу турнири: Стратегическа секция. Фрийролите са тип МТТ турнири: Стратегическа секция за МТТ.

Смятам, че теб те интересува МТТ турнирната игра или на български - играта на много маси. Управлението на банката е закон за играча, който има желание да се развива и учи, за останалите това е бавна но сигурна разруха, така че:

"Опитът показва, че 100 бай-ина удовлетворяват по най-добрия начин желанието ти да имаш големи шансове за победа и малък риск от загуба. Не играй в турнири, за които не си направил 100 бай-ина.

С други думи:
      ВАЖНО!!

Никога не инвестирай повече от около 1% от банката ти в един МТТ турнир.

Във FTP отиваш на Custom и си избираш бай-ин .50 цента. Това е ситуацията, ама няма да имаш почти никакъв избор, така че по-добре поиграй SNG турнири: към стратегията, с бай-ин $1 докато изградиш банка за МТТ. Във FTP има турнири на една маса(SNG) с бай-ин $1.10, а този тип влиза в рамките на доброто управление на банката ($55) и силно те съветвам да изградиш банка по този начин и полсе да минеш към играта на много маси (MTT).

Поздрави,
      Деси
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Благодаря ти много,за страхотния и изчерпателен отговор, от това имах нужда :P
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ 7Lucker,
      За нищо, само се надявам да спазваш стриктно управление на банката. :s_evil:
      Знам колко много ти се иска да стигнеш до големите пари, но бавният и сигурен метод на изкачване на лимитите е единственият успешен такъв в покера.

Поздрави,
      Деси
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Обещавам :)

Даже днес ще седна да пробвам турнир SnG с 1 $ и мисля после да пробвам и някой freerole,защото прочетох и техните статии.Надявам,че чрез тренировка и добро управление на банката да успея :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хей 7Lucker,

С постоянство и добро управление на банката (а и завидно количество мотивация, което имаш) със сигурност ще постигнеш много.

Успех по масите и да ни държиш в течение! :)

Поздрави,
      Деси
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Как да имаш търпение и желание за игра като в междинен етап решавам да колна АТ на флопа падат 2 9 Т , аз рейзвам , един ми влиза АLL IN и аз го правя също като онзи ми показва 6 9 и следващата карта естествено е 6 и J накрая....Просто дори и в SnG турнирите постоянно някакви играчи правят големи стакове с такива измислени ръце...
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хей 7Lucker,

Точно затова е хубаво да имаш подходяща банка. Това е част от играта, трябва да го приемеш и да се стремиш да играеш правилно, а останалото в дългосрочен план ще ти донесе печалби.

Поздрави,
      Деси
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      След няколко SnG турнира днес танах 20-ти и още ме е яд :( Няколко турнира и все още не мога да стигна до заветните финанси.Въобще не проумявам как ще си вдигна банката нагоре с тези турнири?

Играх 2 часа станах 20-ти и накрая нищо 1.10 $ назад.Пък дори и да влезеш в тези с парите то трябва да си винаги в топ 5,че наистина да избиваш нещо...
    • 1
    • 2