From Freerolls to High Stakes

• pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Малко за мен
      На 21 години съм играя покер или по-точно Тексас Холдем от 2 години. От няколко месеца вече играя към покерстатеджи. Освен това уча медицина и имам много хобита като всички останали. Само че може би аз съм малко по смахнат, защото когато имам много време се занимавам с квото се сетите боулинг, баскет, футбол, тенис на маса, фитнес, картинг и още квото се сетите долу-горе.

Целите
      Освен парите с които покерстатеджи ми даде и си играя, реших да започна в 2 покерзали да се опитам да изградя някаква банка на която да мога да прилагам банкролл мениджмънт и да се опитам да я изградя от фрийроли.
      2-те зали са ParadisePoker и 24hPoker. В Парадайз има по 3 фрийрола 2 за по 100 и един за 75 евро като единия за 100 често го пропускам защото е в 7 сутринта.В 24hPoker в нея има много фрийроли и немога да ги изброя но играя главно в 2-3 за по 100 и големия за 500.
      На парадайза по ми харесва, защото и двата сайта блайндовете се качат на всеки 5 мин(в 24h само първия час) но в парадайз се започва с 1500 чипа а в 24h само 1000. А и в 24h първите 20 мин се играе на масови ол-инове с всякакви карти и треа поне веднъж с някакво асо или чифт да се удвой човек защото блайндовете бързо се качат и на 15-тата мин седиш на маса с 5-6 човека с 7к+ и 1-2ма с по малко.
      Иначе вече успях да запиша 1 място в парите и взех 12 цента в парадайз, като записах 150 място и завърших с ръката.
      QQ на ББ УТГ рейз 3ББ(алл-ин) средна позиция един играч колва стига се до мен смятах, че тоя който плати е слаб и исках да се изолирам срещу другия затова рейзнах до ол-ин което се равняваше на около 18 блайнда. платиха ми. УТГ показва JJ човека от средната позиция имаше 77. флоп А74 търн 9 ривър 7.
      В 24х още нямам успехи, но като свикна с формата се надявам скоро да имам и се надявам да пусна по-големи успехи в парадайз.
      Надявам се блога да ви хареса.
      П.П.Ако някой има идеи за подобряване съм отворен към нови предложения, защото за първи път правя нещо подобно
  • 64 отговора
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей!

Честит блог. Искрено ти пожелавам да стигнеш до High Stakes.

Лично мое мнение е да играеш в залата, в която си си получил бонуса. Можеш и да направиш малък депозит, и да започнеш с управлението на банката. Така с тези фрийроли е доста трудно. Аз съм се опитвал няколко пъти така, но трябва време и винаги си профуквах еврата на кеш масите на 24часа.

ПП: Сега като каза големия за 500 евро, едно време беше за 5000.

Поздрави.
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      С получения бонус си играя отделно просто искам да се опитам от нищото да изградя отделна банка.
      Иначе успях да запиша още едно 137 място и още 13 цента в парадайз но ме е яд защото просто нямаше карта и бях на много брутална маса за доста дълго време където блайнда и антето ми изяде голяма част от стака от 26к до 13к когато реших да се набутам алл ин с KJo от бутона защото беше първата ръка от доста време а и след мин BB ставаше 6к и анте 600. SB и BB платиха дойде флоп АКQ. Малкия бетна големия се махна и показа AQ търн Q и ривър без значение 6.
    • DonSimon86
      DonSimon86
      Сребро
      Здравей и от мен. Радвам се да науча че има и други колеги медици тука :s_biggrin: Успех по покер масите, а също така и по дисекционните :f_p:
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей pokerspike,

Радвам се, че си започнал свой блог и си се устремил нагоре по лимитите!

Желая ти много успехи и късмет!

Поздрави,
      Деси
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Днес записах и 28-о място в 24h от което взех 1 евро.Елиминираха ме супер тъпо, като поради бързото нарастване на блайнда и защото всички на масата ми изчакваха да им свърше времето, докато се влезе в парите от 22к бях останал на 17к. ББ от 2к беше стигнал 10к хубавото е че точно преди моя ББ ме изместиха на друга маса и то като бутон. Видях QJ всички до мен фолд и си казах сега или никога ол-ин и ми плати големия с 45 и ме би с lucky river 5
      и за сега банките са
      Парадайз покер - 0,44 евро
      24х покер - 1 евро
      Далеч от желаното но има прогрес
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Разписах се отново в 24h свикнах им вече, а 90% са пълни рибоци. Още имам малко проблеми с големината на блиндовете, но и с тях почнах да свиквам. Неска разписах 18-то и още 1 евро.
      Парадайз - 0,44 евро
      24х - 2 евро
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хей pokerspike,

Все още продължаваш с фрийролите и даже стигаш до парите, браво! Ще ти стискам палци за няколко 1-ви места. :)

Поздрави,
      Деси
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Днес успях и да запиша една финална маса 3-то място отпаднах с J10o vs K3 спатии дойде флоп QJ10 2 спатии той бетна аз ол-ин и на ривъра дойде спатия. Записах и 25 в парадайз - 40 цента. 3 от 5000човека, 25 от 1100човека
      Парадайз покер - 0,84 евро
      24х - 10 евро
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Почвам да избивам по кеш масите вече във 24х. Все пак ще си продължа с фрийролчетата, а и видях че в старса се още има бг фрийроли.
      Почнах на микро лимита НЛ4(най-ниския в 24х). Напраих едно 138 място в бг фрийрола за 24 цента + билет за 11 цента.
      Покерстарс - 0,24$ + ticket
      Парадайз покер- 0,84 евро
      24х покер - 11,38
      С бавни стъпки към високите залози от freeroll!!!!
      Поздрави,
      Георги :s_biggrin:
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Виждам че няма много интерес към блога ми, но въпреки това ще се поствам от време на време. Днес по фрийролите не направих нищо. Интересна ръка имаше само в покерстарс.
      Аз с QQ от бутона 3 лимпа аз рейз 6ББ и 3-мата платиха. Флоп 853 рейнбоу. Един рейз аз ол-ин 2-ма платиха единия 6К другия 87т търн J ривър 8.
      В 24х обаче има много рибка седнах веднъж ми взеха стака след ръката. Аз 88 рейзнаха ме преди флоп от кът офф-а и бутона платии аз от ББ.Флоп 643. Аз съм първи без позиция бетнах 1/2 оня ме рейзна до ол-ин бутона плати, аз платих и онея показа К9о и Q4 търн 2 и ривър К. Като видях че са такива риби и колват рейз от 6бб с Q4 разбрах че всяка по силна ръка особено покет пеърите ще се изплащат яко. И успях да върна загубата и да спечеля малко. Седнах с печалбата от днес по късно. Спечелих няколко малки пота и Една стабилна ръка с 108 при флоп 1097(рейнбоу).Лошия най-вероятно е бил с стрейт дроу щот на ривъра при малък бет фолдна по-бързо от човек които е ситаут. Хванах едни аса от SB. Бутона рейз 0,14 centa(3,5BB) аз кол ББ кол. Флоп Q :club: 7 :heart: 3 :spade: . BB bets pot(0,42), button raise pot(1,07), аз raise all-in(2,03). BB fold, button calls(0,96). Button shows A :spade: Q :spade: .Tърн 10 :diamond: ривър 2 :heart: . и взех 4,70 сле рейка.
      Съжалявам, че не поствам графики, но нямам ХМ, а за слончето не ми достигат покерстратеджи точките за да го взема. Съжалявам, че и ръцете ги пиша така ама нещо не ми вади ханд-хисторито като поискам ханд хистори нито ми го вади в сайта нито ми пращат е-маил като поискам от сайта. Някой ако знае какъв е проблема, зашото така немога да си анализирам ръцете. Освен тия които запомня.
      Това беше за днес от мен.
      Поздрави,
      Георги :s_biggrin:
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Честит блог.......
      Ми ако имаш някаква банка с тези freeroli си губиш времето ще се научиш съвсем малко неща и само си пропиляваш времето обикновено за нищо или за центове,но ти си знаеш най-добре..От друга страна е доста релаксиращо понеже не влагаш никакъв залог- само време. За ръцете си провери /оправи/ настройките на самият клиент и дали въобще се съхраняват на харда,но нямам идея във каква форма се съхраняват /дали са подходящи за конвертиране/ и как да намериш определена ръка мисля че са по дати и доста на куп ,така че доста търсене ще падне.
      За слончето не знам но HEM със сигурност има триал версия.
      Късмет.
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      В друга зала си играя отделно на по-висок лимит, поне се играе по-нормално и не е нужно да се тилтвам от глупости.
      Обаче си загубих 7 евро от тия като ми го набутват с простотии. АА флоп А102(райнбоу) чек лошия бетва аз рейз той ол-ин аз кол той показва к3 купи при 1 купа на флопа се обръщат още 2. първа ръка на маса АА ол-ин префлоп кол от А6 боард 33452. QQ от cut-off utg mini raise I re-raise 9 bb called by the button флоп J83. Аз бет 1/2 пот мини-рирейз от бутона аз алл ин оня кол А5 търн А ривър 7. Единствената която ме надиграха беше КJs button raise кол от ББ. флоп КJ8 той чек аз 1/2 бет той ри-рейз аз ол-ин той кол show 88.Друга от интересните аз с АК от SB МP3 3,5бб рейз аз кол флоп АА7. Аз чек МP3 bet pot аз кол търн 2.Той чек аз бет 1/2 той ри-рейз до ол-ин аз кол показа 33.Следва трудната задача - познай ривъра.
      Принципно с нормална банка немаше да е проблем такъв даунсуинг, но с изграждане от фрийроли и като микролимита е нл4 е малко трудничко.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Да със малка банка си е кофти а и определено се нуждаеш от количество късмет особено в старта, а като гледам....Аз бих изпаднал в нервна криза от по горе посочените ръце...
      За 24hPoker са ти там ръцете настрой преди това да се запазват от option. Много трудно се четат горните
      C:\Documents and Settings\pc name\.filestore\24hPoker\app\handhistory

Покер тракер 3 има също 60 дни безплатни не съм го използвал и немога да изкажа мнение,но предполагам ще върши работа..
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Аз бях изпаднал в нервна криза като треаше да сваля 2 нива на СнГ след като 30 турнира (+-4) ме аутдроунаха всеки път на ол-ин с 2 или 3 аута максимум редовните бяха АК и АQ vs AJ A7 и красоти като ТТ вс 77 флопване на сетове и двамата ол-ин и ривър 7 + неколко ръце овър пеър вс 67с или аз с по висок покети и най-интересно беше че единствената ръка която взех тогава беше аз с КК vs AA с К on the turn
      но след последната ръка която изиграх в 24 преди да спа да ми мине тилта просто немоа ти кажа де исках се заровя от яд
    • 60dsz60
      60dsz60
      Бронз
      #В друга зала си играя отделно на по-висок лимит, поне се играе по-нормално и не е нужно да се тилтвам от глупости#Коя е залата?
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      бетфред
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Малко оправях Уиндоуса и бях занимарил писанията тук а и бях занимарил малко покера покрай Уиндоуса и плажовете. неска след няколко луди съка като АJ vs 85 на флоп АJ8 напрай хвана търн и ривър 5 8 изгубих 3,11 и след плажа решх да седна освежен. Влязах на 1 маса удвоих се с КJ кари на флоп Q103 (103 кари), един бетна доста и реших да вляза ол-ин плати 1 с Q5 дойде 8 на търн А на ривъра.Още следващата ръка хванах JJ(от СБ) обаче един рейзна малко и схванах че има АХ и реших да вляза директно ол-ин защото ако дойде А немога да го откажа а ако не дойде А няма да източа нищо. Той плати и показа А7. Не хвана нищо и станах с 3,53 и си казах ще стана, като дойде блайнда до мен обаче хванах AJ пики от дилъра имаше мини-рейз 3 кола и реших да платя, ако дойде нещо на флопа да играя ако не да фолдна и да се махна от масата. Дойде ААК и тоя който мини-рейзна бетна 1/2 аз платих. Дойде 5 на търн лошия отново бетна 1/2 аз пак платих на ривър 7 той отново 1/2 почудих се дали не е хванал 7 или 5 и влязах ол-ин. Той плати и показа А6. станах с 7,01 и станах от масата.
      После седнах пак докато един авер играеше на нл20 реших да седна и аз да поиграя малко пак.
      След като изгубих един БИ(1 евро) с JJ vs AQ с А на търн. И успях да върна загубата и да стигна до 3,75.
      И сега съм
      Парадайз покер - 0,99 евро
      Покерстарс - 0.35 долара
      24х Покер - 17,76 евро
      Лошото е, че нямам нови успехи от фрийроли. Най-ниския лимит е НЛ4, а банката не стига и всяка малка загуба ми влияе много на баланса.
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Понамалих изключително значително фрийролите и играта на покер въобще играя по 30-40 мин на ден максимум, освен ако не пусна някой фрийрол и вляза на дълбоко. В парадайз стигнах до 1,34 след едно 23-то и тъпо отпадане, а в 24х се издигнах до 27,97 след няколко стабилни кеш маси. Скоро ако дигна още банката ще пробвам веднъж дали има много риба на нл10 ако има ще съм много доволен защото като дойде момента да се кача на нл10 ще ги къртя и там на нл20 вече очаквам всички да са сериозни или да има максимум по 1 рибок на маса
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Не ти препоръчвам да пробваш NL10 преди да имаш банка за него! Не захвърляй всичко трудно постигнато с лека ръка. Браво за постигнатото до момента, всички знаем колко е трудно да се изгради банка от freeroll-и. Успех по масите!