StrategyPoints и Elephant.

• gr1zzlord
      gr1zzlord
      Бронз
      Значи днес получих началния бонус от 50$ в Everest Poker и досега имам към 12 Summit Points, но 0 Strategy Points. Защо е така? Доколкото разбрах 1 Summit Point = 0,5 Strategy Points??
      А сега относно Elephant - значи инсталирах си програмата импортнах ръце и сега нали по време на игра ми излизат едни числа около другите играчи ама си нямам и идея какво означават тези числа??? Как мога да разбера кое какво е?

Предварително Благодаря!

П.С. какво ще рече:
      VP$IP?
      WTS?
  • 6 отговора
    • Vencoto
      Vencoto
      Бронз
      така като гледам цъкаш в Евереста :) Формулата с точките е точно тази с тази особеност че не се обновяеат веднага ,но не се притеснявай ще ги получиш в най-кратък срок :)

а VPIP означава "Voluntary put $ in the pot", на български - "доброволно" вложени пари в пота или с други думи този показател отчита, какъв процент от началните ни ръце играем. За по-консервативните играчи, този показател е по-нисък, тъй като те чакат само много силни начални ръце, за да влезнат в игра; за по-разкрепостените играчи (известни като loose), този показател е по-висок
    • Vencoto
      Vencoto
      Бронз
      Последното: WTSD или Went To ShowDown показва, колко често стигате до шоудаун, когато сте видели флопа

Надявам се да съм помогнал :) и успех по масите...
    • gr1zzlord
      gr1zzlord
      Бронз
      Мерси много за отговорите!!
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей gr1zzlord,

Правилно са те посъветвали относно StrategyPoints - за съжаление отнема известно време, докато ние получим официална информация от покер залите и начислим изиграните от теб точки.

Колкото до статистиката, ако тези числа те объркват, по-добре изключи статистиката в реално време (така наречения HUD или Heads-up Display).

Като начинаещ играч за теб е важно да се придържаш към таблицата на началните ръце, а по-нататък, когато свикнеш с нея, вече можеш да започнеш да използваш и PokerStrategy.com Elephant в реално време.

Поздрави,
      Надя
    • gr1zzlord
      gr1zzlord
      Бронз
      то хубаво да се придържам към тази таблица ама то ми се пада на 10 мин една ръка да играя и като рейзна ( 3-4 пъти големия блинд) всички падат и ..
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Нормално е да не се играят много ръце, защото в дългосрочен план сравнително нисък процент от ръцете си заслужават да бъдат играни.

Затова се изискват търпение и дисциплина, не се хвърляйте да играете повече ръце, само защото ви е скучно.

gr1zzlord, защо не започнеш да отваряш още по една маса (и да играеш едновременно на две маси)? Така няма да ти е много скучно, а и ще събираш повече точки за учебни материали за напреднали.

Поздрави,
      Надя