На моя милост блогът...

• Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Няколко думи от мен за мен

Здравейте отново :) Казвам отново, тъй като вече се представях, но беше преди доста време. Казвам се Костадин, на 24г. от Пловдив. Преди 10-на месеца завърших ПУ и оттогава не съм захващал нищо сериозно. Но както и да е... Интересувам се от история, литература, спорт (футбол (голям фен съм на Арсенал), снукър (само Рони), тенис, и др.). Това е накратко за моята персона.

Покерът, или за това, което ни събира

За първи път научих за Тексас Холд'ема от телевизията. Беше преди...5-6 години може би?! В началото гледах само процентите, а и си беше забавно, някой с 2% да вземе пота. После си дръпнах някое ехе. и така в движение се учех. Сега, ако кажа, че съм играл през всичките тези години постоянно, ще излъжа. Имаше и големи паузи, после пак разцъкване, после пак паузи, после много снукър, после паузи. Знаете как е :) Всъщност, ако трябва да съм максимално честен, в покера "идвам" от шаха. Далеч не съм единственият, знам. Има много общо между тях, но бях почнал да играя сравнително късно и въпреки че бях достигнал някакво ниво, за нещо серизно беше късно вече.

Как се появих в PokerStrategy?

Видях рекламата на сайта по ТВ-то, имах 2 излишни часа и това е. Беше в период, когато се върна страстта ми към играта, а фрийролчетата ми писваха. Тестът го минах от 2-рия път, но после...о, ужас, искат ми документи. И се наченаха едни дилеми... После си викам: "Никой не ти в упрял нож във врата, помисли, разпитай" И така, мислех, разпитвах и се реших.

Отново към основната тема, колко 8-ци са нужни за успеха?

Избрах си 888 и Пасифик покер. Евереста нещо не ме грабна, а и ако не направя нужните точки, се взимат 50-то $. Не знам колко ще мога да играя и това предопредели избора ми. В началото - 2 изненади. 1. Мин. депозит е 30$, което в момента, не е чак толкова малко за мен, но ще го преживея и 2. След 0.01/0.02 следва...0.03/0.06?!? Знаех, че има НЛ4/5, но за НЛ6 не бях чувал. Но нищо, после по-лесно ще мина към НЛ10, ако църна маца не ми мине път и всичко е наред. Иначе днес направих една сесийка от 2-3 часа и трябва да кажа, че почвам да свиквам. Тия дни ще скоча до банката с една банкнота и се надявам, че скоро ще скоча до уникалното НЛ6. Конкретно, противниците са доста слаби, мисля, че имам знанията и уменията (благодарение на ПС) да се справя спокойно с тях. Вече всичко е въпрос на техника...

Ами това е, ако някой има въпроси, мнения, препоръки, критики и т.н. е добре дошъл да пише тук. Ако някой пък много се поинтересува как вървят нещата, ще дам скайп, фейсбук, каквото сакате :)

ПП. Това е (псевдо)блог! Просто едно местенце, където да драскам за моите нещица, свързани с покера.

ПП.2 Не знам дали следи форума и т.н., но искам да изкажа специални благодарности на Ivan от "Помощ", който беше така любезен и търпелив да отговори на вс. ми въпроси!

С пожелания за всичко най-хубаво!,
      К.
  • 47 отговора
    • bcs60
      bcs60
      Бронз
      Честит блог и късмет по масите и надявам се много печалби. :)
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Успех и аз играя в 888!
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Благодаря за пожеланията!
    • SeLby77
      SeLby77
      Бронз
      Здравей! :)

Я дай скайп, ако може, че гледам имаме доста общи интересни - снукър, тенис, футбол, покер. Макар в снукъра и тениса да подкрепяме различни играчи/отбори. :) А и..и аз играя в 888, но не кеш.

Хайде, успех по масите и бързо качване на лимитите ти желая. :)
    • Kleshto
      Kleshto
      Бронз
      Здравей, Kostadin86,

Пожелавам ти успехи в покера.

ПП.2 Не знам дали следи форума и т.н., но искам да изкажа специални благодарности на Ivan от "Помощ", който беше така любезен и търпелив да отговори на вс. ми въпроси!

Аз също искам да благодаря на същия Ivan от "Помощ". Надявам се, че и колегите му са така съвестни и полезни.
      Но какво си говорим... като цяло сайта си е много на ниво. Изглежда всички които работят за PokerStrategy.com са доволни от работата си, за да я вършат така добре.
      :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      E вие пък, само на Иван!!! :f_mad: На мен пък Румен и момиче, на което забравих името вече, ми помогнаха много... :D

П.с. Честит блог и успех! ;)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Костадин,

Честит блог и успех по масите! Тъкмо казах на Иван колко си му благодарен и той ме помоли да ти пратя поздрави и да ти пожелая успех! :)

Поздрави,
      Деси
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Привет на всички!

@SeLby77 - ще ти пратя skype-a като ЛС.

@moodkiller - И аз в началото коренсподирах с едно момиче, Мауа. Също беше любезна да ми отговори на въпросите и заслужава поздрави.

Мерси още веднъж за пожеланията!

Сега по същество: Вчера изиграх към 800-900 ръце, та ето как усещам нещата към момента. Признавам, че бях страшно резервиран в началото към залата, но започва все повече да ми допада. Заради минимизацията бутона 3/4 пот е скрит, но се предполага, че всеки играч владее аритметиката. Махнал съм там аватари и др. излишни неща.

За играта: Две неща трябва да корегирам:
      1. Да стандартизирам префлоп залозите - понякога забравям да вкл. лимпа към рейза, друг път рейзвам до 5ББ. Но това е по-скоро "технически" проблем и лесно ще го отстраня.
      2. Играта ми е мааалко по-лууз, отколкото АВС покерът изисква. Разбира се, не правя глупости, които да ми навредят на банката, просто имам такова усещане за играта си. Отдавам го на желанието си по-скоро да се откъсна от това ниво, но пък това ми желание може да ме вкара в неприятности, така че трябва по-внимателно. Всъщност това е единственото ми притеснение към момента - да не стана жертва на въпросното ми желание.

А противниците са едни...:

Cassava Poker $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 7 players - View hand 854500
      The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

MP: $3.76
      CO: $0.95
      BTN: $3.29
      SB: $2.00
      BB: $2.86
      UTG: $0.72
      Hero (UTG+1): $3.82

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG+1 with A :diamond: A :heart:
      UTG raises to $0.07, Hero raises to $0.26, 5 folds, UTG raises to $0.72, Hero calls $0.46

Flop: ($1.47) J :diamond: A :club: 8 :spade: (2 players)

Turn: ($1.47) 3 :club: (2 players)

River: ($1.47) 6 :club: (2 players)

Държеше уникалните Q :diamond: 2 :diamond: , но да е жив и здрав, както се казва! :)

Поздрави!,
      К.
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Няколко думи набързо:

Последните 2 дена играх много, някъде към 5 часа и половина на ден. Обаче към края 3-тия час нещо почвам да се уморявам. Оптималното е някъде към 2-2,5 часа, ще гледам за в бъдеще да се придържам в тези рамки.
      Иначе резултатите са...спорни, напред съм само с 3$, а можеха да са доста повече. Отдавам го на умората, няколко наистина грешни решения и задължителните удари на ривъра за флъш на противника, когато аз държа стрейт. :f_mad:
      Още не съм скокнал до банката, та в тая връзка да ви питам има ли някакъв рейкбек в 888-те, защото не видях в инфото на залата? И там съм Бронз вече, до Сребро ми остават към 470 точки, но има време.

Ами това е накратко засега. В 2.25 ч. друго не ми идва наум.

Лека вечер!
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Здравейте!

Току-що приключих поредната тричасова сесия. Тоя път обаче има от какво да съм доволен - +17$ си е добър повод за усмивка. Жалко, че нямам софтуера за графики, защото би се получил добър ъгъл.

Иначе за играта няколко думи - толкова сетове не бях виждал на едно място. Добре е, че се и изплатиха, май само веднъж ме ужилиха с флъш, но не е проблем. Два пъти държах А :heart: К :heart: , рейзвам си стандартно, след мен 3-бет, последвам от АИ. Нямаше какво, фолднах, а и в двата случая беше АА с/у КК. Друго така по-интересно не се сещам.

И днес не отидох до банката...

Ами това е. Поздрави и успех по масите!

ПП. Днес било петък 13-ти...Хм!
    • SByouths
      SByouths
      Бронз
      Аз именно поради този петък 13ти мисля да пробвам някое късно снг или дейли долара във фул тилт....Някак не ме кефи визията и софта на 888 ,но всеки си има вкус...тъпото ,е че от 10тина зали в които играя в 888 и покерстарс най-често ме шляпат бед бийти...желая ти успех по масите...
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Kostadin86
      @moodkiller - И аз в началото коренсподирах с едно момиче, Мауа. Също беше любезна да ми отговори на въпросите и заслужава поздрави.
      A, a, същата! Пчеличката Мая, много добра! :s_thumbsup:
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Здравейте!

Накратко:

Много, ама много не ми се пише, но нали трябва... Само маркирам 1 уникално слаба сесия, оттам се завъртях в центрофугата, днес седнах с голямо желания и явно доста малко късмет. Направо ми се :f_cry: :f_cry: :f_cry: Почти успях да загубя каквото бях направил отгоре тия две сесии. Какво ли не ми се случва, тоя не бяха стрейтове с/у 2 чифта, флъшове с/у сетове, какви ли не щуротии. Не казвам, че залата или някой невидим дух е виновен - не, просто още не мога да асимилирам как мога да играя толкова зле. :f_mad:

Но нищо! Горе главата и т'ва е!

Поздрави и наздраве!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Привет Костадин,

Съжалявам да чуя, че си имал тежка сесия. :( Ще е хубаво да пускаш малко повече ръце за анализ във форума. Анализирай историите на ръце и публикувай всяка ръка, която не ти е ясна. Смятам, че с това ще си помогнеш.

Поздрави,
      Деси
    • georgi7812
      georgi7812
      Бронз
      Разбрах 4е играеш в 888 бет и да ти дам следният съвет :
      Ако имаш малко излишно време седни прочети някой от материалите в ПС за фикс лимита и седни на лимит например 12/25 ( Също един от странните лимити в 888 бет ) и ще откриеш СВЯТ ПЪЛЕН С РИБКИ . Аз също съм нов като теб , вчера получих началният си капитал но , още снощи след около 3- 4 часова сесия , започнах от към 8 и свърших към 12 и половина (като си направих почивка за да ям ) завърших деня със 85 $ като на моменти достигах до 93-4 но накрая не дочаках няколко дроу-а и паднах до заветните 85 . Днес съм започнал от 10 часа сутринта и до сега съм направил 12 $ печалба , целта на деня ми е да достигна 100 - 110 . Затова ти казвам просто опитай фикс лимита , може да е по - доходоносен .

Правя оточнение че играя на 50 с голям залог . което не се препоръчва от ПС , но засега съм добре ако нещата тръгнат съм готов да слезна надолу по лимитите
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      @DessiP

Трудни моменти има всеки, просто не ги очаквах толкова скоро. :) Оттогава имам 3-4 положителни сесии, така че вече дори не мисля за глупостите, които правих тогава. Права си, че трябва да се пускат повече ръце за анализ, но ако трябва да съм честен, не исках да занимавам анализаторите с уникалния НЛ2. Веднъж да си изградя стабилна банка за НЛ6, и ще отделям повече време за анализ. Вече имам 2 посещения на тренировките :f_grin: , от които съм доста доволен.

@georgi7812

Мерси за съвета, при наличие на време мога да се поограмотя с някоя и друга статия за ФЛ, колкото за обща култура. Доста хора обещават повече екшън на ФЛ, но наистина не знам. Обаче някак си не е моят формат. Гледам си доста агресивен в управлението на банката, дано в един момент да не изпаднеш в кофти серия, щото и преодоляването й ще бъде по-трудно :)

Няколко други думи - още не съм бил до банката,затова и все още нямам сметка в МБ. Просто има няколко други неща, които трябва да се изяснят тия дни, та затова се бавя още. Мисля, че през последните 2-3 сесии успях да стабилизирам играта си, изхвърлих излишната агресия, попреговорих някои неща и така. Като нарастване на банката не се е усетило много, но за това са виновни ситуации, в които съм с КК с/у КК с/у АJ и А на търна, както и QQ с/у 33 и 3 пак там, но нищо. За сметка на това в ПС трупам точки, вече съм "Сребро", така че усилията ми не са напразни.

Това е засега!

Поздрави и успех на масите!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Привет отново Kostadin86,

Дали играеш NL2 или NL25 - няма значение. Анализаторите са там, за да ви помагат и ще го направят без значение от лимита, който играете. Ще се радвам да публикуваш повече ръце. :)

Поздрави,
      Деси
    • Kostadin86
      Kostadin86
      Бронз
      Привет!

Да драсна някоя и друга дума в случай, че някой седне да чете. Което си ме съмнява сериозно, но нищо. :)

В последно време гледам да стабилизирам играта си, т.е. да се отърва от тия криволици - ту някаква суперсесия с няколко БИ напред, ту някакво падение с няколко БИ назад. Просто гледам да играя правилно, пък резултатите рано или късно трябва да дойдат. Поне така си мисля, де. :) Оттук, започнах да отдавам все по-малко значение на магическата 3-ка на ривъра, която излиза на лошия, за да прибере тлъстия пот. Емоциите са си емоции, но гледам да ги държа в разумни граници. Дали се справям напълно? Едва ли, усещам го. Но се стремя да работя в тази насока.

Извън общите приказки - посещавам си тренировките, стремя се да задавам разумни въпроси, макар че понякога ги формулирам по странен начин. Важното е, че разбирам наистина отговорите. Остава да публикувам повече ръце за анализ, даже бях си приготвил 2-3, обаче нещо се случи с ХХ-то :f_confused: Ще видя какъв софтуер ще мога да ползвам, за да си следя по-точно резултатите, а и да си самоанализирам играта по-правилно.

За това се сещам към момента.

Поздрави на всички и успех!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Kostadin86
      Което си ме съмнява сериозно, но нищо. :)
      Спокойно. ;)