Петък 13-и: Вярвате ли в суеверия? Върви ли ви на този ден?

• Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравейте покер стратези,

Днес е петък 13-и и затова искаме да ви попитаме дали вярвате в суеверия? На този ден имате ли наистина лош късмет или пък ви се случват невероятни успехи?

За какви интересни суеверия сте чували?

Очакваме вашите отговори!

Поздрави,
      Надя
  • 13 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Ха, не бях забелязъл!

Иначе към началото на кариерата си в няколко поредни петъка ми се случи да загубя спечеленото през цялата седмица и си бях забранил да играя в петък, от чисто психологическа гледна точка.
      След това обаче трябваше да премахна забраната, тъй като един рейкрейс имаше нужда от 6-8 часа игра на ден, което без петъка ставаше твърде много.
      Оттогава играта ми не зависи от дата и час, а от значими обстоятелства.

Поздрави,
      darkonebg
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Днес ми умря акумулатора и трябваше да спра на една автобусна спирка, където е забранено спирането. След 5 мин дойдоха полицаи и ми напомниха, че глобата е 240 лв. За да не ме глобят полицаите, се наложи да извикам "майстори". Майсторите ми взеха 250 лв за нов акумулатор и смяната му!
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Аз съм 10 БИ напред днес, така че май не вярвам в суеверия :D
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Досега денят ми беше като всеки друг. След малко отивам на фитнес, ако не чуете от мен, нещо може да ми е паднало на главата.

Иначе, не вярвам в суеверия. :)
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Не вярвам , но днес отпаднах от 3 MTT едновременно на ривъра срещу опоненти с 2-8% шанс да ме бият :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Днес ми умря акумулатора и трябваше да спра на една автобусна спирка, където е забранено спирането. След 5 мин дойдоха полицаи и ми напомниха, че глобата е 240 лв. За да не ме глобят полицаите, се наложи да извикам "майстори". Майсторите ми взеха 250 лв за нов акумулатор и смяната му!
      На Станислав днес не му върви... :(

Аз засега нямам от какво да се оплача, освен, че любимото ми карамелено лате на Starbucks, което си купувам от супермаркета, беше свършило :s_cry:
    • twinster
      twinster
      Бронз
      какво да ви кажа...не вярвам,но тая сутрин със ставането си счупих една чаша,чиния и буркан.
      След по-около 1 час отидох до магазина пазарувах и на връщане си изгубих парите които ми бяха върнали (некъде около 10 лв.)

И ми писна и си легнах да спя,чак сега ставам...довечера имам път с колата,стискайте палци да доживея до утре.

btw:явно съм си карък,роден съм на 13-ти/петък ;( Нема стане успешен играч от мен :D :D :D
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      @ twinster: Не се отказвай само заради такива малки неща :)

Сигурна съм, че това няма да има влияние върху покер кариерата ти :)

Някой друг имал ли е подобни несполуки вчера?

Поздрави,
      Надя
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от Nadia
      @ twinster: Не се отказвай само заради такива малки неща :)

Сигурна съм, че това няма да има влияние върху покер кариерата ти :)

Някой друг имал ли е подобни несполуки вчера?

Поздрави,
      Надя
      хаха,това беше просто шега,ест. че нема се откажем от покера. :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Така се наковах с домашна ракия, че дори забравих, че е петък 13-ти...
      :s_ugly:
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      аз доста късно разбрах че е петък 13 и нищо лошо не ми се случи ама събота 24-ти към 1-2 вечерта(още си го водя петък) ми се строши една чиния с торта и ми замина парчето ;( добре че имах още ама пък набих мноо лош бед бийт с рънинг рънинг стрейт :P
      Поздрави,
      Георги
    • smoohicho
      smoohicho
      Бронз
      Чак сега виждам темата , но предполагам че ще е интересно :

Жак дьо Моле (на френски: Jacques de Molay) е 23-ят и последен велик магистър на Ордена на тамплиерите.Вероятно е най-известният тамплиер след неговия основател и пръв велик магистир Юг дьо Пайен (Hugues de Payens)

На 13 октомври 1307 година, крал Филип Хубави арестува Жак дьо Моле – Великият Майстор на Ордена на тамплиерите заедно с хиляди рицари от ордена. Подложени на ужасни изтезания, те направили признания за ерес, содомия и всякакви други престъпления. Над 100 от тях били изгорени на клада, други били екзекутирани по-късно. От този ден нататък петък, 13-и е смятан за лош и нещастен ден от последователите на тамплиерите.

Има и доста други истории от къде идва Петък 13ти.
      Примерно се говори ,че Ева взима Ябълка от забраненото дърво на Петък13.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Наистина е интересно, аз не знаех тази история :)

Благодаря ти, че я сподели с нас :)