SnG low limits blog

• orient33
      orient33
      Бронз
      Здравейте, казвам се Йоан, на 18. От 1 година играя покер online, като до сега сам преживял поне 10тина занулявания и какво ли не, напоследък започнах доста повече да разбирам играта и смятам да се захвана по сериозно. Получих си 50-те $ от \"кави на приятел\" и смятам да ги инвестирам в игра на турнири СнГ и МТТ докато събера банка да мина мицро лимитите, защото от магарета там не се живее :( .
      Днес играх за първи път с банката и сам много доволен от себе си, FTP ме дари с поне 30тина зашеметяващи бадбеата, сукоутове и какво ли още не ! Въпреки всичко успях да си \"break евен\", даже 3БИ-та напред. Не съм броил колко турнира сам изиграл точно, защото днес гледах да свикна на играта на ниските лимити на СнГ.

Както и да е, искам да ви попитам нещо което нз как да го оправя в играта ми - когато пусна повече маси и в началото си играя сравнително ТАГ, но когато се отворят повече маси започвам да се \"машинизирам\" и изпускам очевидни блъфове и разни ръце в които е очеизбодно че съм фаворит.

Както и да е, поставям си няколко цели за в бъдеще
      - Съвсем скоро да мога да си кажа че най - после сам започнал да играя дисциплинирано
      - В близките 10 дни да премина на горния лимит (2+0.25), защото на 1$ раке-а е същия и ми се струва много
      - Надявам се в близките 3-4 месеца да събера банка за нормален НЛ лимит (NL100 :) ))))))
      - Надявам се да си остана със сериозните намерения, и да не се изкушавам от cash игрите :)

P.С. Пиша от интернет кирилизатор, за това не ме садете за грешките моля :)
      P.С2. даркедно, aSquad чтв
      P.С3. ще се радвам на всякакви начални съвети,коментари и т.н. защото СнГ играта ми е нова, но играчите ми се виждат изключително слаби мисля че ще се оправя =)

Ето Ви поздрав от мен с тези 3 песни, мен ме кефят на мах :Д тея са страшните кретени ;]

http://vbox7.com/play:e30fb199 !!!
      http://vbox7.com/play:b3d71ccd !!
      http://vbox7.com/play:96179bc7 !
      bonus: http://vbox7.com/play:51d08ad1

Bankroll: 53$
  • 51 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от orient33
      Както и да е, искам да ви попитам нещо което нз как да го оправя в играта ми - когато пусна повече маси и в началото си играя сравнително ТАГ, но когато се отворят повече маси започвам да се \"машинизирам\" и изпускам очевидни блъфове и разни ръце в които е очеизбодно че съм фаворит.
      Еми не пускай повече маси....
      Играй толкова, колкото ти позволяват да внимаваш за тези неща и с времето ще увеличиш броя на масите.

Надявам се в близките 3-4 месеца да събера банка за нормален НЛ лимит NL100
      Не знам как реши, че е добра идея да започнеш да играеш кеш направо от НЛ100 при положение, че въпросните 3-4 месеца (с малката вероятност да са малко повече) ще играеш само sng's

Ако не се "живее" от магарета проблема е в теб, не в тях.
      Не виждам как може да се оплакваш, когато хората ти подаряват пари.
      На горните лимити техният брой става по-малък и по-малък и ще се молиш да си намериш няколко магаренца...

Успех с израждането на банката и придържането към целите.

Best,
      Kukki :s_love:

btw,
      не е добра идея да си поставяш монетарни цели (минаване на горни нива в определен срок също се брой)
      Разбира се зависи от теб дали ще ги постигнеш, но не и кога ще стане.
      Вариацията е прекалено голяма за да си поставяш цели за след десет дена.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      А за песните:

• mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Просто играй по-малко маси. С по една маса на седмица си ги увеличавай.

Първоначално публикувано от orient33 - В близките 10 дни да премина на горния лимит (2+0.25), защото на 1$ раке-а е същия и ми се струва много
      Както каза Куки, не можеш да си поставяш монетарни цели. Единствената ти цел би трябвало да бъде да играеш ръцете правилно, без значение на резултатите и бийтовете и съкаутовете.

Първоначално публикувано от orient33 - Надявам се в близките 3-4 месеца да събера банка за нормален НЛ лимит (NL100 :) ))))))
      Ако искаш от СнГ да събереш пари за НЛ100 (поне $4000), мисля, че ще ги изгубиш за доста кратко време. Съветът ми е ако искаш да играеш НЛ, почни от НЛ20 и се надграждай нагоре. Играта е различна, знаеш, и без поне стотина хиляди ръце, няма да има смисъл.
      Аз сега играя НЛ20, а имам рол за НЛ50, но искам да изиграя поне 50000 ръце на НЛ20 преди да се кача, а е вероятно да реша да играя и 100000 ръце.

Първоначално публикувано от orient33 - Надявам се да си остана със сериозните намерения, и да не се изкушавам от cash игрите :)
      Няма нищо лошо, според мен. Аз понякога играя СнГ за $1 и $2 и ми е интересно да сменя формата от време на време.
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Здрасти,

ще добавя и аз за монетарните цели, грешка, която и аз правех, когато играх сериозно, и напоследък взех да го разбирам. Не че не можеш да печелиш, ако си поставяш монетарни цели, но водят до огромна доза демотивация и грешна нагласа за игра при лоши серии.

Спазвай управлението на банката от около 40-50 бай-ина и работи върху играта си като четеш статиите и най-вече - като изтеглиш ICM trainer и се упражняваш на него.

SNG е много готин формат и ти пожелавам успех ;)

Keep us updated.

Успех,
      finchybg
    • orient33
      orient33
      Бронз
      Завърших първата сесия за деня, отново с доста бадбеати, но сам 15 БИ-та напред

Банкролл: 68.40$ (FTP)

Иначе благодаря за съветите, трябва да мисля в друга насока (: А този софтуер го бях изтеглил одавна но чак сега видях за какво става дума, наистина ми помага. Днес добавих и малко хеадс-up турнири по 4 човека, от които спечелих около 6$
      По-късно днес ще направя и втора сесия, надявам се да задържа резултата.

P.С. Някой може ли да ми обясни как да си изчисля ракебацк-а, които мисля че е 27% (имам го от тук) ?
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Отново показваш, колко лошо гледаш на играта.

Първо остава и да се оплакваш за bad beats, когато си 15 BI напред.
      Второ не играй да "задържиш" резултата, а да взимаш правилни решения.
      Най-боли като паднеш от високо.

Аз лично не виждам смисъл да си публикуваш размера на банката.
      Вярвам, че ако важно се налага би могъл да извадиш стотина лева.
      Но това да имаш двойна банка няма да те направи двойно по-добър играч.
      Не мисли за парите, играй колкото се може повече и гледай всеки ден да учиш по-нещо и всичко ще стане от само себе си.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Rake + Juice
      - Bonus - Player Added - Fees - Fraud - Used Points
      = Net Revenue

И взимаш 27% от това...

П.С.
      Rake: Cash game rake

Juice: Tournament fees e.g. $10 + $2 sit-n-go would result in $2 of juice

Bonus: These are bonuses Full Tilt Poker gives such as deposit bonuses

Player Added: If you play in a guarantee tournament that doesn't meet the guarantee Full Tilt Poker divides the amount of the overlay by the number of players in the tournament.

Fees: Full Tilt Poker shares the cost incurred by payment processors for depositing or withdrawing on the site with its affiliates.

Fraud: Any charge backs from credit cards will be deducted from rake.

Used Points: Every time you use Full Tilt points in the store or for tournaments you are deducted $0.005 per point.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Сега е момента за малко сметки...

Ако играеш HU турнирите (да кажем тези на $2 ниво) с четири човека ти трябват
      две победи за да спечелиш $5,8 ($8 - $2.2)

Да кажем, че средната вероятност да спечелиш даден мач е WR (процент от 0 до 100)

Това значи, че вероятността ти да вземеш $5,8 е WR^2
      А вероятнотта да загубиш $2,2 остава да е 1-(WR^2)

Тоест очакваната ти печалба е
      $5,8*WR^2 + (1-WR^2)*-$2.2

От друга страна можеш да играеш нормалните HU турнири, където ти печелиш
      или губиш всеки мач, но рейка е по-висок.

Ако спечелиш мача взимаш $1.85
      ако загубиш си назад с $2.15

Значи очакваната ти печалба е
      $1.85*WR + (1-WR)*-$2.15

и нека разгледаме и третият вариант... да играеш турнирите с осем човека.

Там печелиш $8.15 с WR^3 вероятност.
      и $3.35 с WR^2 * (1-WR) или (WR^2-WR^3)
      и губиш $2.25 с 1 - (WR^3 + WR^2 - WR^3) или 1-WR^2
      което води до:
      $8.15*WR^3 + $3.35*(WR^2-WR^3)- $2.25*(1-WR^2), или
      EV = $4,8*WR^3 + $5,6*WR^2 - $2.25, което има само едно реално решение.

Нека сметнем, какъв WR трябва да имаш за да си break even (тоест EV=0)

В първият случаи ти трябва
      за единичните мачове WR = 53.75%
      за турнирите с 4 човека WR = 52.4%
      за тези с осем WR = 52.6%

Тоест взел си правилното решение.

Идеята обаче не дългите сметки беше да ти покажа подхода и тези сметки да ги правиш сам на по-горните лимите, т.к. там BI е различен за различните формати, рейка (в проценти) е различен и опонентите са различни.

Само две забележки:
      1. Това че можеш да биеш примерно 4man HU sng с някакъвROI , не означава, че можеш да биеш 2man с по-добър или обратно.
      2. Противниците обикновено са различни на различните формати и трябва да внимаваш къде играят печелившите играчи на дадени лимити.

Best,
      Kukki :s_love:

P.S. Значително по-лесен и кратък начин да получиш нужният ти процент е да разделиш BI на печалбата. Естествено има усложнения, когато печалбата не е само за първо място, но нека не ставаме boring (не че има накъде)
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      btw
      това че можеш да изкарваш най-много пари с еднакъв win rate на определен формат не го прави най-добрата сделка за теб.

Характеристика за това, колко добър е даден формат е
      Sharpe ratio, a той зависи и от стандартната девиация на дадената игра, която от своя страна зависи както от спецификите на играта, така и от това колко си добър, колко добри са твоите противници, размера на рейка и др.

Но стига толкова уроци за днес.
      Take care и успех :f_p:
    • orient33
      orient33
      Бронз
      Направих още 2 сесии, като 3тата играх много зле. Завърших деня с 72.80$

P.С. кукки, не разбирам мн мн тези сметки, но какво искаш да кажеш за Хеадс-up с 4 човека, че е добре или не толкова ?
      P.С2. разбрах сметките, но досега никога не се бях замислял от такава гледна точка, евала (: и благодаря
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Еми идеята беше ти да ми кажеш, но да...
      добре е на ниските лимити, ако си добър играч.
      Просто рейка тук е много висок процент от BI-на, така че трябва да се спестява, от където може... :f_p:

П.С. Хубаво, че си ги разбрал.
      Това беше идеята.. да се замисляш...
    • orient33
      orient33
      Бронз
      Първа сеcия за деня, успях да стигна до 100$, но след това ужасен downswing ме върна на 82 :(
      Както и да е, на 90$ смятам да мина на 2$ снг-та =)

P.С. от последната маса, която бях отписал, успях да завър6а в парите и така стигнах до 93.50$ =)
      време е да се разсея малко
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Препоръчвам ти да спазваш поне 50 BI за следващото ниво, защото никога не знаеш кога ще тръгне лошата серия или поне от психологическа гледна точка. От опит го казвам :)
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      HU sng's има една от най-малките вариации в покера.
      Още една причина да е много добър вариант за bankroll building.

Един от най-добрите HU sng's играчи в света ми казваше, че можеш да играеш с 30, дори с 20 BI (разбира се, ако сменяш лимита веднага, когато минеш прага за долното ниво) до $100-те турнири.

Тоест, когато си готов можеш да почнеш да играеш някои друг турнир и ако хората не са драстично по-добри да минен на него.
      Когато играеш примерно две маси няма да се случват много изненадващи неща с банката ти.
    • orient33
      orient33
      Бронз
      Ами днес напраих 2 сесии само хеадс-up, като изиграх и няколко 6$ турнири, играчите които ми се паднаха бяха доста слабички, но единия ми взе мн важен койнфлип и ме би след това, както и да е засега съм 101$, като по-късно ще направя още 1 сесия вероятно, отново само хеадсуп =)
    • orient33
      orient33
      Бронз
      Завърших деня на 120.35$
      Някъде бях чел наскоро че 4бет, който не е all-in на флопа е 98% блъфф, реших да експериментирам и няколко пъти на последната маса от турнирите за 4 и 8 човека го прилагам, като след 4бет на опонента давам allin с any two и единствения път в коjто ми платиха, аз бях на set =)
      Вие какво мислите по въпроса ?
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз
      Това, че ако 4бета не е алл ин е на блъф е пълна глупост :) . Интересно ми е къде си прочел такава простотия :D
    • orient33
      orient33
      Бронз
      честно казано не помня, но го приложих в 2-3 ръце и явно има някаква логика :?
    • dddexxx
      dddexxx
      Бронз
      Няма никаква логика, а ти е вързало много. По скоро е обратното, 98% да не е блъф.