Здрасти

• LuckYa27
      LuckYa27
      Бронз
      Едно здрасти докато чакам 50$ бонуса си в Еверест покер.
      Считам себе си за средно добър играч, така че разчитам да намеря доста риби там, понеже едва ли ще задържа сумата за дълго срещу по-опитни играчи, като знам колко бързо ми се изчерпва търпението. Та колебая се, дали да вляза на маси с блиндове 0,25/0,50$ и да имам възможност за един re-buy от 25$ или 0,5/0,10$ и 4 пъти re-buy по 10$.
      Ако някой има опит, моля да сподели как са играчите на тези нива.
  • 2 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей LuckYa27,

Добре дошъл в bg.PokerStrategy.com!

Защо не почнеш с NL2 или NL4 ? Колко ръце имаш изиграни на тези лимити? По-добре е да потренираш малко на ниските лимити, докато усвоиш Стратегията на Голямия Стак и едва след това да се качваш на горе по лимитите.

Препоръчвам ти да прочетеш отново тази статия и най-вече секцията Управление на Банката.

Поздрави,
      Станислав
    • LuckYa27
      LuckYa27
      Бронз
      Играл съм NL5 в Poker Stars за около 200 VPP (сега не мога да кажа за колко точно изиграни $ става дума) и с buy-in от рода на 4-5$, търпелива и умерена игра наистина печалбата е на лице в повечето случаи, но повечето играчи на тези blindove са прекалено пасивни (лично наблюдение), въпреки че на пръв поглед не изглежда логично, като се имат предвид ниските залози. Много от тях просто чакат големите карти и когато ги получат качват на 7-8пъти голям blind или директно all-in, ако преди тях са влезли други играчи, естествено, всички фолдват след подобен залог и те доволни, прибират пот от рода на 0,30$, по точи начин играта замира напълно. Мога да играя с часове и да съм 0,30-0,40$ на печалба, което не е приятно като усещане.
      С дисциплина нещата наистина си вървят нагоре, ама не всеки притежава нужното търпение;)