Здравейте !

• kolioepi4
      kolioepi4
      Бронз
      Здравейте! Казвам се Николай и от около 2 години играя покер. До сега не бях чел някакви стратегии, играех си както ми е на сърце, и като цяло съм на +, но много малко и не мога да се похваля с някаква печалба. Сега прочетох вашите статии, сториха ми се интересни и реших да играя според тях. Като цяло съм съгласен с повечето неща от статиите, само с тези таблици за ситуации преди флопа не мога да се съглася. За 2 дена загубих $5. Прекалено малко ръце се играят според таблиците. Аз чакам половин час да ми дойде нещо от таблицата, като ми дойде ми пише да рейсна, а като рейсна всички фолдват. И пак не мога да взема нищо. Като цяло мнението ми е че на ниските лимити играят само олигофрени, а срещу олигофрени не можеш да вкараш никаква стратегия. Оня може нищо да няма и да се набие all-in. Нито върви да блафираш, нито върви да си пазиш ръката като реисваш, нито нищо.
      После почнах да играя sit and go турнири и за 4-5 турнира вече си върнах 5-те долара и съм на +. На турнирите вече съм по-съгласен с таблиците, макар че пак са прекалено малко ръцете. Стига да играеш на сигурно и да не правиш глупусти, почти винаги се печели. Пък и там олигофрените които се набиват all-in на нищо са добре дошли.

Та като цяло съветът ми към новобранците в покера е : Играйте само турнири! Не играйте на cash защото там играят само идиоти и стратегиите в повечето случаи не помагат. И играйте малко повече ръце от тези които са описани в таблиците.
  • 1 отговор
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей Николай!

В коя покер зала играеш? Във Full Tilt има Rush Poker и можеш по-бързо и лесно да прилагаш стратегия на големия стак дори когато играеш само на една маса.

С вдигането на статуса и лимите, въпросните таблици се обогатяват и разширяват. Просто все още нямаш достъп до въпросните статии и видео материали.

Може да се включиш в някоя от тренировките на живо и да зададеш въпросите си директно към някои от треньорите.

Поздрави,
      Станислав