Айде да си направим турнирче на общността

• kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Hey, guys

Имам идея да си направим една Heads up Sit'n Gо първенство. :f_tongue:

За да могат всички да участват и за да не правим пари на покер залите може да играем Play Money в PokerStars.
      Там структурата не е никак лоша (като за play money) и мачовете могат да продължат и 40 мин.
      Разбира се, дори и най-добрата структура не дава много тежест на един мач, така че можем да го направим 3 от 5 или дори 4 от 7.

Всеки които иска, може да се напише в тази тема и когато съберем 16 или 32-ма човека ще теглим жребии.
      Турнира мисля е най-лесно (и добре, надявам се) да се проведе под стандартната елиминациона система.

След като разберем кои с кои играе двамата противника ще имат за задължение да се намерят начин да изиграят тези мачове и да обявят резултата в темата.
      Това може да стане по скайп, а Play money HU sng's се намират пот
      Sit & Go > Play Money > Low
      на Sit & Go filter-а давате да остане само No Limit и 1-on-1. Там могат да се играят 50+5 турнирите, т.к. и те нямат чак толкова много трафик. Единият човек предупреждава, кога ще сяда по скайп, а другият чака да види масата с един чакащ човек и ако е правилната маса сяда.
      Всички, които имат повече "виртуални" пари могат да играя по-високите лимити за да им е по-лесно да седнат заедно. Единствената идея е да си и изиграете мачовете и да кажете резултата, другото си е ваша работа.
      След изиграването на целият кръг продължаваме към следващият и процедурата се повтаря.

Всякакви предложения и идея са добре дошли.

За сега няма награда за първият, но мениджърите могат да измислят нещо... Безплатна частна тренировка, ревю на видео или пък новина-интервю с победителя в сайта... :s_wink:

Мисля ясно е, че целта не е само да забавляваме (не, че това ще навреди), но и да станем по-добри NLHE играчи. Независимо, какъв формат играете това ще ви помогне, така че няма, от какво да се притеснявате. Всички са добре дошли.
      Желаещите да пишат тук.

Best,
      Kukki :s_love:
  • 160 отговора
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Вътре съм :P Веднага се сещам за още поне 4ма, които на секундата ще се навият. Ще им пусна мухата малко по-късно. Може да го направим месечно или на 2 седмици и да водим някаква формална HU ранглиста в темата :s_biggrin:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Еми да.
      Един път да го направим, да видим какви пречки може да възникнат и след това може да го стане и периодично.
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Първоначално публикувано от Raisolution
      Вътре съм :P Веднага се сещам за още поне 4ма, които на секундата ще се навият. Ще им пусна мухата малко по-късно. Може да го направим месечно или на 2 седмици и да водим някаква формална HU ранглиста в темата :s_biggrin:
      :D

I`m in
    • EthereaL
      EthereaL
      Бронз
      Бройте и мен :f_biggrin:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Значи до тук:
      Raisolution; neelton; EthereaL и аз
    • dddexxx
      dddexxx
      Бронз
      me 2
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Аз, Raisolution; neelton; EthereaL, dddexxx, както и BatmanBG (каза, че по-късно ще потвърди и тук)

Тоест шест човека за сега.

Кажете да ли сте съгласни да го направим 4 от 7 или имате някаква друга идея.

Смятам можем да съберем 32-ма човека, така че ще почакаме ден-два.
    • batmanbg
      batmanbg
      Бронз
      Добра идея, дано се съберат хора ;щ
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Давам пример как ще протече процеса.

Поток А:
      играч 1 4:1 играч 2

Поток Б:
      играч 3 3:4 играч 4

Финал
      (А) играч 1 срещу (Б) играч 4

Когато направя жребия ще публикувам подобен списък с два големи потока по 16 човека разделени на два по-малки.

Така всеки ще знае с кого играе и ако бие с кого може да играе.

След всеки изигран мач ще публикувате резултата и аз ще обновявам списъка.
      Ако два мача са свършили и победителите трябва да играят могат да го направят без да чакат другите.
      Вероятно първият кръг ще върви малко мудно (все пак бая хора), но когато напреднем в турнира нещата ще стават по-лесно.

Отново повтарям ще е ваша отговорност да си уредите мача, да го изграете и да ни кажете крайният резултат.
      Аз ще се оправя с администрирането.
    • v3rc3tt1
      v3rc3tt1
      Бронз
      I'm in
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Аз, Raisolution; neelton; EthereaL, dddexxx, BatmanBG и v3rc3tt1.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Даже имам вече и професионална програма за мениджмент на турнири.
      Ще я използвам за жребия и за да публикувам и такива картинки:

• kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Също така за по нататък (поне да мине първият турнир) можем да си сформираме някакви отбори (примерно по пет човека) и да играем както в MSL Korea StarCraft турнирите. Тоест всеки играе по един мач и отбора, които първи има три победи печели. По време на играта може съотборниците да гледат и ще е забавно.

Но това ще го мислим за бъдеще.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      CM's/модератори мислете за някакви награди, не се стеснявайте :f_p:
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Освен това, може да направим първоначалния сийд да бъде на базата на SP-тата.

Ако ли не, в случай че всичко протече успешно, на базата на изминали турнири от този тип да си направим класация и съответно сийд за предстоящите.

Аll this aside, защо не говорим с когото трябва в PS и да се направи глобален Internal PokerStrategy HU Tournament?
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Това със SP-тата няма никакъв смисъл.
      Така ще направим турнира неравномерен и независимо, че в ранните етап хората ще играя с опоненти от подобен клас, то в края на турнира ще играят само опитни срещу нови. Това е само до известна степен разбира се, т.к. има доста хора, които не играят изцяло в ПС.com сайтове, т.е. не трупат чак толкова много точни, но за сметка на това са много активни тук.

Когато мине първият турнир ще измислим как да го направим.
      Тази програма която съм взел предлага доста неща (All-time класации, използване различни критерии при жребия и тн.)

А за глобалният турнир трябва да говориш със шефките или да пишеш на support-a.

Аз нямам интерес да са занимавам с това. Днешно време е прекалено сложно да се организира нещо глобално, т.к. различните общности са малко или много автономни.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от neelton
      Освен това, може да направим първоначалния сийд да бъде на базата на SP-тата.

Ако ли не, в случай че всичко протече успешно, на базата на изминали турнири от този тип да си направим класация и съответно сийд за предстоящите.

Аll this aside, защо не говорим с когото трябва в PS и да се направи глобален Internal PokerStrategy HU Tournament?
      Предлагам ти да опишеш малко по-подробно идеята си и тогава с Деси ще се погрижим да я предадем нататък, пък тогава ще зависи само от шефчетата. Но ще се постараем да напрваим всичко възможно, за да задвижим нещата :)

@kukkiwonBG: За идеята за първенството - според мен е много добра - с Деси ще помислим тези дни за награда :) Не знам аз обаче ще мога ли да участвам - за съжаление нямам особено много време напоследък..

Успех на всички!

Поздрави,

Надя
    • neelton
      neelton
      Бронз
      @kukkiwonBG:
      Може би не съм се изразил правилно. Под "да направим сийд базиран на СП", нямам предвид да бъдем подредени, както ти си разбрал - напротив, точно обратното. Както на всеки турнир с директна елиминация, за пример ще дам тенис - има поставени в схемата. Разпределението върви в най-общия случай -> Колкото повече точки имаш( по-високо поставен си) с толкова по-слаб опонент ще играеш в началото. В идеална ситуация, 1вия поставен може да се падне срещу 2рия поставен едва на финала. :f_biggrin:

Но както и да е, това не е особено важно, просто ми хрумна и реших да го вмъкна :)

@Nadia:
      Относно глобален за Покерстратеджи турнир, на момента ми хрумват няколко вариации на идеята относно схема на участие, наградни фондове и т.н

Например: HU турнир, за който ще има квалификации за отделните ранкове (бронз/сребро/.../блек). Като всяка група би могла да има равни или различни квоти (повече квоти за по-висок ранк). Разделението се прави с цел да се избегнат неравностойни сблъсъци да кажем между trader и Raisolution например (trader няма шанс! :f_cool: :f_grin: ), а ако турнира би бил глобален, броя на потенциални участници би ни позволил подобно сортиране.
      Ще има фиксиран лимит за участниците на основния турнир. На него вече бихме могли на случаен принцип да направим сийд-а.

Друг вариант би бил свързан с идеята на kukkiwonBG да направим team fights. Като отборите биха могли да са сортирани по нации, по ранк, по избор на самите участници и др.

За награден фонд, бихме могли да сложим или някакъв минимален вход за квалификациите, който директно отива за основния турнир, или да бъде изцяло осигурен от сайта, под каквато форма се прецени, или смесено. Най-често би могла да е чисто парична, но и под какви ли не други форми - бонус ранк в сайта (да кажем бонус StrategyPoints), или примерно куверт за някое от black/diamond партитата, или покер аксесоари - чипове или други. Разбира се, подобни награди едва ли биха привлекли най-добрите на сайта, но те биха могли да участват просто за престижа, че са най-силните в цялото комюнити. :P

Основната пречка, която съществува е факта, че трудно бихме могли да съберем всички участници да играят в една определена покер зала. Но това ще го има независимо от типа турнир, който ще опитваме да направим. Ако трябва да бъде избрана специфична такава, би следвало това да е FTP или Stars, като най-големи. Или за по-лесно там където има най-много регистрирани участници от PokerStrategy.
      Не съм наясно как стоят нещата със 'създаването' на private tournament и какви са таксите/изискванията за това.

Разбира се, това са само общи приказки, но бих се радвал ако идеята се хареса и ако успеем да я доизшлайфаме, да я предложим на когото трябва.
      ------
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Ей Наде, Дес, я се заявете че ще играете :)
      Пишете ме и мен иначе, не мога само между сряда и петък от 7 вечерта до 2 сутринта.