Съвет!

• cherenkotarak
      cherenkotarak
      Бронз
      Здравейте, играя от няколко месеца покер онлайн, но имам проблем и търся решение. Губя твърде лесно банката си. Няма значение колко е, губил съм и 90$ банка и 10$ за едно и също време. Прекалено много се тилтвам и губя всичко на мига. Депозирал съм общо около 70-80$ по 10$ всеки, удвоявам си, утроявам си банката, но след първата загуба и започвам да губя всичко с целта да си върна загубеното. Предполагам на всички им се е случвало и ако може да ми дадете някакък съвет как да се контролирам. След всеки депозит си казвам, че този път ще е различно, но уви.
  • 4 отговора
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      Кажи какво играеш СнГ кеш или МТТ въпреки че за тази банка 10$ отхвърлям мтт-та. Наложи си лимит на загубите примерно утроил си банката и си казваш за деня че можеш да загубиш само 2 бай-ина за деня ако ги загубиш спираш да играеш за днес и изчакваш до другия ден тогава пак така. Ако почнеш да печелиш играеш къртиш по масите но при стабилна печалба сменяш масата и кат видиш че пак почваш да губиш виждаш че си изгубил пак 2 бай-ина пак си ставаш. Е аз оня ден седнах така 1-вия си бай-ин го загубих от втория направих печала от 6,5 БИ. смених масата и спечелих още 3 БИ смених пак масата загубих още 1 и спрях. Вчера цял ден бях на печалба и играх почти през целия ден на малки почивки(щот са малко масите и треа по 2 часа да чакам за да седна на същата маса и да не треа да седна с минимум същата сума с кояот съм излязъл).
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей cherenkotarak,

Това не е хубава новина, но трябва да знаеш, че само ти можеш да решиш този проблем. Това с връщането на загубено за съжаление е хазартно отношение към играта. :( Ще те посъветвам да прочетеш статиите в Психологическата ни секция, а също и да си създадеш реалистични цели. Не знам какво играеш, а това е решаващо за развитието ти, защото Управлението на банката е фактор, който не бива да пренебрегваш и ще бъде първата ти стъпка към твоето сериозно отношение към играта.

Когато усетиш, че се тилтваш, по-добре ставай от масата, защото това ще ти струва много пари в дългосрочен план. С практиката и истински опити за самоконтрол - ще свикнеш с бед бийтовете и трудните ситуации, но трябва да се научиш да спазваш управление на банката, а също и да спираш да играеш, когато се тилтнеш и не можеш да се контролираш. Надявам се, че с времето и опит, ще свикнеш да контролираш своите емоции.

Поздрави,
      Деси
    • cherenkotarak
      cherenkotarak
      Бронз
      Ми по принцип играя кеш или СНГ 6/9 човека, но напоследък играя ръш. и ме взимат по всевъзможни глупави и късметлийски начини. Аз съм по импулсивен и много бързо се "паля", но се опитвам да не ми въздейства на играта, но когато продължа да губя, това е неизбежно. Започвам да мисля само за тези ръце, как е възможно да загубя така и бързам да си върна загубите, което естествено не става и губя още повече. Ще опитам да направя така, да си поставям някакви цели за деня и да се владея, защото знам, че ако не успея, никога няма да бъда на печалба. Обаче сега мисля да си дам известна почивка.
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      значи като за начало си избери точно каква стратегия да играеш СНГ или кеш. Ако играеш СнГ играи 9 човека за 6 няма голям смисъл защото за да вземеш нещо треа да спечелиш а с 9 поне и 2-рото те урежда добре въпреки че по трудно се достига. Ако избереш кеш или не играи ръш или играи само топ10 на ол-ин. Според мен е много по добре да играеш на 2-3 маси едновременно вместо ръш покер защото въпреки че не сте много хора неможеш да извлечеш достатъчно инфо за хората. Е аз точно преди малко рейзнах префлоп с 88 един плати един рейзна до 3 евро ол-ин (нл10) аз реших да фолнда щот нямам инфо за човека другия му доплати и ми даде ценната информация която ми трябваше. Следващата ръка АJs аз рейз той ме 3-бетна вкарах го ол-ин и го събрах. Защото видях че предната ръка влезе ол-ин с А2о на мен ми плати ол-ин с К9о и си станах с печалба от масата кат пич