ръшвик -> ново начало

• BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Здравейте, казвам се Виктор и съм на 18г от София. Предполагам ви е интересно защо точно тортата на вик :rolleyes: ? Ами защото cake poker беше достатъчно благосклонен към мен, за да ме остави в това страхотно общество, но повече за това след малко.

За покера научих точно на нова година 2009->2010, като преди да изляза с приятели прочетох една много интеренса (и разбира се надъхваща) статия на Назгул ако не се лъжа, където разказваше за старкрафт кариерата си, за Елки, и за това колко по-лесно е да си покер про от професионален играч на която и да е компютърна игра :D Та не че съм играл професионално (печеленето на локални турнири с награда стил тениска/видеокарта.. не важат) на която и да е игра, но честно казано се имам за доста competitive тип човек и да си призная почти никога не съм играл single player игри, нито пък няколко игри на веднъж - каквото и да правя се стремя да съм много добър в него и това винаги е водело до ако не уникални, то поне прилични резултати (66% winrate =) ) та покера просто беше логичната стъпка напред.

Няколко месеца по-рано се бях регистрирал в pokerstrategy само и единствено за целта да участвам в 1 на 500 шанса да спечеля екскурзия до кореа +5к$ джобни :D та за това честно казано не си мислих името много време и за това сега съм с така да се каже "детския" си прякор :P .

Та точно след нова година реших да разгледам малко по-обстойно за какво аджеба иде реч и разбрах че дават 50$ безплатно. С недоверие се опитах да си ги взема в кейк и за мое голямо тогава очудване наистина се появиха :) та от там моите тортени премеждия.

Благодарен съм на cake, защото честно казано имаше момент, в който бях в много изпаднала ситуация. Започнах 'кариерата' си на фикст лимит, но ми се стори скучно, продължих със страхотен хиитър на nl4 (за радост или за жалост най-ниския лимит в кейк) 40$ -> 90$ и както се сещате падането до 27$ болеше много. Почти се бях отчаял от всичко, а така или иначе имах дипломна работа за завършване и матури за учене та временно пооставих покера. Трябваше да замествам един приятел за един месец в Матрицата и там имаше разни хора, които играеха фриироли и майкро стейкс. Като видях колко са слаби всичките ми противници на тези лимити се стегнах и си казах "наистина ли такива хора ме бият по масите???

Този ден реших да седна и да уча. Препрочетох бронз статийте за 2ри път и този път не погледнах назад. Малко беше рисковано, защото играех с 27$ на nl4 BSS, но късмета беше на моя страна и не 'фалирах' (защото ако ги бях загубил надали щях дори да си помисля сериозно за играта на покер).

доста ръце изиграни на работа или преди хем липсват (включително големия ми "даунсуинг")

Както виждате явно не съм бил страхотен играч на nl4. Играта ми е по-скоро дори breakeven, но благодарение на рейкбак и първоначалния бонус някакси успях да стигна до nl10.. Мога още много да разказвам, но си мисля че хем ще ви отекчи, хем избива малко на оплакване това което мислех да пиша за nl10, за това ще си замълча.

Важното е че добутах точките които трябваше да направя в кейк и се преместих в betfair, където имаше страхотна промоция и рейкбак (за жалост имаШЕ), където все още играя. От тези времена израстнах доста като играч, но разбира се има още мноооооооооооого за учене, за това не си правя илюзий за нищо. За това започнах и работа, което малко ми пречи на покер времето, но вече заочнах да влизам в такт с нещата и съм обратно на масите, по-нахъсан от всякога :evil:

На скоро започнах да играя nl20 (следвайки правилен bankroll мениджмънт разбира се) и държа да отбележа, че ми се струва още по-рибешко от nl10. Ето ви пример с най-първата ръка, която изиграх от както се преместих на новия лимит

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.20(BB) Replayer
      SB ($17.82)
      Hero ($20)
      UTG ($24.17)
      CO ($53.33)
      BTN ($29.23)

Dealt to Hero A:heart: T:heart:
      fold, CO calls $0.20, fold, SB calls $0.10, Hero raises to $1, CO calls $0.80, SB calls $0.80

FLOP ($3) 9:diamond: 2:heart: 7:heart:
      SB checks, Hero bets $2, CO calls $2, SB raises to $4, Hero calls $2, CO calls $2

TURN ($15) 9:diamond: 2:heart: 7:heart: 6:heart:
      SB checks, Hero bets $6, CO raises to $48.33 (AI), SB calls $12.82 (AI), Hero calls $9 (AI)

RIVER ($57.82) 9:diamond: 2:heart: 7:heart: 6:heart: J:club:
      SB shows K:club: K:heart:
      (Pre 54%, Flop 49.5%, Turn 0.0%)

Hero shows A:heart: T:heart:
      (Pre 27%, Flop 43.4%, Turn 100.0%)

CO shows 8:diamond: 8:spade:
      (Pre 19%, Flop 7.1%, Turn 0.0%)

Hero wins $56.32

Та сега смело покоряваме нови територий. Последно време се опитвам да вкарвам по 2 сесийки (за жалост срванително кратки) дневно - една като се събудя преди работа и една малко по-дълга след. Не ми се получава винаги, но поне се старая (скоро ще си сложа цели за Септември).

Някои от вас сигурно са видяли английския ми блог (линк в подписа ми). В българската общност само разглеждах активно, поствайки съвсем малко, но очевидно сега е най-страхотния момент за започването на нов блог :D (най-вече защото ще имам време да ъпдейтвам и 2та блога в свободното си време на работа.. конкурса който видях че покерстратеджи организира е само черешката :f_p: )

Всъщност има много неща за които искам и мога да говоря, но нека не правя първия си пост ПРЕКАЛЕНО дълъг. От мен толкова за сега, ако искате да ме питате нещо или просто да си поговорим ще съм на лице. Ще се постарая да пиша поне 3-4 пъти седмично с размисли над покера и ръце които са ми се сторили интересни.

За сега толкова от мен. Приятно грайндене и нека парите винаги свършват във вашия стак :D

П.С. за малко да забравя - лична традиция е да завършвам "дългите" постове с тематична песничка по настроението ми :]

Ev'ry gambler knows that the secret to survivin'
      Is knowin' what to throw away and knowing what to keep
  • 125 отговора
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Пожелавам ти успех с покера и да продължаваш да update-ваш блога.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей BattleHunter,

Добре дошъл най-после в българската общност! Желая ти все така да си упорит и мотивиран! Успех в промоцията с блоговете! Ще следим с интерес.

Поздрави,
      Деси
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Мерси и на двама ви :)

Преди да продължа, мисля че е важно да направя само едно уточнение за начина по който ще водя блога - не очаквайте много графики или пък ежеседмично обновяване на bankroll-а ми. Колкото повече време играя, толкова повече си мисля, че независимо колко добър подход имаме към играта, изиграването на няколко подред губещи сесий или пък рънването много под или много над EV ни влияе и 99% от пътите е към по-лошо.

Знам че има хора които обичат постоянно да си гледад банката, графиките и печалбите от дадена сесия, но според мен това е напълно излишно. Аз лично не съм си гледал вече печалбите по сесия от един месец, нито пък съм си гледал графиките. Може би ще ги погледна когато се преместя в друга стая (което май ще става скоро), може и да не ги погледна. Важното е да знам че може да вярвам на самия себе си ;)

Като стана дума за вярване в себе си, мисля че е време да си задам малко цели за през септември. Не очаквайте да са големи, ще са по-скоро тест за да видим колко добре ще се справя със самия себе си. Колко добре ще си разпределя времето за да мога хем да не изгубя съвсем социални контакти, хем да не слаквам от работа, хем да си изпълня целите в края на месеце

:spade: 15 000 ръце - знам че това е почти нищо за повечето от вас, но като човек играещ 4 маси и работещ на пълен график ми се струва повече от достатъчна цел
      :spade: всеки почивен ден да изгледам поне по 1 видео (септември има 10 почивни дена, тоест 10 филмчета)
      :spade: да препрочета всички важни статий за статус сребро
      :spade: да довърша The Poker Mindset
      :spade: да анализирам и поствам повече ръце както сам, така в pokerstrategy, така и директно с други покер играчи

Струва ми се като напълно изпълним график и стига да не съм прекалено мързелив мисля че ще се справя с него.

Последните дни играя сравнително малко (вчера бях на купон, днес нощна) но въпреки, че често ми се налага да сядам уморен на масите за сега успявам да се съсредоточавам достатъчно и да играя добрата си игра.

Днес успях да събера малко над 600$ банка. С нея мисля да се преместя във Full Tilt Poker - място където най-вероятно ще се науча да играя по-добре, ще мога да разнообразявам с ръш и разбира се ще мога да взема целия бонус, който се равнява на доста добър % rakeback.

Следващия пост мисля да посветя на някоя интересна тема, която да разгледам дълбоко от моя гледна точка, ще се радвам ако се заформи дискусия :)

nJoy няколко яки PLO ръце от снощи ^^

Тук масата точно се разпадна, опонента ни е много агресивен и очевидно способен да слага 50% от стака си по средата и да фолдва :f_biggrin:

$0.10/$0.10 Pot Limit Omaha Hi
      OnGame
      2 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      SB Hero ($12.55)
      BB kkkjjiilll ($14.88)

Pre-Flop: ($0.20, 2 players) Hero is SB 7:heart: 9:club: 8:diamond: Q:diamond:
      Hero raises to $0.30, kkkjjiilll calls $0.20

Flop: 4:club: 3:diamond: 9:diamond: ($0.60, 2 players)
      Hero bets $0.40, kkkjjiilll calls $0.40

Turn: 6:heart: ($1.40, 2 players)
      Hero bets $1.10, kkkjjiilll raises to $4.70, Hero goes all-in $11.85, kkkjjiilll folds

Final Pot: $10.80

Hero wins $18.61 (net +$4.86)

kkkjjiilll lost $5.40

Винаги е яко да имаш нътс с някакъв редроу, било то и 2 аутър ^^

$0.10/$0.10 Pot Limit Omaha Hi
      OnGame
      5 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG kkkjjiilll ($10.12)
      CO Hero ($14.09)
      BTN Polcsaak ($12.66)
      SB petros781 ($9.14)
      BB X1THOR1X ($2.25)

Pre-Flop: ($0.20, 5 players) Hero is CO Q:diamond: 10:diamond: 7:diamond: K:spade:
      kkkjjiilll raises to $0.40, Hero calls $0.40, Polcsaak calls $0.40, petros781 calls $0.30, X1THOR1X calls $0.30

Flop: 5:heart: 8:spade: 9:spade: ($2, 5 players)
      petros781 checks, X1THOR1X checks, kkkjjiilll checks, Hero checks, Polcsaak checks

Turn: J:club: ($2, 5 players)
      petros781 bets $1.25, 1 fold, kkkjjiilll calls $1.25, Hero raises to $6, 1 fold, petros781 calls $4.75, kkkjjiilll goes all-in $9.72, Hero calls $3.72, petros781 goes all-in $2.74

River: Q:club: ($30.18, 3 players, 2 all-in)

Final Pot: $28.22
      petros781 shows STRAIGHT QUEEN
      10:spade: 8:club: 7:heart: 8:heart:
      kkkjjiilll shows STRAIGHT QUEEN
      A:diamond: 10:club: 4:diamond: Q:heart:
      Hero shows STRAIGHT KING
      Q:diamond: 10:diamond: 7:diamond: K:spade:

Hero wins $28.77 (net +$18.65)

kkkjjiilll collects $1.25 (net -$10.12)
      petros781 lost $9.14
      X1THOR1X lost $0.40
      Polcsaak lost $0.40

Песен на деня:

успех на всички!
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Успех и на теб!

Между другото, интересна ли е книгата The Poker Mindset? Мисля и аз да си я взема скоро.
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      @StanislavI - The Poker Mindset е общо взето компилация от всички неща които малко или много си знаел и преди, но събрани на едно място и удобни за схващане. Особенно за играчите на по-високи лимити подобен тип книги са много ценни (а тази мисля че е най-добрата), защото както казват хората - най-много пари се правят когато успееш да тилтнеш някой рег :D

Снощи не бях в много добро настроение за nl20 и за това разнообразих с няколко (14) husng 3.30$. Краен резултат +1.80, рейк = 4.20 :P но колкото повече си мисля, това по-лесен ми се струва този формат, защото се чувствах все едно че контролирам играта през цялото време, а никога не съм играл HU! :f_cool:

Въпреки че не обичам да поствам графики, сега мисля да направя изключение. Тия дни мисля да направя и анализ на всички големи потове които съм играл в ongame, както и да разгледам най-после графиките си, защото ще се местя =)
      Вчера прибрах цялата си банка към moneybookers, очаквам днес по някое време да я получа. Добутах я до 600$ и понеже това е страхотна сума за FTP (24bi за nl25, пълен депозит бонус) мисля да поиграя малко там. Ще пробвам да видя как е rush-a, защото мисля че ще се синхронизира страхотно с времето което ми остава за покер и ще ми позволи да играя повече ръце.

Вече започвам да губя търпени за момента, в който ще мога спокойно да си кешаутвам по 150$ месечно, за да мина на 1/2 работно време. Знам колко много имам да уча за покера и въпреки това просто времето е толкова малко.. а умората също си казва думата. Интересно ми е другите работещи как се справяте с вкарването на приличен брой ръце (примерно 30-40 000 месечно) + ученето? Не че искам дасе оплаквам, напротив даже, всичко ми се струва страхотно, но просто не намирам достатъчно време за това, което искам да правя.

За сега толкова, очаквайте скоро анализа върху собствената си игра последно време в betfair.

глхфгг
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Здравейте отново : )

Преди два дена наистина депозирах във FTP и започнах да играя ръш. Трябва да призная, че за сега това ми се струва като възможно най-якия вид покер за мен =)

:club: Успявам да вкарам доста ръце на ден въпреки ограниченото си време
      :club: този формат макар и вече не толкова нов, все още има място за иноваций (особенно SH) и новяи стил който захванах сега - 25/21/8 3бет/ 3 агресия за сега работи безотказно :]
      :club: мога да стана от масата по всяко време. Няама да забравя една от първите си нл20 сесий, където успях да седна в директна позиция на 60/5/0.5 агр играч с 4 стака. Дори когато вече не ми се играеше знаех че трябва да продължа, просто защото срещу него е толкова печалившо да се играе...

Таа сега не съм си в нас, но като се върна ще ви покажа някоя и друга графика, преди да си поставя нов чалиндж 1 месец без да си гледам банката/графиките :P

:f_cool:

• BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Хмм стигнах златния статус :]

[img]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR4YzGPy4QkZG1kmFGcs8MY5Dp5mFrfqXqS9I-RawP4E2zdnmg&t=1&usg=__VjMlgiXMaRErftLAdbqjZCerrhk=[/img]
      ще пиша подробно по-късно, сега след две сесийки днес ще поизляза с приятели :f_love:
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз

Systematic Chaos - това е главата ми сега. Въпреки че не се е случило нищо лошо - напротив, дори имам чувството че бия лимита който играя повече от всякога, се замислих колко много неща трябва да науча още. И не само това е проблема, проблема е, че макар и да имам вече способността да анализирам много от ситуациите в които изпадам, просто не го правя. Дали е защото по време на игра не ми достига време или просто не си давам зор не знам, но това определено е нещо над което ще трябва да поработя сериозно.

Към целите за месеца добавям следната:

:spade: анализ на ВСИЧКИ ръце изиграни този месец, в които пота е над 40bb

ще се опитам това да ми стане навик, да се надяваме че ще успея. Освен това ще опитам да си говоря на себе си по време на ръцете. Колкото и глупаво или налудничево да звучи, открих че мисля много по-добре когато говоря на някой (тоест когато някой ме sweat-ва), за това може би ако правя това в стандартната си игра ще се подобри качеството на отиграванията ми.

(само да се надяваме че няма да придобия шизофрения по пътя :f_p: )

Зараждането на една мечта

Оставяйки тези неща на страна, съм много доволен, защото вече започвам да виждам проблясъци на надежда, че дори и аз в близко бъдеще ще мога да се издържам (поне от части) играейки покер. 4000 ръце във FullTilt-а ми изкарват дневната заплата под формата на рейкбак, а играейки 4 маси ръш това са няколко часа игра дневно.

Разбира се за да направя голямата стъпка трябва да вкарам много ръце и да докажа пред себе си, че мога да поддържам печеливша игра, както и да докарам голяма банка, за да има място за варианса който неизбежно ме чака. Въпроса е, че успея ли да поддържам добрата игра най-малкото ще мога да мина от 22 на 11 работни дена месечно, като с това ще си отворя МНОГО време за покер, а ще изкарвам достатъчно статични пари за университет / малки разноски и ще кешаутвам съвсем малко месечно.

Ето и няколко интересни ръце (както си обещах, започвам да анализирам играта си много по-упорито)

NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      Hero ($53.07)
      BB ($29.40)
      UTG ($23.56)
      UTG+1 ($26.45)
      CO ($39.07)
      BTN ($19.89)

Dealt to Hero T:diamond: T:spade:

UTG raises to $1, fold, fold, BTN calls $1, Hero calls $0.90, fold

Може да се намери аргумент за 3бет, но честно казано предпочитам да си изиграя ръката след флопа срещу опонент, който 1) очевидно не пълни стака си автоматично и 2) за 14 ръце играе 50/21

FLOP ($3.25) Q:heart: 8:heart: Q:club:
      Hero checks, UTG bets $2, BTN folds, Hero calls $2

На флопа очаквам cbet 100% от случаите, като плана за ръката е да платя още една улица при карта, която не надхвърля 9 и да преценя на ривъра отново

TURN ($7.25) Q:heart: 8:heart: Q:club: A:spade:
      Hero checks, UTG checks

Въпреки че за всеки мислещ играч това е страхотната ситуация за продължаване на блъф, не мисля че този играч наистина е мислещ и щях да чек/фолдна този търн, за моя радост той не заложи и вече съм почти сигурен че държа най-добрата ръка

RIVER ($7.25) Q:heart: 8:heart: Q:club: A:spade: 5:club:
      Hero checks, UTG bets $4, Hero calls $4

Този ривър е напълно безопасен, бием всички по-малки чифтове, както и 8х което би могъл да изиграе по този начин. От ръцете с които стига на ривъра по този начин ме бие само 55 и евентуално малко асо, с което е решил да контролира пота на търна, но понеже това е много малко вероятно, а опонента изглежда сравнително агресивен на ривъра имам лесен кол

UTG shows J:spade: T:club:
      (Pre 34%, Flop 30.1%, Turn 31.8%)

Hero shows T:diamond: T:spade:
      (Pre 66%, Flop 69.9%, Turn 68.2%)

Hero wins $14.49

Тази ръка доста ме изпоти, но за жалост не мисля че можех да я изиграя по друг начин

Hero ($37.96)
      BB ($48.40)
      UTG ($29.77)
      UTG+1 ($18.44)
      CO ($9.65)
      BTN ($29.75)

Dealt to Hero 7:diamond: 6:diamond:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50

Ръката е достатъчно добра за да бъде отвореня дори от маклия блинд. Просто доплащане е грешка почти винаги, а фолд мисля че е прекалено слабо, освен ако не мисля че опонента е по-добър от мен. Точно този играе 30/19 за 44 ръце

FLOP ($1.50) 9:diamond: 8:club: T:heart:
      Hero bets $1.25, BB raises to $3.50, Hero raises to $10, BB calls $6.50

Трудно бих получил по-добър флоп. Залагам доста за да защитя ръката си, защото дама или вале на търна хем ще убият екшъна срещу ръце които бия, хем ще докарат ръце, които бият мен. След неговия рейз към списъка с лоши търн карти спокойно мога да добавя и пеърване на една от флоп картите. За това 3бета ми е голям, с идеята да шовна всеки търн, който не е J, Q, 8, 9, T

поправка - 3бета трябваше да е голям. защото сега имам 27$ в 21.5$ пот, трябваше просто да рейзна още 2$, за да стане 25$ стак за 25.5$ пот

TURN ($21.50) 9:diamond: 8:club: T:heart: Q:diamond:
      Hero checks, BB bets $9.25, Hero folds

За жалост идва една от ужасните търн карти. Обмислях варианта да направя някакъв блокиращ залог, но имаме съвсем малко над пота останал като залог и бихме били принудени да платим шов от страна на опонента ни защото щяхме да сме комитнати. Хубавото е, че вече имаме и флъш дроу за пътите, в които той има вале, но просто си мисля че сет би ме шовнал на флопа заради координираността на картите, за това начина по който той го отигра ми прилича или на QJ slowplay или на JJ. Възможно е да играе така с овърпеър, който не иска да фолдва, но точно на този търн не мисля че би заложил с такъв

BB wins $20.43

За тази ръка точно ако имате някакви съвети бих ги изслушал, защото не съм 100% сигурен, че това беше правилното отиграване

За сега толкова, ще изгледам още едно видео и ще лягам, че последно време не ми стига съня
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Относно втората ръка, ще ги степенувам спрямо предпочитанията ми:
      1/ Фолд префлоп - доста лууз рейндж от СБ, където ще играеш без позиция
      2/ Поне 4ББ рейз префлоп, отново заради позиционния недостатък
      3/ Контрол на пота, защото сте дийп, а ти си от губещата страна на дроу-а
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      честно казано в ръш покера (поне на нл25), повечето блиндове не се пазят изобщо. Когато видят рейз директно фолдват и за сега съм на печалба от 3х рейзването, но съм съгласен, че като цяло трябва да се играя по-добри ръце и да се отваря 3.5 или 4х.

В този случай точно нямам нищо против да започнем с малък пот, защото играя със сютед конектор и ръката има повече потенциал ако си оставя място за игра.

Относно контрола на пота, на флопа бих се стакнал 100%, защото виждам прекалено много ръце, в които има OESD + pair или пък 2 пеъра, често дори сет, а сещу всички тези съм голям фаворит. J7 е рядка комбинация, QJ е напълно възможна също, но на фона на всички ръце, с които се стаква, пак мисля че имам добро екуити.

Ноооо да, това е една от тези странни марджинъл ситуаций, на които правилно отиграване (на търна) няма, поне не и без допълнителни риидове, които на момента нямах.

Мерси за коментара

Скоро си тръгвам от работа и мисля да направя една хубава среднодълга сесия срещу американските риби които сега са изплували :f_love:
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз

Събудих си се като за една стандартна неделя, както се казваше в една песничка - всяка сутрин ставам с първи петли, кякъде към 10, 10 и нещо

и реших че е крайно време да видя (с гуреливите си очи) какво аджеба става с банката ми. Тоест аз от доста време бях решил че неделя ще бъде денят, просто очаквах да се случи вечерта, но без да искам видях сутринта, докато бях забравил бай-ин прозорчето пуснато за по-дълго време. И тогава останах с отворена уста поне 1 мин - имах 1111$ О_О. Знаех че се движа сравнително добре, но дори и не си бях помислял че може да съм надминал първата си четирицифрова сума!

Без да бавя повече, то я графиката и статистиките ми от последните 11 дена в които играя ръш (все пак както знаете не обичам да следя графики и отделни сесий, за това сигурно няма да се отдаде друга подобна възможност скоро :D )

Знам че извадката от 20 000 ръце не е чак толкова голяма, но честно казано съм доволен от играта си последно време. Трябва да си призная, че анализирам ръце доста по-малко от колкото ми се иска (особено по време на игра) и се надявам да променя това съвсем скоро. От друга страна почти всеки ден чета по някоя статия или гледам по някое филмче което е доста полезно.

От другата страна на живота всичко за сега е страхотно. След огромната серия от 27 дена в които почивах само 4, сега имам бая почивни дни което ми позволява и да играя повечко покер. Честно казано мисля да се опитам да мина на половин работен ден. Така хем няма да се претоварвам (иначе няма да имам почивни дни когато започне университета и 2 дена в седмицата ще спя по 4 часа) хем ще имам повече време за да играя. Както и да го гледам, не мога да го намеря за нормално да ходя някъде за 8:30 часа на ден (10 с пътя) само за да спечеля 1bi без варианс - та това го правя и от рейкбака за 4к ръце на nl25...

Таа така, мисля че вече съм официално ролнат за нл50, ще поиграя още малко на nl25 за да съм сигурен че се справям достатъчно добре и ще се качвам нагоре =)

P.S. По темата за краденето на малкия блинд, ето един пример от моя HEM - това е моя Small Blind, където PFR = True

P.S. 2 - по "стара" традиция завършвам всички дългички постове с песничка, която е тематична за настроението ми, та нека не пропускаме и този път

Последно време отново започнах да поиграйвам по 1-2 доти когато се намери време между сесиите и оунвам dota-league рибките точно като тези във FullTilt :s_cool:
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей BattleHunter,

Поздравления за успешната игра на Rush Poker NL 25 ...

Поздрави,
      Станислав
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Днес беше една доста вълнуваща вечер. Като за начало се назобих с кола на вечеря и не можах да заспя изобщо. Дотук добре, сега е почти 4:30 а утре трябва да ходя на няква теория от 10:30... Ноо както и да е, помотах се малко в 6max учебната група и един от редовните постъри там се смили над мен и реши да ме суетва (и то бая сует му ударихме). Той играе nl50 и 100 и като цяло много ми помогна, най-вече като ми помагаше да виждам, че правя правилните решения въпреки че началото на сесията беше катастрофално

Честно казано наистина мисля че играх добре, просто тилта не ме обичаше, поставяйки ме в ситуаций, където фолд се намира трудно

NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($46.25)
      BB ($50)
      Hero ($65.05)
      CO ($54)
      BTN ($41.40)

Dealt to Hero 9:spade: A:spade:

Hero raises to $1.50, fold, fold, SB calls $1.25, fold

FLOP ($3.50) 8:spade: J:spade: 4:spade:
      SB bets $1.50, Hero calls $1.50

TURN ($6.50) 8:spade: J:spade: 4:spade: 5:diamond:
      SB bets $3, Hero raises to $11, SB calls $8

RIVER ($28.50) 8:spade: J:spade: 4:spade: 5:diamond: 4:club:
      SB bets $0.50, Hero raises to $12.50, SB raises to $32.25 (AI), Hero calls $19.75

SB shows 8:diamond: 8:heart:
      (Pre 53%, Flop 34.4%, Turn 22.7%)

Hero shows 9:spade: A:spade:
      (Pre 47%, Flop 65.6%, Turn 77.3%)

SB wins $90

Префлоп отваряме малко лууз А9s, но реално играта е 5 хендед, а в блиндовете имаме огромна цел, 89/15 играч.

На флопа реших да флатна, защото мисля че малкия му донк показва много слаба ръка, поставям го на вале със слаба пика или изобщо без, може дори да има ръка като ТТ, 99. В последствие обстдихме че въпреки това е по-добре да рейзнем флопа, защото такъв тип играч сигурно ще плат и 1 рейз с вале. Освен това ако има малък флъш друга пика би загубила цялото ни валю.

На търна той пак донква малко и този път решавам да рейзна както беше първоначалния ми план. Малко съм недоволен от сайзинга си, защото го оставям с над пот бет на ривъра, като искам да му остане по-малко от пот бет, за да му е труден фолда. Мисля че рейз от около 13-14 е идеален. Ривъра е много неприятен и той залага 1 блайнд, но все още бием огромна част от рейнджа му и честно казано не очаквам да изиграе сет по този начин на предните улици, за това правя малък валю бет , който да може да бъде колнат от вале или еквивалентно силна ръка (сигурен съм че би ми платил с нещо като JxQs), той шови и ние плащаме, заради шансовете които ни дава.

1 негативна ръка ми стига, сега нека видим по-интересно

всъщност... започва да става наиииистина късно, ще взема да поспя малко, пък повечко ръце за дискусия утре (ще наспамя и форума за анализиране)

Айде лека :f_grin:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първо поздравления за смазването на НЛ25!
      Второ - дано и с НЛ50 да направиш така!
      Трето - what is dota-league? Нещо като Хедофф, само че интернешънъл? (не съм играл дота доста отдавна)
    • silent21
      silent21
      Глобален
      за ръката с А9 да си кажа мнението

флоп - с 200бб стакове искаш да почнеп още сега да надуваш пота, да не рейзнеш е голяма грешка

търн - ок

ривер - след неговия аллин е задължителен фолд. с такива дълбоки стакове, не вярвам да се вкара аллин на пеард борд с Кx :spade:

бтв имаш ли VIP account w DL :)

успех
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      То било някакво готино хората да то пишат в блога :D

Първо мерси на станислав

@moodkiller
      1 и 2 - мерси, да се надяваме че ще е така. Не съм сигурен дали искам да играя ръш и на нл50 обаче. Този лимит ми изглежда страхотен за стандартна игра и сравнително лесен. Пълен е със много слаби регове, а рибата си е риба, че тук даже е агресивна префлоп. Като изключим че хората не спират да 3бетват.. всичко е страхотно =)

3 - dota-league е сайт, в който така да се каже си организираш игри. Когато те мързи да събираш хора а ти се играе някаква игра, в която да няма прекалено големи злетаци, просто влизаш и цъкаш на Join Single Instant Game. То събира всички играчи и ви дели произволно на 2 отбора като ви балансира по точки. След това ви казва game mode и име на играта, някой я хоства и играете и накрая пишете резултата и системата отбелязва точките. Като цяло нивото не е някакво много високо, но поне рядко има лиивъри и хора които изобщо не знаят как се играе. Единствено кофти е че трябва да се играе в оригиналняи сървър

@silent21 Това беше първия ми allin на нл50 :D Както и най-големия пот който бях губил до тогава. Ефективния стак е малко под 100бб и освен въпроса дали рейза да е на флопа или на търна не мисля че има друго отиграване ръката ни

Иначе работя по въпроса с ВИП акаунта, 1188 точки, 63.3% winrate ;)

Подобна ръка от същата сесия:

NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($61.60)
      BB ($53.40)
      UTG ($63.20)
      CO ($50.50)
      Hero ($68.90)

Dealt to Hero 4:spade: K:spade:

UTG calls $0.50, fold, Hero raises to $1.75, fold, BB calls $1.25, UTG calls $1.25

FLOP ($5.50) 8:spade: 7:spade: 7:club:
      BB checks, UTG checks, Hero bets $3, BB folds, UTG calls $3

TURN ($11.50) 8:spade: 7:spade: 7:club: A:spade:
      UTG checks, Hero bets $7.75, UTG calls $7.75

RIVER ($27) 8:spade: 7:spade: 7:club: A:spade: 9:heart:
      UTG bets $20, Hero calls $20

$64

Изолацията е може би малко лууз, но лимпъра ни е целта на масата и за сега играе много слабо (от трийсетина ръце 65/13). Получава се тристранен пот, като флопваме прилично добре овъркарта и 2рия най-добър флъш дроу (за жалост на пеърнат борд), но директно от флопа сме в лоша форма само срещу 77, 88 и 78, а това е само малка част от рейджа за limp/call на рибата. Търна е най-добрата карта за нас, като ни показва че дори сме на нът флъш-а. Шанса рибата да има АА е малък, А7 остава ръка която ни бие и е вероятна. И ето че идва възможно най-безопасната карта на ривъра и той бетва малко над 2/3. В този момент седях и се пулих над статистиките му, но за жалост семпъла е прекалено малък. За 50 ръце обаче агресията му преминава от 14% на флопа към 31% на търна и 48% на ривъра, а понеже все още е възможно да е на по-малък флъш, мисля че кол е най-доброто отиграване. Дискутирахме и пуш, но честно казано мисля че не ми харесва, защото честно казано в тази ситуация очаквам колкото често има ръка която бия, толквоа често да има и ръка която ме бие - все пак това са си 20$ които той хвърля на ривъра :D

П.С. някой друг да има проблеми с поставянето на рибите над определен рейндж? :f_confused: винаги ме объркват
    • silent21
      silent21
      Глобален
      моя грешка :f_frown: не видях, че видях че си започнал с нл50 и помислих, че е нл25 200бб. справяш се доста добре за сега, успех по масите!
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Днес (вече вчера) беше просто ужасен ден. Каквото и да правех губех, дали ще бъде сет овър сет или ще шовна флопа с pair+gutshot+nut flushdraw, всичко беше срещу мен. Не съм гледал нито графика нито кашиера, и не знам точно с колко пари съм се разделил, но съм сигурен че надали бяха малко. Радвам се, че поне се контролирах и не се тилтвах (много), но няма как да не му стане на човек кофти след такъв ден.

В крайна сметка излязох с приятели да поцъкаме билярд и да пием бира, и след като се прибрах и изиграх няколко доти за да мине ефекта от алкохола, си намерих няколко рибешки маси и прибрах 2-3 стака на nl50 :f_cool:

Ето я любимата ми ръка срещу един редовен играч в ръш днеска

Този играч играе 22/22 за 324 ръце и краде 24% SB. 3бета е стандартен за моя начин за игра - поляризиран рейндж в позиция. Той ни 4бетва и за жалост нямаме достатъчно информация за 4бетите му, но сайзинга му е толкова нисък, че според мен е по-добре да го платим, защото съм сигурен че ще мога да го надиграя постфлоп, да го фолдна от ръка като АК, а пък хитна ли ще ми се изплати с овърпеъра си. Изобщо позицията е хубаво нещо :f_p:
      Флопа идва страхотен за мен, хитвам top and bottom. Той бетва 1/2, което е стандартно предполагам и аз радостно го рейзвам, сигурен, че ще ми се изплати с АА/КК, пък и екуитито ни срещу АК с две кари пак е страхотно.
      За това го рейзвам ииииии дааа, това не го бях очаквал :club:

SB ($42.25)
      Hero ($70.94)
      UTG ($25.10)
      UTG+1 ($17.39)
      CO ($27.58)
      BTN ($63.52)

Dealt to Hero 5:spade: 9:spade:

fold, fold, fold, fold, SB raises to $0.75, Hero raises to $2.25, SB raises to $4.75, Hero calls $2.50

FLOP ($9.50) 5:heart: 9:diamond: 7:diamond:
      SB bets $4.50, Hero raises to $14, SB raises to $37.50 (AI), Hero calls $23.50

TURN ($84.50) 5:heart: 9:diamond: 7:diamond: Q:club:

RIVER ($84.50) 5:heart: 9:diamond: 7:diamond: Q:club: 3:heart:

SB shows 8:heart: 6:heart:
      (Pre 44%, Flop 82.2%, Turn 90.9%)

Hero shows 5:spade: 9:spade:
      (Pre 56%, Flop 17.8%, Turn 9.1%)

SB wins $81.50
    • lmfaonelo44
      lmfaonelo44
      Глобален
      Фолд за 4бет-а мисля, че е разумно