Здравейте

• radisto
      radisto
      Бронз
      Здравейте
      Казвам се Радостин и съм на 22 години, целта ми е да изкарвам по някой друг лев от покера :)

Играя покер от 4 месеца, правил съм депозити (2x$12) във fulltilt още в началото, но тогава бях много слаб и бързо ги изгарях. После започнах freeroll-и във unibet, където наистина има много freeroll-и и малко се понаучих. Също гледам много покер предавания.

С вашите 50 долара играх кеш NL2 в everest и ги съкратих на 30, вече много се бях отчаял и направих един sng double up $15 + $1.50 и отново си върнах надеждата, че мога да стана добър играя, ама не на кеш :)

После направих още няколко double up-а и стигнах $56 и изглежда, че вече само това ще играя.

А как стои въпроса с тегленето на парите, ако евентуално ги направя $100, ще мога ли да изтегля $50 или трябва първо да направя депозит?
  • 13 отговора
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравей radisto,

Хубаво е, че си се спрял на един покер формат. Особено в началото е добре да не разделяш вниманието си.

Горещо ти препоръчвам това...

Управление на банката за начинаещи

Успех на масите!

Поздрави,
      Ники
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей Радостин,

На първо място да подчертая важността на статията, която Ники ти е препоръчал - нали не искаш отново да изгориш, както е станало във Full Tilt Poker!

Колкото до изтеглянето на началния капитал и печалбите, важат следните условия:

За да можеш да изтеглиш своите $50 и евентуални печалби, трябва да събереш 1000 Summit Points (точките за лоялност на Everest Poker) в рамките на 90 дни.

Ако не успееш да събереш тази сума, тогава твоите $50 или каквото е останало от тях, ще бъдат взети обратно.

Поздрави,
      Надя
    • radisto
      radisto
      Бронз
      За да можеш да изтеглиш своите $50 и евентуални печалби, трябва да събереш 1000 Summit Points (точките за лоялност на Everest Poker) в рамките на 90 дни.

Ако не успееш да събереш тази сума, тогава твоите $50 или каквото е останало от тях, ще бъдат взети обратно.

Да разбирам ли, че ако след 90 дни имам $60 примерно, еверест ще ми вземе вашите $50 и ще ми остави изкараните $10?
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Да, но само при условие, че не си събрал 1000 Summit Points през тези 90 дни :)
    • radisto
      radisto
      Бронз
      Днес не тръгна добре, но после си върнах парите.

Ще започна да играя само double up $1 + $0.10, може и triple up със същия buy in, че иначе скоро ще изчезнат тези $50.

EDIT: Стигнах $60.

• DessiP
      DessiP
      Бронз
      Привет radisto, :(

Понеже мисля, че не си чел където трябва, аз сега ще ти покажа нещо:

Какво представлява управлението на банката (bankroll management)?

Благодарение на увеличението на броя онлайн покер зали се появи един съвсем нов вид покер играч. Най-често това са млади хора от най-различни краища на света, които се появяват отникъде, само за да изминат пътя от най-ниските лимити до върха за нула време. Тези феноменални играчи успяха да стигнат само за 2 или 3 години до онова, за което преди на останалите играчи им трябваше половин живот.

Възможността за кариера, която онлайн покерът предлага заради постоянната си достъпност, в същото време поставя пред играчите и цяла една съвкупност от изисквания. Ако искаш да напреднеш в света на онлайн покера е нужно не само да си добър играч - ти трябва да бъдеш още и добър мениджър на самия себе си.
      На бай-ин-ът (buy-in) за турнирите трябва да се гледа като на инвестиция, така сякаш търгуваш на стоковата борса. Купуваш само ако ти е обещана възвръщаемост на направената инвестиция, и ако рискът е ограничен в разумни граници. В покера това се постига чрез управление на банката.

Управлението на банката ще ти помогне да разбереш колко от наличните ти пари в покер банката можеш да инвестираш в един турнир, за да откриеш баланса между желанията ти ....

* ... да направиш значителен прогрес и да получиш добра печалба в случай на успех
      * ... да се предпазиш от падане твърде много надолу и от загубата на големи части от покер банката ти в случай на загуба

Банката ти е твоят актив, който трябва да инвестираш разумно, за да продължаваш напред. Съвсем естествено е да искаш големи печалби, когато печелиш, но ако губиш, не искаш да загубиш твърде много. Това може да бъде постигнато, като следваш правилото за "2-та процента".
      Никога не харчи повече от 2% от наличните в сметката си пари за един Sit & Go турнир (без да се брои рейка/входната такса).

Тези 2% ще получиш, ако разделиш наличните си средства на 50. Дори и да ти звучи малко пресилено, все пак такава защита е наистина наобходима.

Какво всъщност представлява рейкът, за който говорим? Твоят бай-ин за турнира почти винаги представлява част от наградния фонд (prize pool) и таксата за покер залата, която наричаме рейк или входна такса (entry fee). Ако таксата за участие в турнир е обявена като $1+$0.15, това означава, че $1 от твоя бай-ин ще отиде за наградния фонд, а покер залата ще задържи $0.15 за себе си. Първата цифра е важна за твоето управление на банката: можеш да играеш в този турнир, само ако имаш 50 пъти неговия бай-ин ($50 в този случай).

Моля те да прочетеш това и сам да си помогнеш да станеш един наистина печеливш играч! :)

Поздрави,
      Деси
    • radisto
      radisto
      Бронз
      Ето най-накрая и аз да се похваля с нещо, не е много, но като за мен е добре.
      Chip and a Chair $1 + $0, 228 човека, завърших пети за $17. Последната ръка двама фолд, аз шорт стак на бутона с K9s, чудех се ол ин или рейз и при евентуален рирейз - фолд, но реших, че ръката става, пък и с ол ин имам по-голям шанс да събера блайндовете. ГБ плати и извади ATo, с което ме би. 4 часа игра...
      $17 все пак не са малко, 1/3 от първоначалните $50!
      Също и се класирах от безплатен сателит за $2,500 Bankroll Builder в неделя.
      Ако има нещо друго за хванеле, ще пиша :)

EDIT: Днеска пак на Chip and a Chair $1 + $0 завърших осми от 133 и взех $4, което за 3 часа игра е малко.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хубава новина, radisto! Желая ти успех утре!

Поздрави,
      Деси
    • SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      Браво, успех в турнирите.
    • radisto
      radisto
      Бронз
      На този турнир нищо.
      Първо T4o ми би AA, после трябваше да удвоявам и реших, че AKs е добре, но попаднах на AA и изгубих.
      Другата неделя пак :)
    • SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      На всеки се случва, нека да имаш по-голям късмет другата неделя.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей radisto,

Нищо, и другата неделя е ден, както сам казваш. Хубаво е, че не губиш мотивация, така че ще очакваме още страхотни новини от теб!

Поздрави,
      Деси
    • rivcata
      rivcata
      Бронз
      Много успехи!