Честит празник на всички българи!

• 9 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ден като всеки друг, отивам да измия колата... :D
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ moodkiller,

А можеше да я запалиш и да отидеш до Пловдив да почетеш града, в който е подписано. :( Ти не си ли почиваш днес. Нали е почивен ден, как ден като всеки друг?

Поздрави,
      Деси
    • twinster
      twinster
      Бронз
      ми събрахме се малка компания,скромно,но в тая криза...че този месец много съм "вътре" много зех да пуша по 2-3 кутий...и рожденни дни.
      Събрахме се ей така понеже има повод (то и без повод пак де) но по принцип не е кой знае какъв празник,обикновено бачкам днес.Предишни години не сме го празнували,а и почето хора.Но ние Българите сме неуважителни,хората в другите страни колкото и малко празници да имат колкото и незначителни да са винаги се отбелязват със голямо събиране на цялата фамилия...а тук...както и да е,беше добре.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @ twinster,

Важното е, че ти си празнувал. :)

Аз живея в Испания (по-скоро Андалусия, това е друга държава според мен) и мисля, че от тях трябва да се научим как се празнува, то не е фиеста и чудо, ама повод да има. После идва и периодът на голямото затишие, тук няколко дни празнуване и последния ден за цели 24 часа няма и една мравка на улицата, всички са в реанимация. :s_cool:

Дано някой друг се похвали с шумно парти, а и заря? :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз

В Пловдив ще има тържествена програма и заря. Ето част от програмата:

18.00 ч. Концерт на Биг Бенд "Пловдив" и солисти - пл. "Ст. Стамболов"

19.00 ч. Възстановка на събитията от 6 септември 1885 г. от Комитет "Родолюбие" -
      пл. "Джумаята"

19.30 ч. "Равнис по капитаните!" - "Източнорумелийската милиция и българското Съединение" - изложба на Национален военноисторически музей - София, Регионален исторически музей - Пловдив и Исторически музей "Искра" - Казанлък -
      зала "Съединение"

20.30 ч. ТЪРЖЕСТВЕНА ЗАРЯ-ПРОВЕРКА - пл. "Съединение"

Източник: http://news.plovdiv24.bg
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хей Станислав,

Аз очаквах някой от Пловдив да каже нещо, ама не очаквах да е някой пловдивчанин от Испания. :s_p:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      @DesiiP, ами на мен от половин година и повече всеки ден ми е почивен, затова - както всеки друг. :D
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Днес определено е ден за празнуване-самият факт,че на този ден е подписано съединението на България е достатъчен да ме зареди с положителни емоции,а като прибавя и факта,че днес майка ми има рожден ден.......само да не бях нощна смяна
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Даа и аз бях на рожден ден,на една приятелка бахти купона спретнахме :D