Блогът на овчарчето Калитко...

• ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Еми и аз реших да си направя блог.
      Нека се представя, казвам се Камен и съм на 27 години родом от София.
      Работя в сферата на ИТ ( на разнообразни длъжности :) ), и от около 1 година обръщам по малко внимание и на любимата игра.
      Започнах с игра на FL, но бързо преминах на NL формат, където и фалирах :)
      За съжеление моите сесии не са хич успешни последно време (я да си призная, май като цяло не са добре, щом фалирах :) ).
      Профуках капитала от pokerstrategy, и изглежда ще трябва да градя банката си сам. Очевдно е време за freerolls, които да ме научат на малко дисциплина.

Преди да започнете да питате ще кажа НЕ не спазвам стриктно СМС или СГС и това е мой избор :)
      Взимам под внимание всичко написано в тях, както и съветите,които давате, но винаги разчитам на своята преценка и интуиция. В голяма част от случаите за съжеление получавам няколко бед бийт-а, тилтвам се и нататък е позната картинка.
      Очевидно без много самоконтрол резултатите не са добри, но се надявам да се подобрят (Оптимист съм така да се каже).

След няколко успешни freerolls, малко игра на FL със останалите ми стотинки,малко Rush Poker във FTP, както и приятен rake back, успях да натрупам банка от 13$ (Ако това може да се нарече банка).
      Вчера играх СНГ във FTP, и за радост успях да се класирам за "The Big Little Tournament (100к $ гарантирани)".
      Турнира е след 5 дни, обещавам да пиша (ако има за какво).

Поздрави.
  • 21 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей ksharlandjiev,

Поздравления за стартирания блог!

Иначе за загубата на началния капитал от $50 - хубавата новина е в PokerStrategy.com има месечни фрийроли във Full Tilt за по $5000.

Няма лошо да се вярваш на интуицията си, но е хубаво от време да на време да си самоанализираш сесиите и да търсиш често повтарящи се грешки в играта си.

Ползваш ли някакъв софтуер за статистика ... Elephant например?

Станислав
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Здравей Станиславе.

Благодаря за полезната информация отностно безплатните турнири на pokerstrategy, ще се възползвам! :s_biggrin:
      Софтуер ползвах временно "Trial version" на PokerTracker, тъй като единствено той работеше наред с MacBook-а ми :f_frown: Хареса ми, но аз играя на много ниски лимити, и не съм сигурен че ми дава особено предимство там.
      За съжеление все още са кът софтуерите за MacOS, а до колкото знам (бях питал) Elephant не поддържа OSX.
      Би било чудесно ако се "Port-не", което едвали ще е проблем имайки в предвид че е писан (ако не ме лъже паметта) на Java? :)
      Като се замисля, твърде в начален стадий съм за да инвестирам пари в софтуер, може би ако ги спечеля по масите, ще помисля над този въпрос.

Отностно самоанализа на сесиите.... нямам такъв навик, найстина е добра идея да започна да го правя. Надявам се и вие да помагате чат-пат с някой и друг анализ и съвет,а аз обещавам да пускам в блога по интересните си ръце.
      Поздрави,
      Камен
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      След кратка покер сесия днес на rush Poker, реших да спра... общо загубени 4$.
      Ето и най - злощастната ръка:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO:
      $2.37
      BU (Hero):
      $2.15
      SB:
      $4.44
      BB:
      $12.17
      UTG1:
      $14.36
      UTG2:
      $3.95
      MP1:
      $4.12
      MP2:
      $3.10
      MP3:
      $5.13

Preflop: Hero is BU with 9, 9.
      6 folds, Hero raises to $0.15, SB calls $0.13, BB calls $0.10.

Flop: ($0.45) 2, T, J (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.20, SB calls $0.20, BB calls $0.20.

Turn: ($1.05) 9 (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $0.55, SB folds, BB calls $0.55.

River: ($2.15) 6 (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.20, BB calls $1.20.

Final Pot: $4.55.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, nines(9 9).
      BB shows three of a kind, jacks(J J).

BB wins with three of a kind, jacks(J J).

--
      Незнам какво ще кажат другите, за мен ръката бе изиграна правилно. Не Push-нах на Търн-а само за да trap-на опонента, за съжеление той извади по - голям сет, което наистина ме учуди, при положение че прави check-call до show dawn.
      Какво да се прави, за мое най-голямо съжеление, точно когато съм с малка банка тогава ще се случи :)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей!

Поздравления за блога. До колкото си спомням, с теб бяхме играли в турнира на българската общност ХУ на първия рунд.

Относно ръката:
      Не бих направил продължаващ залог. Играем срещу двама опоненти и бордът удря доста добре техните колинг рейнджове.

По-голям залог на търна. Изправени сме срещу двама опоненти и имаме сет на борд пълен с дроус. Плюс това картата на търна е такава, че прави доста два чифта ръце, чифт + дроу, с които опонентът най-малкото ще колне, а често и ще рейзне.

По-голям залог на ривъра. Тук най-често ще държиш най-добрата ръка и искаш да извлечеш максимална стойност.
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Здрасти Здрасти :)
      Да помня че направихме един хубав мач на турнира :) Как си ти, върви ли играта.
      Първо искам да благодаря за анализа, но по пътя на логиката още на флопа имаме дроус, имайки в предвид че държа инициативата от бутона, и "уж" правя опит за кражба на блиндовете, ми се стори нормално да направя продължаващ залог. Имай в предвид, че на този формат на игра (Rush Poker), много често играчите колват префлоп, след което фолдват на флопа при cbet, това ми ности някоя и друга стотинка, естествено ако играча колне, 3бет-не или покаже по какъвто и да е начин сила, аз съм чек-фолд ако ръката ми не се подобри. В този случай обаче тя наистина се подобри, и въпреки флъш дроус, които излязоха, сметнах за необходимо да направя достатъчно скъп ривъра, така че човек да помисли преди да кол-не.
      Ейй.. ама наистина се радвам, че има кой да погледне в блога :)

ПС: според мен ако не бях направил продължаващ залог, с голяма вероятност щаха да сметнат че съм правил опти за кражба и да ме рейзнат, което на този борд както отбеляза често ще са ударили и съм сигурен фолд.
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Мдааам, ето един очевиден пример как НЕ трябва да се играе :)
      Въпреки че бях сигурен, че държи 10 в "ръкава си", реших да колна до шоудаун и да го видя...
      Повтарям, това е пример как НЕ трябва да играя :)
      Малко и за действията ми:
      Понеже бях 99% сигурен, че младежа държи 10 (Q10s, K10s, A10) реших че няма да е зле да го trap-на, и просто колнах залога му. При такъв търн а в последствие и ривър, вече бях 101% сигурен че съм назад, тъй като излизаха голям брой ръце които ме бият: Сет, Флъш.
      Все пак може би имах и скрити надежди, човека да е с АК или по - малък чифт от 10 (Риби не липсват), но уви в този случай бях абсолютно прав.
      В други формати на игра, това би ми донесло някаква полезна информация, но не и в ръш покер, защото едвали ще се срещнем отново...

ПС: след малко обмисляне на ръката си, смятам, че има нещо вярно в действията ми (Поне на флопа). Ако бях пуш-нал още флопа, опонента ми вероятно щеше да колне, все пак top pair+top kicker доста често е кол.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $8.90
      SB:
      $5.90
      BB (Hero):
      $2.38
      UTG1:
      $2.13
      UTG2:
      $5.39
      MP1:
      $1.76
      MP2:
      $7.81
      MP3:
      $2.27
      CO:
      $3.13

Preflop: Hero is BB with 7, 4.
      7 folds, SB calls $0.03, Hero checks.

Flop: ($0.1) 4, T, 7 (2 players)
      SB bets $0.10, Hero calls $0.10.

Turn: ($0.3) T (2 players)
      SB bets $0.20, Hero calls $0.20.

River: ($0.7) 6 (2 players)
      SB bets $0.30, Hero calls $0.30.

Final Pot: $1.3.
      Results follow:

SB shows three of a kind, tens(A T).
      Hero shows two pairs, tens and sevens(7 4).

SB wins with three of a kind, tens(A T).
    • pitslz
      pitslz
      Бронз
      рейз на флопа с 2 та ниски чифта 85% от случйте ;)
      Успех по масите :)

Депозирай пари и играй СНГ.

Аз като сравнително успешен играч на СНГ, сега тепърва почвам да схващам кеша, т.е. почеливши отигравания в кеша.

Със $90 можеш да играеш $3 МТТ снг 90 човека.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей ksharlandjiev,

Мислил ли си да се включиш в текущото състезание за най-добър покер блог? Има интересни награди :-), а за да се включиш просто трябва да отговориш в темата.

Между другото, щом ползваш MacOS защо не използваш някакъв софтуер, който да ти позволява да стартираш Windows приложения... например http://www.vmware.com/products/fusion/ ?

Поздрави,
      Станислав
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Здрасти Станиславе!
      Радвам се, че се отбиваш от време на време в блога ми :)
      С vmware мога да си инсталирам виртуален уиндоус, и да играя през него, но за мен това е като да сипеш бензин 92 на ферари :)
      Някой ден ще си купя покер тракера примерно и ще го ползвам под мак ос-а, но както споменах, според мен е още рано да го ползвам и мисля, че ще ме обърква.
      За ръцете ми нищо не спомена? :)
      Отностно състезанието за блога, мисля че има къде къде по - интересни от моя, няма да имам шанс :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Preflop: Hero is BB with 7, 4.

Проблемът в ръката не е че си колнал на ривъра.

Задължителено е трябвало да рейзнеш на флопа. Особено на тези лимити трябва повече агресия и да си играеш ръката. Недей да слоуплеваш и да правиш други трикови отигравания - щом имаш потенциално най-силната ръка рейзваш 4х залога на опонента и това е.

За да спечелиш или трябва да имаш по-силни карти или да накараш опонентите да фолднат. Когато колваш нямаш fold вероятност, затова и стратегиите при нас много често казват - рейз или фолд.

Относно първата ръка - залога на флопа е спорен, но аз също бих заложил дори малко повече заради 2-мата опонента. Причината е, че на Rush Poker опонентите обикновено влизат с AJ+... тоест с асо... и ако не ударят на флопа са склонни да фолдват лесно. В случая на флопа няма Асо, поп или дама, тоест има възможност опонентите ти да са пропуснали.

Освен спорния залог на флопа, аз лично не виждам други проблеми в отиграването ти... просто е лудост, че твоя опонент не те е рейзнал с тези три валета :-)
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Благодаря за съветите, ще ги обмисля добре и ще ги имам в предвид при следващи отигравания :)

След като ме "светна" за турнира на PokerStrategy.com за 5к във FTP, и прочетох новината, че турнира ще се играе всяка последна неделя на месеца, ми хрумна една добра идея.

Направих си гугъл календар в който започнах да отбелязвам интересни freerolls, които искам да играя. Заедно със синхронизацията, която имам на телефона си това е един добър начин да си направиш график на турнири в които да участваш. Питам се дали и някой друг се е сетил за подобно нещо. А защо пък да не направим един общ календар на хора, които искат да играят определени турнири и да "share"-ваме информация... по този начин можем да направим една малка база данни с предстоящи турнири за които чичко гугъл или телефона ти да ти напомня, когато наближат :)

Ако има някой, който е отворен към идеята, нека пише аз ще споделя моя покер календар с права за редактиране, така че да може да се добавят събития :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей ksharlandjiev,

Най-добри покер съвети можеш да получиш от форумите за анализ на ръце. Там анализаторите са доказано опитни и печеливши покер играчи и ще ти дадат по-професионален съвет и анализ на играта ти.

Не се колебай да постваш ръце или да четеш текущо анализираните. И в двата случая ще ти е полезно за подобряване на твоята игра.

Относно календара - добра идея. Най-важното е, че вечи си започнал да ползваш Google Calendar за себе си...

Поздрави,
      Станислав
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здавей.

В отговор на въпроса ти, моята игра върви добре, но уви цяло лято почти не съм играл и сега мисля да започвам в Онгейм.

Относно ръката:

Винаги се купувай до 100 ББ!

Рейз на флопа! 2 най-ниски чифта е силна ръка, но всяка карта е потенциална опасност ръката ти да се превърне в губеща. Като добавим факта, че бордът е с изключително много дроус рейз е единственото правилно решение. На това ще се намерят играчи, които да те колдауннат дори с втори чифт.

На търна картата никак не е добра за теб. Все още си напред срещу дроуовете на опонента - ако мислиш, че той би заложил два пъти с дроу можеш да колнеш. Но лично мое мнение е да не се заиграваш в проблемни ситуации, особено в ръш, и да изчакаш ръка, с която да се стакнеш.

На ривъра имаш лесен фолд. Тук просто биеш някакъв луд блъф. А забележи, че опонентът ти залага, въпреки, че картата на ривъра завършва много дроус.
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Принципно съм съгласен с Вас отностно ръката с двата чифта.
      Отностно 100бб бай ин, в случая на ръш покер не съм съгласен, по скоро тук взимам елементи от СМС купувайки се с минимален стак и играейки tight агресивно.
      Първоначално публикувано от kymupa
      Здавей.

В отговор на въпроса ти, моята игра върви добре, но уви цяло лято почти не съм играл и сега мисля да започвам в Онгейм.

Относно ръката:

Винаги се купувай до 100 ББ!

Рейз на флопа! 2 най-ниски чифта е силна ръка, но всяка карта е потенциална опасност ръката ти да се превърне в губеща. Като добавим факта, че бордът е с изключително много дроус рейз е единственото правилно решение. На това ще се намерят играчи, които да те колдауннат дори с втори чифт.

На търна картата никак не е добра за теб. Все още си напред срещу дроуовете на опонента - ако мислиш, че той би заложил два пъти с дроу можеш да колнеш. Но лично мое мнение е да не се заиграваш в проблемни ситуации, особено в ръш, и да изчакаш ръка, с която да се стакнеш.

На ривъра имаш лесен фолд. Тук просто биеш някакъв луд блъф. А забележи, че опонентът ти залага, въпреки, че картата на ривъра завършва много дроус.
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Преди малко получих прекрасна новина. Не е свързана с покер но след като това е блога ми ще пиша в него каквото си искам:-)
      Заминавам в командировка.... Амстердам Бейби!
      Мисля да изкарам разбиващо :) Много се кефя, защото това е страна която е може би №1 в списъка за посещение :)
      Чудя се, дали има някой от БГ общността, който да живее там и да иска да ме разведе? :s_biggrin:
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      В Амстердам беше СУПЕР!!!! Единствен по рода си :)
      За съжеление се наложи да пропусна вчерашния 5к турнир от PokerStrategy.com, но какво да се прави...
      Междувременно днес поиграх малко Ръш покер и банката ми нарасна на 17$ :s_cool: Мале колко съм богат :)
      Хм, като се замисля стратегията на малкия стак дава добри резултати в Ръш покера...
      1. Винаги имаш 9 играча (фул ринг)
      2. Играеш много ръце за час, т.е не трябва да имаш железни нерви да изчакаш добра ръка.
      3. От време на време ако и пооткраднеш някой блинд...
      Май Май ще прокопсам :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей! Как играеш СМС в ФТП? Колко големи блинда е минималният бай ин?
    • ksharlandjiev
      ksharlandjiev
      Бронз
      Здрасти, играя на 0.02/0.05 като минималния buy in е 2$ = 40бб.
      Играеш стандартно, ако паднеш под 1.5 rebuy, качиш ли над 2.5 ставаш и сядаш отново с 2$
      останалото е ясно надявам се :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Аз се пробвах с 3$ на НЛ10 (залата не позволяваше разбира се) и не ми провървя. Дано имаш късмет, защото така стратегията е неефективна и ако изпаднеш в даунсуинг ще е много болезнен за банката ти.

П.с. Ако успееш да качиш до злато има нова стратегия на средният стак. Лошото е, че е в златните статии, за напреднали. ;)
    • 1
    • 2