Това не е началото, нито е краят.

• bakela
      bakela
      Бронз
      Shuffle up and deal!

За мен: Казвам се Стоил на 22 г. от Бургас. Студент съм трети курс Индустриален мениджмънт. Вече четвърта година работя като администратор в Слънчев Бряг, харесва ми че така срещам хора от целия свят.

Как попаднах тук? Играя сериозно покер около година с помощта на покерстратежи. Преди това си нямах и на идея как мога да подобря играта си. Играех безплатни турнири и спечеленото изчезваше моментално.
      Интересно е как попаднах в това общество. Четяйки форума на друг покер сайт попаднах на коментар от kukkiwonbg. Следващия коментар беше, че това е един от най-добрите покер играчи в България ( без да се възгордяваме моля :tongue: ).Стана ми интересно потърсих в google и ето ме тук.

Покер: До сега играх почти изцяло ФЛ и СМС. Подобрих много играта си и съм доволен от постигнатото. Въпреки, че ми харесва ФЛ ще премина към СГС. Там рибата е много повече. Играх съвсем малко фул ринг, прочетох също така бронзовите статии.

Ще си поставям цели. Някои за определено време, други безсрочни. Някои свързани с покер някои не.

Да препрочета бронзовите статии и да се прехвърля на среброто.
        Да изиграя и анализирам добър брой ръце на НЛ10 преди да премина на по-висок лимит.
        Да се науча да подържам блога си с приятен изглед, с стойностно съдържание и умерена дължина за да го чете някой все пак. Тук очаквам вашите съвети. Как да си оформям чисто технически постовете, стила на писане и подобни.
        Да се справя с ниво дебютант на самоучителя ми по немски. 80% свършено

Ще поддържам блога си седмично, а когато приключи летния сезон по-често. Следващия пост ще е малко по-дълъг с графики и коментар към някои интересни ръце.

Успех в състезанието за най-добър блог на всички!

BR: Everest Poker - 73 BI NL10
  • 11 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Еми добре си дошъл тогава :f_pleased:

Успех с блога и най-вече с играта :s_love:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Интересно, че не си попаднал тук, чрез някой от спамовете на @ki4uka :D Той пък е най-успешният промоутър.

А след тази четка за @kukki съм сигурен, че ще ти следи с интерес блога. =)

Честит блог от мен и след година high stakes ;)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Хайде, честито за блога и от мен и успехи в НЛ-то! :)
    • jinxinks
      jinxinks
      Бронз
      Здрасти и от мен! Стилът на блога ти ми допада много - хем е лек, хем е информативен. Надявам се, че ще го видя в развитие!

Първоначално публикувано от bakela
      Да се справя с ниво дебютант на самоучителя ми по немски. 80% свършено
      Поздравления за 80-те процента! И аз се боря в момента с този безобразен език, но започвам да му схващам логиката и като че ли не ми се струва толкова труден. Ich drücke dir die Daumen! :f_thumbsup:
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Внимание! На микро лимитите е пълно с риба!

Време е да покажа как се развиват първите няколко ръце на НЛ10.
      Ето я и графиката.

Uploaded with ImageShack.us

Не съм не доволен от играта си, но правя доста глупави грешки. Ето няколко примера:

Known players:
      Position:
      Stack
      UTG:
      $8,95
      Hero:
      $10,58

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.87 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP1 with T:diamond: , T:club:
      UTG raises to $0,35, 2 folds, Hero calls $0,35, 6 folds.

Flop: ($0,85) A:heart: , A:diamond: , A:club: (2 players)
      UTG bets $0,85, Hero calls $0,85.

Turn: ($2,55) J:diamond: (2 players)
      UTG bets $2,55, Hero calls $2,55.

River: ($7,65) 7:spade: (2 players)
      UTG bets $5,20 (All-In), Hero raises to $6,83 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $18,05
      Срещу неговия рейндж беше много глупаво да заложа цял стак. Ужасно отиграване от моя страна.

Друго лошо отиграване е това:

Known players:
      Position:
      Stack
      UTG:
      $12,24
      Hero:
      $9,67

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is UTG1 with A:diamond: , K:spade:
      UTG raises to $0,35, Hero raises to $1,05, 8 folds, UTG calls $0,70.

Flop: ($2,25) 8:heart: , Q:diamond: , 7:spade: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1,50, UTG calls $1,50.

Turn: ($5,25) A:heart: (2 players)
      UTG bets $2,20, Hero raises to $7,12 (All-In), UTG calls $4,92.

River: ($19,49) 5:spade: (2 players)

Final Pot: $19,49

Защо направих пуш в тази ситуация. Има ли по-слаба ръка, която би ми платила?
      В момента играя средно 5-6 маси. Може би е по-добре да ги намаля на три за да съм по концентриран и да се замислям повече преди да действам.

Кажете какво мислите за следващата ръка. Чек/рейзнах флопа, защото дори и да ми плати имам доста добро equity (поне така мисля) и съм склонен да вляза all in още на флопа. На търна не искам да залагам повече, но ми дават много добра цена. На ривъра имам почти the nuts, размера на залога добре ли е?

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $10,00
      MP1:
      $7,74

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (8 handed)

Preflop: Hero is BB with 8:diamond: , 7:heart:
      UTG2 folds, MP1 calls $0,10, 5 folds, Hero checks.

Flop: ($0,25) 9:club: , 7:club: , 6:heart: (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0,10, Hero raises to $0,55, MP1 calls $0,45.

Turn: ($1,35) A:heart: (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0,30, Hero calls $0,30.

River: ($1,95) 5:spade: (2 players)
      Hero bets $1,95, MP1 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $1,95

Не съм се занимвал много с покер и напредъка е символичен:
      Да изиграя и анализирам добър брой ръце на НЛ10 преди да премина на по-висок лимит. (1000/????)
      Да се науча да подържам блога си с приятен изглед, с стойностно съдържание и умерена дължина за да го чете някой все пак. Тук очаквам вашите съвети. Как да си оформям чисто технически постовете, стила на писане и подобни. Изглежда ми ок.
      Да се справя с ниво дебютант на самоучителя ми по немски. 81% свършено

BR:Everest poker 73 BI NL10

P.S.:
      @kukki Да ти се връща пожеланието!
      @moodkiller Надявам се да се срещнем там.
      @niksy Намаля ти конкуренцията :f_p:
      @jinxinks Danke dir! На работа ме накараха да превеждам не го пожелавам на никой дебютант ...
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей bakela,

Много добре започна с блога, а не си го обновявал от толкова време! Надявам се, че всичко е наред при теб?!

Поздрави,
      Станислав
    • bakela
      bakela
      Бронз
      I have overslept once more

Измина цял месец от последния ми пост и нищо не се развива с достатъчно добри темпове. Започнах отново лекции в университета и за моя радост този семестър имаме много по-интересни дисциплини с добри преподаватели. Също така търся възможности за курсове по немски, но са доста скъпи и трудно се събират групи. Възможно е да се опитам да се самообучавам и да взема сертификат от Goethe Institut в София, което си е голямо предизвикателство за мен.

За покера: Продължавам да правя глупавата грешка да влизам all in на флопа с топ пеър. Ако ще го правя трябва да имам доста добри аргументи за това. Също така качих лимита на НЛ25 и има учудващо много риби.

Ето я и графиката за октомври:

Целите:
      Ново!Да прочета сребърните статии. 5/36
      Да изиграя и анализирам добър брой ръце на НЛ10 преди да премина на по-висок лимит. Изиграх 2500, не са много, но имам доста изиграни на ФЛ. На НЛ25 ще се задържа доста по-дълго.
      Да се справя с ниво дебютант на самоучителя ми по немски. 93% свършено Почти успях. Най-много ме забавя ученето на думи.
      Ново! Да публикувам повече ръце за анализ.

BR: Everest poker 31 BI NL25

Това е за сега от мен. Утре съм на банкет за края на летния сезон. Този път никакво влизане в басейна!!!!

@StanislavI Всичко е много добре. А при теб как е?
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здрасти,
      Готин блог! Видях, че се колебаеш за курс по немски. Има една програма "Аз мога" (повече инфо - google), ако си на тудов договор имаш право да участваш и да получиш ваучер на стойност 700лв., който можеш да използваш само за езикови курсове. Аз лично съм много доволен.
      Поздрави,
      Марто.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей bakela,

Радвам се, че съживи блога си! При мен всичко е тип топ. Две седмици бях в отпуска и успях да си почина. От сряда обратно на работа.

Иначе и аз качих лимита на NL20 в Cake и наистина има много риби... но внимавай, защото чат пат има и добри играчи особено вечер... Вече подбора на маси става много по-важен.

Успех по покер масите! ... и с немския :-)

Станислав
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от solarispoker
      Здрасти,
      Готин блог! Видях, че се колебаеш за курс по немски. Има една програма "Аз мога" (повече инфо - google), ако си на тудов договор имаш право да участваш и да получиш ваучер на стойност 700лв., който можеш да използваш само за езикови курсове. Аз лично съм много доволен.
      Поздрави,
      Марто.
      +1 за програмата, и аз съм в кюпа - започнах миналата седмица и съм доволен :)
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Too little ...

Време е да пиша какво постигнах за последните 5 дена и как се движа с целите ми. Определено не е ужасно, но не мога да отделям достатъчно време за покер! Ако добре структурирам деня си ще мога най-вече да "уча" много повече покер. Затова и този път ще съм кратък.
      Ето я и графиката за октомври (не знам как да ви покажа само развитието спрямо предната):

Изиграх достатъчно ръце за да има какво да анализирам. Има и някои интересни ръце които ще постна в форума.

Целите:
      Да прочета сребърните статии. 6/36 Ще наблегна над това следващите дни.
      Да се справя с ниво дебютант на самоучителя ми по немски. 93%
      Да публикувам повече ръце за анализ.

BR: Everest poker 31 BI NL25

На банкета беше много яко :) )) Колегите ми са страхотни! За съжаление ниско качествения алкохол имаше трайни последици. Избил съм поне няколко милиона мозъчни клетки :(

Благодаря, че следите блога ми и за съветите!

@solarispoker За съжаление трябва да съм на трудов договор някъде. Дори и тогава мога да получа ваучер чак след нова година...
      @StanislavI Има и добри играчи определено, попадам постоянно в ситуации в които не съм сигурен коя е най-добрата линия. Затова ще наблегна на теорията. Успех и на теб с покера и на работа! ;-)
      @niksy79 Какъв курс? Някой балкански език? Университета не ти ли е достатъчен?? :f_p: