Голям проблем.

• twinster
      twinster
      Бронз
      Играя карти от доста време-покер от около 1 година.И една вечер се бяхме събрали с приятели,и видях синът ми да ни гледа открехнал вратата от кухнята,казах му да дойде седна до мен и ме гледаше,казвах му това-онова,но тогава не беше заинтересован.След около седмица отидох в стаята му и видях,че си беше купил книга за покер (някаква на англ. ез.) попитах го....и той каза,че искал да се научи да играе,какво да го правя пуснах му софт. на фул тилт. и му дадох да играе на плей мъни,тогава грам понятие си немаше,след време пак го видях на лаптопа си четеше в нета,сила на ръце и още разни материяли за покер.И вчера бяхме за риба и ми сподели,че искал да играе покер.Не му отговорих нищо,просто смених темата,и от тогава ме човърка как да постъпя ? вие как бихте постъпили ? мразя да му забранявам,защото така се "очуждава" от мен,а аз не искам това.

Знам,че аз съм виновен че му показах как играем,знам че трябваше да го изпратя в леглото,но не ме упрекваите.Знам,но вече е късно.
  • 13 отговора
    • ivanfsg
      ivanfsg
      Бронз
      направете уговорка, дай му 50$ и му кажи ако ги загуби да обещае, че няма да играе повече. Според мен това е най-добре
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Ако има 18 му помагай за бонуса и да започва!
      С дъщерята започнахме заедно с фрее роли и вече ме надмина...
      Покера е добра школа за живота. Преди да започне да си вади собствени парици - всеки ден дай пари затова, дай за онова...
      А сега цепи стотинката, като знае с каква пот се вадят ;(
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Преди да ти отговоря, кажи на колко е години. От това ще зависи отговорът ми :)
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от Nadia
      Преди да ти отговоря, кажи на колко е години. От това ще зависи отговорът ми :)

малък е...затова и аз се чудя.Зимата прави 16 +
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от ivanfsg
      направете уговорка, дай му 50$ и му кажи ако ги загуби да обещае, че няма да играе повече. Според мен това е най-добре

Той и да му ги дам нема да иска,защото за сега зубри само на теория.
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Забравих да спомена,че е хазартен тип,с приятели играят свара :D хвали ми се с добри печалби,играят и реми (пак на пари) и еврофутбол играеш но му казах няколко думи и ме разбра и спря.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Според мен не е добра идея да започва да играе от сега, дори и само с виртуални пари. Няма да разбереш кога ще "вземе назаем" личната ти карта, за да се регистрира от твое име в някоя покер зала.

Едва ли би му навредило да чете книги, стига да не се изкушава да приложи прочетеното на практика.

Поздрави,
      Надя
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Първоначално публикувано от Nadia
      Според мен не е добра идея да започва да играе от сега, дори и само с виртуални пари. Няма да разбереш кога ще "вземе назаем" личната ти карта, за да се регистрира от твое име в някоя покер зала.

Едва ли би му навредило да чете книги, стига да не се изкушава да приложи прочетеното на практика.

Поздрави,
      Надя
      Никога няма да вземе моя вещ без да ме попита,било то пари,лична карта или каквото и да било.
    • twinster
      twinster
      Бронз
      Ще поговоря с него да почака още малко...
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей.

Като човек, който до скоро е бил на тези години и човек, който често контактува с 16 годишни (повечето ми братовчеди са на по толкова) мисля, че мога да ти дам съвет.

По принцип човек (особено в тази възраст), когато му забраниш нещо то става негова фикс идея. Със забрана няма да успееш да спреш интереса му. Трябва да му дадеш да опита и да види сам.

Фактът, че се опитва да прочете нещо за играта е похвален. Повечето на неговата възраст дори незнаят правилата и вкарват дневните си пари, дори и повече. Гледам ги всеки ден пред блока.

Тук е въпросът ти какво мислиш за играта. Мисля, че като член на Покерстратеджи от доста време си се уверил, че играта не е само късмет, а се изискват умения. Ако синът ти е интелигентен (не вярвам някой да каже, че детето му е глупаво, но е хубаво да погледнеш обективно) можеш да му обясниш как стоят нещата. Хубаво е детето да види, че ти като възрастен не заставаш зад тезата, че щом покерът и рулетката могат да се играят на едно и също място значи покерът е лош. Хубаво е детето да види, че може да разчита на теб и че му вярваш, защото хазартът не е шега работа. В мен преди време никой не повярва и трябваше да играя скришом.

Така че, моето мнение е, че трябва да му позволиш. Разбира се, трябва да му поставиш условия:
      Да се развива като покер играч, а не като комарджия. Играта на свара е по-скоро игра на съзнанията и на това, на кой му стиска повече.
      Идеята с $50-те долара е добра.
      Всяка седмица да наблюдаваш графиките му и поведението му към играта.

Постави му тези условия и му кажи, че може да играе, ако ги спазва. Ако не ги спазва няма да толерираш това, че играе и ще вземеш по-сериозни мерки.
    • twinster
      twinster
      Бронз
      И аз съм на това мнение,никога не му забранявам нещо защото както казах по-горе става "студен" към мен,само му налагам някакви граници.Играят свара защото аверчетата му не могат да играят друго.
      Не че искам да се хваля но е умно момче по Математика,БЕЛ,История,География под 5 не е имал.
      нито пие,нито пуши (не съм му забранявал,казъл съм му,че няма смисъл)

Това за 50$ ще изчакам още поне 1 месец да понаучи малко и ще видим как ще се справи на плей мъни (въпреки че там е пълно с утаики) ииии тогава ще реше дали да му дам да играе на реални пари.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Друг вариант е да му дадеш парите "на заем". Имам в предвид това:

Даваш му $50 долара, с които може да играе. Ако ги загуби, трябва да ги възвърне, под някаква форма - труд например.

Целта е той да има стимул да играе правилно и разумно и да гледа на покера като мисловен спорт, а не като на хазартна игра. Щеше да е добре, ако имаше по-висок статус тук, за да му предложиш достъп до някой от по-основните статии, но не мисля, че някой ще ти откаже един копи/пейст.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Винаги съм вярвал, че чуждите деца най-лесно се възпитават ;)

@twinster не можеш да спреш гората да се разлиства ...
      Купи му покер сет (личен) поне да не виси пред компютъра и да зомбясва, така или иначе не може да играе на тези години (а ако си помислил, че това е опция, значи вече си отнесъл плувката) ....

А и му спри джобните, как па не да ми играе комар с "моите" пари.
      За мен важи - никъв толеранс за тииновете, щото после дупе да ни е яко.
      Вместо да си скъсва дирника от учене, той се прави на Фил Айви :f_eek: ...

Поздрави.